1. Kosmetyki do stylizacji włosów i makijażu - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

2. Jakie kosmetyki do makijażu powinny być podstawą w kosmetyczce?

3. Marka Loreal - czego możesz się po niej spodziewać?

4. Jak korzystać z makijażu, aby nie przeciążyć cery?

5. Na co jeszcze uważać wybierając produkty wpływające na kondycję włosów i skóry?

Kosmetyki do stylizacji włosów i makijażu - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Serie kosmetyków do stylizacji włosów oraz makijażu to produkty, które praktycznie każda kobieta (i nie tylko) posiada w swojej kolekcji. Wybierając je powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby były możliwie jak najlepiej dopasowane do naszych potrzeb, włączając w to takie kwestie, jak kolor włosów, stopień ich odżywienia i ewentualne zniszczenia, czy też rodzaj cery i obecność ewentualnych niedoskonałości. Należy również pamiętać o tym, że produkty tego typu nie powinny gościć na naszej twarzy i włosach przez cały dzień - w którymś momencie musimy dać skórze i włosom odpocząć, aby uchronić je przed uszkodzeniami i przeciążeniem.

Jakie kosmetyki do makijażu powinny być podstawą w kosmetyczce?

Jeżeli chcemy uzyskać długotrwałe efekty makijażu i stylizacji fryzury, powinniśmy przede wszystkim wybierać produkty dobrej jakości. W przypadku make-upu istotne są również konkretne produkty, które wyrównają koloryt naszej cery i będą stanowić bazę pod pozostałe kosmetyki. Nie możemy zapomnieć o takich przedmiotach, jak podkład i korektor, a także baza, którą nałożymy na twarz jeszcze przed podkładem. Jeżeli chcemy możemy wykorzystać także korektor rozświetlający, który pozwoli nam optycznie powiększyć oczy czy usta, a także zamaskować widoczne oznaki zmęczenia. W przypadku cieni do powiek, różów czy rodzajów szminek i błyszczyków warto dobierać je nie tylko wedle naszych upodobań ale również do naszego odcienia cery, włosów oraz oczu. W ten sposób uzyskamy bardziej spójny look.

Marka Loreal - czego możesz się po niej spodziewać?

Marka Loreal jest bardzo powszechnie znana i lubiana za produkty do stylizacji i pielęgnacji włosów blond, ciemnych oraz w odcieniach rudości. Producent ten oferuje jednak także bardzo rozbudowaną linię kosmetyków przeznaczonych do wykonywania makijażu. W ofercie L'Oréal Professionnel znajdziemy między innymi podkłady, korektory czy tusze do rzęs, a także produkty przeznaczone do codziennej pielęgnacji cery, jak na przykład serum przeciwzmarszczkowe. Podobnie, jak w przypadku włosów, kosmetyki do twarzy znajdujące się w ofercie marki są nie tylko wydajne, ale również nadają się dla osób o bardzo delikatnej skórze. Jeżeli dopiero rozważamy ich zakup, dobrym pomysłem jest przetestowanie produktu na niewielkim obszarze skóry na wierzchu dłoni - będziemy w stanie ocenić, czy wybrany kolor odpowiada naszemu odcieniowi cery, a także czy produkt jej nadmiernie nie obciąża.

Jak korzystać z makijażu, aby nie przeciążyć cery?

Choć makijaż dodaje pewności niejednej kobiecie, jego ciągłe noszenie nie jest najlepszym pomysłem. Jeżeli w ciągu dnia musimy korzystać z produktów do make-upu, zadbajmy o to, aby wieczorem odciążyć naszą twarz i pozwolić jej funkcjonować bez kosmetyków. Bardzo ważnym jest, aby unikać chodzenia spać bez zmywania makijażu, ponieważ w ten sposób nie tylko możemy trwale pobrudzić swoją pościel, ale jest to również częsta przyczyna powstawania niedoskonałości i chorób skóry, z którymi później musimy sobie jakoś poradzić. W związku z tym lepiej jest zapobiegać, zamiast leczyć, tym bardziej, że zmycie makijażu nie zajmuje wiele czasu.

Ostatnią bardzo istotną kwestią, o której nie możemy zapomnieć, jest utrzymanie pędzli, gąbek i innych akcesoriów w należytej czystości. Zwróćmy uwagę, aby nie pożyczać innym (ani od innych) produktów, które mają bezpośredni kontakt z naszymi oczami czy ustami, jak na przykład szminka czy tusz do rzęs. Dodatkowo również pamiętajmy, aby regularnie myć pędzle i gąbki oraz pozwolić im wyschnąć naturalnym tempem.

Na co jeszcze uważać wybierając produkty wpływające na kondycję włosów i skóry?

Włosy i skóra to bardzo delikatne składowe naszej urody. Ich niewłaściwa pielęgnacja może przynieść nam wiele szkody, dlatego warto wybierać produkty wysokiej jakości. Owszem, jednorazowo przyjdzie nam zapłacić więcej, jednak kosmetyki takich marek, jak Loreal nie tylko wystarczą nam na dłużej, ale również będziemy mieć pewność, że nie obciążą nadmiernie naszej cery. Dodatkowo powinniśmy również zwrócić uwagę na to, czy w składzie produktu nie ma substancji nas uczulających. W wypadku, gdy nasza skóra jest bardzo wrażliwa, być może lepszym wyjściem będą produkty marek specjalizujących się w kosmetykach przeznaczonych dla alergików.