Portal Onet informował, że w Elektrowni Jaworzno doszło do awarii, w wyniku której miały miejsce przerwy w produkcji prądu. Portal donosił ponadto, że wcześniej firma Rafako ostrzegała rząd, iż awarie może wywołać złej jakości węgiel, który ma być spalany w elektrowni.

Dziś w pobliżu elektrowni konferencję prasową zorganizowali posłowie Platformy Obywatelskiej, którzy zapowiedzieli kontrolę poselską w resorcie aktywów państwowych.

- „Nie wiemy czy to awarie, odstawienia, planowane, nieplanowane, czy to węgiel dobrej jakości czy złej”

- mówił poseł Wojciech Saługa.

- „Chcemy właśnie poznać prawdę od decydentów Grupy Tauron, jak również ministra aktywów państwowych, który powinien nam takie informacje udzielić”

- dodawał.

Na konferencji pojawili się również miejscowi związkowcy oraz prezes Grupy Tauron Paweł Szczeszek, który zapewnił, że blok w Jaworznie ma odpowiednie zapasy węgla spełniającego właściwe parametry.

- „Nie można tolerować kłamstwa. To są kłamstwa, panowie wpisujecie się w jakąś rosyjską propagandę”

- stwierdził.

Przedstawiciel związkowców przypomniał z kolei politykom Platformy Obywatelskiej, że ich partia, zamiast bronić polskich kopalni, „słuchała Niemców” w kwestii polityki klimatycznej.

- „Jak ja dzisiaj słyszę, że Platforma czy pan Hołownia ma pomysł na energetykę... pan Hołownia ma też u nas swoich radnych, też im mówiłem, jakie są problemy, to myślą państwo, że się odzywali?”

- pytał działacz.