W sprawie tej oświadczenie wydało już Ministerstwo Sprawiedliwości, której szef Zbigniew Ziobro stwierdził m.in., że „TSUE przekroczył swoje kompetencje, przyznając sobie prawo do ingerencji w wymiar sprawiedliwości państw członkowskich”, a nawet zachęca zo anarchizacji wymiarów sprawiedliwości w innych krajach Unii Europejskiej.

Do skandalicznego orzeczenia odniosła się w mediach społecznościowych również była premier Beata Szydło.

To kpina z europejskiego prawa i dowód na próbę narzucenia Polsce antydemokratycznych wizji brukselskich elit, których ostatecznym celem jest stworzenie europejskiej federacji zamiast unii państw narodowych” – stwierdza Szydło.

Polski rząd wielokrotnie przypominał, że zgodnie z treścią obowiązujących Traktatów wymiar sprawiedliwości pozostaje w kompetencji państw narodowych. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej jednak po raz kolejny próbuje poszerzać sobie wbrew zapisom traktatowym kompetencje, na co Polska nie wyraża zgody.

Wymiar sprawiedliwości wg Traktatów pozostaje suwerenną kompetencją państw narodowych, ale TSUE się tym nie przejmuje i kolejny raz wydał wyrok w sprawie, którą w ogóle nie powinien się zajmować. To kpina z europejskiego prawa i wyraz traktowania Polski jako państwa, na którym brukselskie elity próbują testować swoje antydemokratyczne wizje, których ostatecznym celem jest stworzenie europejskiej federacji w miejsce unii państw narodowych.

czytamy we wpisie Beaty Szydło na Twitterze.