- To ważne badanie, bo odczytujące poparcie dla partii politycznych w momencie kryzysu na Odrze, gdzie doszło do masowego śnięcia ryb - jak dziś wiemy, najprawdopodobniej z powodu pojawienia się złotych alg – pisze portal wPolityce.pl, na którego zlecenie badanie zostało przeprowadzone.

Sondaż ten pokazuje też – czytamy dalej – odporność polskiego społeczeństwa na bezpodstawne oskarżenia – również ze strony Donalda Tuska – oraz przekłamania medialne.

W badaniu przeprowadzonym w dniach 12 – 15 sierpnia 2022 roku na Zjednoczoną Prawicą wskazało 39  procent ankietowanych, co stanowi wzrost o 2 pkt proc. w porónaniu do poprzedniego badania.

Na Koalicję Obywatelską głos chciało oddać 28 proc. badanych i jest to spadek o 3 pkt proc.

Na trzecim miejscu z poparciem na poziomie 9 proc. znalazły się Lewica i Konfeeracja. Obie partie odnotowały wzrost o 1 pkt proc.

Kolejna w zestawieniu był Polska 2050 Szymona Hołowni w wynikiem 8 proc. poparcia i wzrostem o 1 pkt. proc., ale co ciekawe jest to już kolejny sondaż, w którym obóz ten spał z podium z jeszcze niedawno trzeciej pozycji w zestawieniu.

Na PSL - Koalicję Polską głos chciało oddać 4 procent badanych (spadek o 1 pkt proc.).

Obóz Kukiz‘15 uzyskał poparcie 1 proc. ankietowanych (spadek o 1 pkt proc.).

Porozumienie Jarosława Gowina uzyskało wynik 0 procent poparcia.

Udział w wyborach zadeklarowało 57 proc. badanych, natomiast 32 proc. stwierdziło, że nie weźmie udziału w wyborach. Niezdecydowani stanowili 11 proc. ankietowanych.