Po burzy związanej z ustawą mającą wspomóc odbiorców energii, w której znalazły się zapisy liberalizujące zasady budowy farm wiatrowych, marszałek Sejmu Szymon Hołownia potwierdził dziś, że prace nad projektem w tym kształcie nie będą kontynuowane. Z Sejmu wycofano jednak jeszcze jeden projekt autorstwa Polski 2050, tym razem dot. wakacji kredytowych. Odwołano zaplanowane na dziś posiedzenie Komisji Finansów Publicznych w tej sprawie. Tymczasem w sejmowej zamrażarce wciąż oczekuje projekt rządu Mateusza Morawieckiego ws. wakacji kredytowych, którym również posłowie mieli zająć się na odwołanym posiedzeniu.

- „Żądamy natychmiastowego wznowienia prac komisji finansów publicznych i pracy nad wakacjami kredytowymi; mamy dobry projekt, który bazuje na rozwiązaniach, które już obowiązywały i spokojnie możemy nad nim pracować”

- oświadczył poseł PiS Waldemar Buda.

Były minister wskazał na ciąg skandalicznych decyzji podejmowanych w Sejmie.

- „To, co wyprawia pani poseł Paulina Hennig-Kloska (wiceszefowa Polski 2050 - PAP) z jej projektami budzi poważne wątpliwości natury etycznej, prawnej i lobbystycznej”

- podkreślił.

Informacje o wycofaniu projektu Polski 2050 skomentował również poseł Łukasz Schreiber.

- „Wakacje kredytowe dla banków - czyli projekt partii Marszałka @szymon_holownia także upada! Ustawa, która miała pozorować działanie zamiast pomóc kredytobiorcom to ich druga kompromitacja po #LexWiatrak. Lepiej już nic nie kombinujcie i uchwalmy dobre rządowe projekty”

- zaapelował.