Cenckiewicz zapowiedział, że książka będzie oparta na konkretnych dokumentach i cytatach, które po raz pierwszy będą publicznie dostępne w tak szczegółowej formie. - "Serial „Reset” to już Państwu pokazał, ale po raz pierwszy wszystko będzie policzone, sprawdzone, wyłożone cytatami z konkretnych dokumentów" - mówił Cenckiewicz. Jak dodał, książka liczyć będzie blisko tysiąc stron i zostanie wydana wraz z raportem komisji ds. badania wpływów rosyjskich, której przewodniczył.

Współpraca z Grzegorzem Wierzchołowskim
Jesienią ukazać ma się kolejna książka, która opowie o kulisach powstawania serialu "Reset". Współautorem tej publikacji będzie redaktor naczelny portalu Niezalezna.pl, Grzegorz Wierzchołowski. - "Książka opowiadająca o kulisach powstania serialu 'Reset' będzie dostępna jesienią, a jej współautorem jest jeden z najwybitniejszych dziennikarzy zajmujących się sprawami rosyjskimi" - powiedział Michał Rachoń.

Nowy serial dokumentalny "Zgoda"
Rachoń i Cenckiewicz pracują także nad nowym serialem dokumentalnym zatytułowanym "Zgoda", który ma odsłonić kolejne kulisy rosyjskich wpływów i pracy moskiewskiej agentury w Polsce. - "Pracujemy nad serialem. Serial nazywa się 'Zgoda'" - poinformował redaktor Rachoń.

Objazdowe spotkania z czytelnikami
Sławomir Cenckiewicz zapowiedział ponadto, że po wydaniu książki wraz z zespołem wyruszą w Polskę, aby spotkać się z czytelnikami i zaprezentować swoje ustalenia. - "Będziemy jeździć od miasta do miasta, od kraju do kraju; będą również organizowane spotkania poza granicami po to, by dotrzeć z prawdą pod strzechę. Telewizja Republika będzie nam patronować" - przekazał.

Celem obu publikacji i serialu jest przedstawienie szczegółowej analizy rosyjskich wpływów w Polsce oraz ukazanie działań rządu Donalda Tuska. Jak podkreśla Cenckiewicz, jest to próba "wyciągnięcia Donaldowi Tuskowi dywanu spod nóg" i ujawnienia wszystkich szczegółów polityki, która zdaniem autorów, miała długofalowe niekorzystne konsekwencje dla naszego kraju.