05.12.19, 16:26Zdj. Jan Bodakowski

A Czarzasty nadal swoje! 'Rabowali, gwałcili, mordowali, ale wyzwolili Auschwitz'

"Proszę pana, armia radziecka 27 stycznia 45 roku weszła do Oświęcimia i ten obóz wyzwoliła" – mówił na antenie Polskiego Radia szef SLD Włodzimierz Czarzasty.

Lider Lewicy w jednym z niedawnych wywiadów stwierdził, że żołnierze Armii Czerwonej wyzwalali Polskę, co wywołało medialną burzę.

"Jakby pan porozmawiał ze swoimi dziadkami czy rodzicami, to by panu powiedzieli, że tereny odzyskane były wyzwalane przez dwie armie: jedna armia to była armia Wojska Polskiego, m.in. armia gen. Jaruzelskiego, a druga armia to była armia, w której byli żołnierze radzieccy" -mówił w rozmowie z dziennikarzem TVP Michałem Adamczykiem.

 Do wypowiedzi Czarzastego odniósł się niedługo potem m.in. poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński, który zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury ws. promowania przez szefa SLD promowania ustroju totalitarnego.

W dzisiejszej rozmowie na antenie Polskiego Radia Włodzimierz Czarzasty ponownie podjął się tego tematu.

"Jak ja słyszę po prostu debili, którzy mówią, że to nic dla Polski wtedy nie znaczyło, to mówię jasno i precyzyjnie: „Powiedzcie to ludziom, którzy 27 stycznia 45 roku zostali odciągnięci dzięki armii radzieckiej od pieca, w którym mieli być spaleni”-mówił szef SLD.

Czarzasty dodał również, że prawdą jest to, że „armia radziecka gwałciła kobiety, kradła i mordowała”.

yenn/Tysol.pl

Komentarze

pozwolę sobie dodać, że2019.12.6 18:49
mój stryj jako oficer wraz z innymi był więziony w Stutthofie i Niemcy wycofując się nie pozbawili ich życia. Resztkami sił koledzy wynieśli go z opuszczonego przez Niemców obozu i ukryli się przed tymi, których p. Czarzasty tak wychwala - było pewne, że wymordują polskich oficerów. I po co takie bzdury czarzaste wygadywać.
andrzejhahn32019.12.6 16:14
podobnie jak te koscielne skur....wysyny tylko ze nadal okupuja polski kraj.............wypie....rdalac do watykanstanu
tw lolek2019.12.6 9:33
Niech powie jak wyzwalali nas w 1920, w 1939 oraz jak ramach wyzwalania w 1944/45 traktowali żołenirzy AK i innych formacji niepodległościowych. Polska była dla nich obszarem do przejścia w zdobyciu BErlina oraz terenem obiecanym w Jałcie. On chyba nie zna historii, albo zna ją z innej strony,
nico2019.12.6 7:58
Właśnie było tak jak w tytule. Niestety.
Grizzly2019.12.6 0:50
Zakończenie II WŚ to wielka fuszerka, blamaż i wstyd dla aliantów! Wydali całą Europę Środkową i Wschodnią w bandyckie łapy Sowietów!
zbg.2019.12.5 21:11
Kak My Berlin zdobywali awtomatczyki dierżali.
zatroskany2019.12.5 20:24
Co takiemu PO rozumie jak się na nim- nie rozumie... . Niestety przez następne kilkadziesiąt lat "Palili" Polskę
rebeliant2019.12.5 19:53
Ale tu nie toczy się ustalenie kto zastopował działanie Auschwitz, lecz to, że armia czerwona Polski nie wyzwoliła, a tylko wydarła ją hitlerowcom. A w rzeczywistości to ten skur***el z SLD kłamie i w tej sprawie, gdyż ac obozu Auschwitz nie wyzwoliła, lecz go przejęła i przekształciła w miejsce kaźni Polaków, którzy nie zgadzali się na okupację Polski przez ZSRR.
anonim2019.12.5 21:24
Jesteś durniem i tyle . Mogliśmy się stać jedną z republik ZSRR i Zachód by temu nie przeszkodził . Miał gdzieś Polaków i ich Polskę . Gra toczyła się o wyższą stawkę . A jednak Polska pozostała . Była tylko pod kontrolą Rosjan co zrozumiałe . Byli zwycięzcami .
anonim2019.12.6 0:19
Widzę, że nie znasz historii lub celowo wprowadzasz innych w błąd. To Stalin nie chciał, by Polska była republiką. Obawiał się rewolty. Wiedział, że ma do czynienia z armią podziemną. Powstanie Warszawskie uświadomiło, że wojsko polskie też może być niepewne. Sowieci ( nie Rosjanie - odróżniam to) byli zwycięzcami, dlatego Polska była pod kontrolą? Co za pokrętne myślenie! A czy Polacy nie walczyli? Guzik zrobiliby sowieci, gdyby nie pomoc amerykanów - uzbrojenie, odzież, żywność - przecież żołnierze sowieccy mieli tylko suszoną rybę obłę i kipiatok. Świnaja tuszonka - to był rarytas z amerykańskiej pomocy.
JanP2019.12.5 19:44
Ależ wam zalazł za skórę ten Czarzasty. Nawet gdyby IPN potwierdził, że to Kosmici nas wyzwolili od hitlerowców, to dalej udowadnialibyście, że to NSZ, AK wespół; z żołnierzami przeklętymi doszli do Berlina i Łaby i nas wyzwolili od hitlerowskiej zarazy.
anonim2019.12.6 0:25
I przenieśli komunistyczną zarazę?
Jarek2019.12.5 19:36
Największym świętem Czażastego i polskiego lewactwa jest dzień 17 września ! Wtedy to bowiem w 1939 roku sowieci rozpoczęli , jak twierdzi Czażasty, wyzwalanie Polski. Na podstawie tajnego dodatkowego protokołu, paktu Ribbentrop-Mołotow, sowieci zajęli wschodnie tereny Polski i rozpoczęło się „wyzwalanie” ! Cywilów wyzwalano wywożąc ich w bydlęcych wagonach na Sybir. Oficerów wojska polskiego wyzwalano strzałami w tył głowy i wrzucano ciała do zbiorowych dołów w Katyniu, Ostaszkowie, Starobielsku i w innych miejscach , o których nawet do dzisiaj nie wiemy. Wielu patriotów wyzwalano poprzez NKWD-owskie przesłuchania, tortury i śmierć. Druga fala wyzwolenia Polski przez sowietów odbyła się w 1945 roku, poprzez rabowanie czego się dało, gwałcenie i mordowanie. Obława augustowska była drugim Kataniem, a mordowanie patriotów polskich żołnierzy niezłomnych i opozycjonistów trwało do końca lat 50-tych. W 1981 roku sowieci polscy z PZPR wprowadzili stan wojenny na terenie całego kraju przeciwko narodowi polskiemu i do 1983 wyzwalali Polskę spod opozycjonistów, robotników i przeciwników komunizmu ! Wojska sowieckie opuściły Polskę dopiero w 1993 roku. Tak po krótce wyglądało wyzwalanie Polski i Polaków przez sowietów. To była po prostu wymiana jednej okupacji niemieckiej na drugą okupację sowiecką ! My Polacy, życzymy Czażastemu i wszystkim postkomunistycznym zdrajcom wszystkiego co najgorsze. Niech krew, którą mają na rękach pozostanie im na zawsze !!!
anonim2019.12.5 21:20
Dziwne . Jedna wojna a tyle przeciwstawnych opinii . Ile to oczu mają ci Polacy ? Jak Światowid 8 par ? Nie , ci " Polacy " nawet nie wiedzą tego kto to był Światowid . A ten Jarek taki zacietrzewiony . On widział najwięcej gdyż miał oczy jeszcze na czubku głowy . Czytaj dziecię nadal , czytaj te bzdury . Już niewiele czasu ci zostało na szukanie prawdy .
anonim2019.12.6 0:07
Prawda w oczy kole, komuchu?
Asmo2019.12.5 19:35
Ja pie-rd-olę ! Tutaj nic innego nie pomoże, tylko całkowity delegalizacja !!!
Michał Jan2019.12.5 19:19
A kto wyzwolił obóz w Jaworznie?
anonim2019.12.5 19:13
Panie Czarzasty . Jo jest Hanyska . Nas Żołnierze Armii Czerwonej traktowali tak jak Germanki . Wiadomo co Niemcy Robili Rosjanom w czasie wojny . Za to Rosjanie słusznie ich nienawidzili i nie znali litości w stosunku do Germańca . Nas Hanysów więc nienawidzili Rosjanie tak samo , czyli źle . Jak szoł front to rabowali żywność , zgwołcili pora bab ale nikogo u nas na Śląsku nie mordowali . Polokow mordowali ? Jakoś nie doszły nas słuchy . A o tym , że to nie Rosjanie wyzwolili Auschwitz Fronda pisała niedawno . I jeden z komentatorów podstawił pod nos FRONDZIE autentyczne dokumenty z miasta Oświęcim na temat tego wyzwolenia wraz z liczbą poległych wtedy Rosjan . To jak ograniczeni umysłowo są redaktorzy Frondy wiem . Ale żeby czytać nie potrafili , to już nawet jak na Frondę niedopuszczalne .
StanPio2019.12.6 10:35
Sowieccy bojcy […} Wieczorem już dotarliśmy do wsi Gołąb (czy Gołębie) pod Radomiem zajętej na kwatery przez sowietów. To co tam się działo przechodziło wszelkie granice wyobraźni. Kiedy nie zatrzymywani przez wartowników weszliśmy do pierwszej chaty wiejskiej włosy podniosły się nam z przerażenia. Na podłodze leżała dziewczynka około ośmiu lat odarta z ubrania i widocznie zgwałcona zespołowo jak to zwykle robili bojcy Armii Czerwonej. Obydwie nogi były wyłamane w stawach biodrowych. Na łóżku leżał starszy człowiek przybity do pościeli niemieckim bagnetem, a z przeciwnego kąta patrzyła niemo na to wszystko odarta z ubrania kobieta w wieku 30-35 lat […] Wyszedłem przed chatę, gdyż poczułem mdłości od zapachu krwi. Za rogiem chaty przewieszony nienaturalnie przez płot (widocznie przez morderców) mąż kobiety żył jeszcze choć przebity na wylot sztachetą sterczącą mu na plecach. Mówić już nie mógł bo gdy usiłował otworzyć usta płynęła struga krwi. Obok leżała starsza kobieta ze strzaskaną głową.[…]” wspomnienia Zygmunta Goworka, żołnierza NSZ o przejściu Armii Czerwonej
Wojtek Polak2019.12.5 18:56
mało że czerwony to jeszcze idiota, ach co ta wóda robi z czerwonymi tracą resztę rozumu.tow Czarzasty z tym wyzwalaniem Auschwitz to też tak nie do końca czerwona zaraz wyzwalała bo tam czarnej zarazy już praktycznie nie było.zamiast chlać mógł byś na starość zacząć książki czytać poprawił byś sobie wiedzę historyczną i zadbał byś o zdrowie.
lewak2019.12.5 18:49
W chwili wkroczenia wojsk sowieckich na teren obozu koncentracyjnego Stutthof, na jego terenie przebywało ok. 150 więźniów. Ci więźniowie, którzy dotarli do Elbląga i zgłosili się w polskim urzędzie miejskim w sprawie zakwaterowania, zostali skierowani do sowieckiego punktu mobilizacyjnego. Tam odebrano im wszystkie dokumenty, wartościowe przedmioty i poddano przesłuchaniom. Oskarżano ich o współpracę z Niemcami na szkodę innych więźniów. Aresztowania Polaków, byłych więźniów KL Stutthof, przeprowadzano także w miejscowościach, do których dotarły kolumny ewakuacyjne lub w miejscach ich zamieszkania. Dotyczyło to głównie podejrzanych o udział w ruchu oporu – działaczy Armii Krajowej, TOW „Gryf Pomorski”, Szarych Szeregów oraz pełniących w obozie stanowiska funkcyjne. Aresztowania i przesłuchania dokonywano także wśród więźniów innych narodowości, miedzy innymi Żydów, Rosjan i Litwinów. Aresztowania przeprowadzano na mocy artykułu 7 porozumienia zawartego między PKWN a Sowieckim Wodzem Naczelnym, podpisanego 26 lipca 1944 r. przez przewodniczącego PKWN Edwarda Osóbkę-Morawskiego i Ludowego Komisarza Sprawa Zagranicznych Wiaczesława Mołotowa. Stwierdzano w nim, że przestępstwa, których dopuściła się ludność cywilna na terytorium polskim wobec wojsk sowieckich w strefie operacji wojennych, podlegają jurysdykcji Stalina, jako Wodza Naczelnego. Aresztowani więźniowie kierowani byli to kilku obozów zbiorczych, skąd deportowano ich do łagrów na Syberii. Wśród aresztowanych w Elblągu i skierowanych do łagrów była Aleksandra Piecychna. Aleksandra Piecychna została osadzona w KL Stutthof w styczniu 1943 r., gdzie otrzymała numer obozowy 18 564. W aktach obozowych nie ma żadnej adnotacji o działalności podczas wojny w organizacjach politycznych. Po wyzwoleniu KL Stutthof, oskarżona została o współpracę z Niemcami i skazana na 15 lat obozu pracy. Do kraju wróciła w 1955 r.(źródło http://stutthof.org/node/935)
Polak Ateista Dumny Gej 2019.12.5 18:33
tego debila z pzpr-ru też zrobił czerwonoarmista ,więc po pijanym ojcu została narracja --szkoda że matka go nie wyskrobała --byłoby jednego JUHA mniej
Michał Jan2019.12.5 18:31
A co w kwestii wyzwalania mogą powiedzieć Polacy mieszkający (jeszcze) w 1941 roku w Białymstoku i Wilnie?
gio'2019.12.5 18:30
Wyzwalanie kojarzy się z walką. W Auschwitz żadnej walki nie było, tylko zajęcie opuszczonego terenu przy posuwaniu naprzód - więc zasługa jest tylko ogólna!
The Soviet Story 2019.12.5 18:23
Koniecznie obejrzyjcie sobie na You Tube film pt. The Soviet Story. Tu link, film kiepskiej jakości, bo czerwony jutub już ten film blokuje. Obejrzyjcie koniecznie https://www.youtube.com/watch?v=fMo3Exb5M-o
StanPio2019.12.6 10:40
„Ludojady”, ludobójcy wzajemnie oskarżają się o kanibalizm. Dwóch ludobójców z pomocnikami - finansowani i uzbrojeni przez trzeciego udającego ślepego-głuchoniemego, rzuciło się w 1939 na Polskę za cichą zgodą tego trzeciego. Potem dwie pierwsze bestie zaczęły się wzajemnie żreć, a trzeci zagrożony ludojad przeniósł finansowanie z pierwszego ludojada na drugiego i umówił się z nim na podział świata między siebie na 100 lat.
Iza2019.12.5 18:00
Żołnierze wyklęci też gwałcili, mordowali i rabowali, tyle, że po wojnie- walczyli z urojonym wrogiem.
marek2019.12.5 18:15
Mówisz jak ruski sałdak .Historii nie znasz ,powielasz co mówili komunisci
Iza2019.12.5 18:28
Jestem przeciwna kultowi wyklętych. To mordercy i gwałciciele walczący ze swoimi rodakami po wojnie, prowadzi bratobójczą wojnę.
Michał Jan2019.12.5 19:13
Ale inni "rodacy" prowadzili z nimi walkę, czyli też byli mordercami.
Michał Jan2019.12.5 18:30
Dla Twojego dziadziusia najwidoczniej ten urojony wróg, to byli przyjaciele.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.12.5 18:34
iza ty pedale i zboku jesteś tylko najemnym trolem ---bezmózgowcem!!!!!!!!!!!!!!!!
ZERR02019.12.5 19:38
Nie bełkocz tak głośno. Po pierwsze - nikogo nie "gwałcili", zabijali zaś tylko sowiecką swołocz. Po drugie - tylko skrajny mądralla może nazywać sowieckich katów, którzy w Polsce do lat 50-tych wymordowali minimum 300 tysięcy ludzi, "urojonym wrogiem". Mądralla albo apologota zbrodni i masowych mordów.
Dam2019.12.6 8:20
Akurat te gwałty i morderstwa dzieci są dobrze udokumentowane, nawet IPN je potwierdził. No ale pewnie wiesz lepiej, bo ci w TVP powiedzieli.
Tomek2019.12.5 17:50
Co za bełkot! Gdy armia sowiecka weszła do Auschwitz, Niemców już tam nie było a większość więźniów już dawno została pognana w marszach śmierci na zachód. Sowieci sa ponadto współodpowiedzialni za Auschwitz, współpracowali bowiem z Niemcami w latach 1939-41 współtworząc z nimi plany eksterminacji.
Dam2019.12.5 18:04
Z tego co wiem, to Niemców tam nie było, bo uciekali przed Sowietami. Więc w pokrętny sposób tytuł jest prawdziwy. Mimo to nie sowieci nie zasługują na nic poza pogardą.
ktoś tam2019.12.5 18:04
Aaa... i to jest ta nowoczesna lewica, p. Czarzasty, p. Biedroń, p. Zandberg w niezmiennym sojuszu z POKO i PSL. Sojuszu dopełnia Konfederacja w ramach tematu: "j...ć PiS-owców".
anonim2019.12.5 19:08
"j...ć PiS-owców".
marek2019.12.5 18:17
i co dziwo na tym samym miejscu powstał obóz sowiecki
tomasz2019.12.6 8:03
Tomek to nie tylko ale debilizm i kretynizm w jednym. Powtarzam jeszcze raz SLD to partia radziecka w wersji zmodyfikowanej. Jak dawniej popiera Lenina Stalina i Dzierżyńskiego. Dla nich zrobi wszystko od wymordowania Polaków do oddania Polski pod kuratelę Rosji. Ta partia powinna być zdelegalizowana i żadne ubieranie się w pozorną demokrację nie powinno zamydlić oczu. SLD to partia morderców i protoplasta Dawnej PZPR i jak poprzednik ma umazane ręce po łokcie krwią. Co prawda nie mordowała ale popierała morderstwa poprzedniczki . Czyli zgadzała się z jej metodami. Dlatego tomek popieram i zgadzam się w 100% z tym co piszesz a nawet trzeba dodać że pomogła wywołać II wojnę światową w osobie Stalina.