Bochenek na tym stanowisku zastąpi dotychczasowego rzecznika Radosława Fogla.

- Będę robił co mógł, by komunikacja, śladem mojego poprzednika, przebiegała jak najbardziej sprawnie – powiedział Bochenek.

Fogiel rezygnację z dotychczasowego stanowiska zapowiedział w ubiegły piątek. Jak przekazał, jego decyzja wiąże się z objęcie funkcji przewodniczącego sejmowej komisji spraw zagranicznych.
- Zyskałem funkcję szefa jednej z ważniejszych sejmowych komisji. To jest oznaką dużego zaufania, ale równocześnie jest też dużą odpowiedzialnością, zwłaszcza w dzisiejszych czasach ta działalność parlamentarna ramach spraw międzynarodowych ma dużą wagę – poinformował Fogiel.

W czwartek nowym rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości został wybrany Rafał Bochenek.

- Chciałbym podziękować Komitetowi Politycznemu i prezesowi PiS za zaufanie, jakim mnie obdarzył. Będę robił co mógł, by ta komunikacja, śladem mojego poprzednika, przebiegała jak najbardziej sprawnie - powiedział nowy rzecznik PiS, dziękując swojemu poprzednikowi Radosławowi Foglowi.

Bochenek jest posłem Prawa i sprawiedliwości, a w przeszłości był rzecznikiem prasowym w trakcie rządów: Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.