Szef resortu edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek gościł na antenie Radia Opole, gdzie odniósł się m.in. do pytania posła Janusza Kowalskiego, wedle którego pełnomocnik ds. równego traktowania przy rektorze Uniwersytetu Opolskiego promuje ideologię LGBT. Minister podkreślił, że prawo broni przed dyskryminacją całe środowisko naukowe, w którym są również osoby niezgadzające się z postulatami głoszonymi przez ideologów LGBT.

Prof. Czarnek zaznaczył, że pełnomocnicy mają chronić przed dyskryminacją również osoby wyznające wartości chrześcijańskie i konserwatywne.

- „Po to wprowadziliśmy pakiet wolności akademickiej, czyli nowe przepisy w prawie o szkolnictwie wyższym i nauce, by nie można pociągać naukowców i nikogo ze społeczności akademickiej do odpowiedzialności dyscyplinarnych za głoszenie takich poglądów, jak chociażby poglądy pana Janusz Kowalskiego i moje”

- wskazał.

Mówiąc o postulatach ideologii LGBT prof. Czarnek podkreślił, że szkodzą one również osobom ze środowiska LGBT.

- „Ideologia, nie mówimy o osobach, ideologia LGBT jest absolutnie destrukcyjna i szkodliwa dla każdego człowieka. Również dla ludzi ze środowiska LGBT. (...) Jeśli pełnomocnik ds. równego traktowania miałby poświęcać swój czas dyskryminacji tych osób, które mają inne zdanie niż ci ideolodzy LGBT, to byłoby sprzeczne z prawem i będziemy to badać”

- zapewnił.