W trakcie prowadzonego śledztwa policjanci ze stołecznego Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową przeprowadzili realizację, która miała na celu zatrzymanie podejrzanych do sprawy handlu środkami odurzjącymi. W swoich działaniach byli wspierani przez funkcjonariuszy Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu w Warszawie CBŚP i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrostycznego Policji w Warszawie. Do zatrzymań doszło na terenie Warszawy. Funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 24 do 49 lat.

Podczas przeszukania mieszkania jednego z podejrzanych policjanci znaleźli 17 kilogramów marihuany. Ponadto na poczet przyszłych kar zabezpieczyli znalezioną przy podejrzanych i w ich mieszkaniach gotówkę w kwocie ponad 330 tys. złotych i 10 450 Euro. Funkcjonariusze zabezpieczyli również telefony komórkowe, wagi elektroniczne i zgrzewarki.

Zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie zarzuty dotyczące udziału w obrocie znaczną ilością środków odurzających, a także udzielania ich innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Śledczy zarzucają również podejrzanym uczynienie sobie z tego procederu stałego źródła dochodu.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie, sąd zdecydował o umieszczeniu wszystkich zatrzymanych w tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy.