Koalicja Donalda Tuska nie przejęła władzy w Polsce, a już udowadnia, że będzie kierować się nie dobrem obywateli, ale lobbystów i własnych portfeli. Ludzi mają za nic, dlatego w gronie samorządowców, tych, którzy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo mieszkańców swoich gmin, zorganizowaliśmy dziś konferencję prasową, żeby zaprotestować w sprawie afery wiatrakowej - stwierdził Mariusz Błaszczak w Grajewie.

- W sprawie ustawy, która zamiast chronić Polaków, mieszkańców poszczególnych gmin, stwarza realne zagrożenie w postaci wywłaszczenia nieruchomości na rzecz firm, zagranicznych firm z reguły i która stanowi zagrożenie w postaci zbyt bliskiego usadowienia tych wiatraków w stosunku do miejsc zamieszkania, w stosunku do nieruchomości, do domów – mówił szef MON.

Chcemy, aby przedstawiciele samorządów lokalnych wyrażali w sposób jasny i otwarty swój sprzeciw w tej sprawie. W postaci wyrażania uchwał. Ja również apeluję do wszystkich wyborców w wyborach samorządowych, aby oddawali swoje głosy na tych, którzy jednoznacznie sprzeciwiają się temu projektowi – podkreślił Mariusz Błaszczak.