Kryteria wyboru nowej lodówki

Przed zakupem chłodziarki trzeba wziąć pod uwagę potrzeby swoje oraz swojej rodziny. Duże lodówki wolnostojące wcale nie muszą pochłaniać ogromnych ilości energii. Wszystko zależy od klasy energetycznej sprzętu. Najbardziej energooszczędna będzie lodówka z zamrażalnikiem klasy energetycznej A+++, które w skali roku oszczędzają ogromne ilości prądu. Dla wielu osób najważniejszym kryterium wyboru jest niska cena lodówek, lepiej jest jednak sięgnąć po sprzęt renomowanych marek, nawet z niższej półki.

imponujące wrażenie robi dwudrzwiowa lodówka, która sprawdzi się jednak tylko służąc wieloosobowej rodzinie. Na potrzeby dwu- czy trzyosobowej rodziny w zupełności wystarczą mniejsze chłodziarko-zamrażarki. To właśnie pojemność użytkowa zamrażarki i chłodziarki powinna dyktować wybór właściwego urządzenia. Małe lodówki wolnostojące zaczynają się od pojemności 40 litrów, a największa lodówka wolnostojąca ma aż 400 litrów. Pamiętaj, że mniejsza pojemność pozwala zaoszczędzić więcej energii.

Dodatkowe funkcje nowoczesnych lodówek

Lodówka ma służyć obecnie nie tylko do przechowywania żywności i chłodzenia napojów. Obecnie największym wzięciem cieszą się lodówki z dodatkiem specjalnej komory chłodzącej, przedłużającej świeżość owoców i warzyw. Funkcja bezszronowa No Frost wyklucza z kolei konieczność regularnego rozmrażania lodówki. Zmniejsza się ryzyko pojawienia się szronu i tym samym zakłócenia prawidłowego działania chłodziarki. Bonusem jest także alarm otwartych drzwi, często dostępny także na smartfona, dystrybutor wody, kostkarka do lodu, dostępne na zamówienie klienta. Wysoka klasa energetyczna również jest warta inwestycji, która szybko się zwróci.

Modny kolor w Twoim domu

W sklepie internetowym sprawdzić możesz nie tylko parametry techniczne lodówek, ale i dostępną paletę kolorystyczną. Lodówki oprócz podstawowej bieli i srebra, występują też w modnej czerni, również w matowej wersji. Również beżowe i soczyście czerwone modele wpasują się do nowoczesnej kuchni. Ciekawym rozwiązaniem są lodówki do zabudowy, które sprytnie ukryjesz za frontem szafki. Warto wypróbować szklane fronty. które optycznie powiększą kuchnię. Takie sprytne gadżety jak zmiana kierunku otwierania drzwi czy wyższe położenie zamrażarki pozwolą zaoszczędzić przestrzeń w mniejszych pomieszczeniach. Łap okazję w postaci niezawodnej lodówki!