06.11.19, 13:40

Abp Carlo Maria Viganò pochwala wrzucenie Pachamamy do Tybru

Alexander Tschugguel, który w poniedziałek przyznał się do wyniesienia z kościoła Santa Maria in Traspontina i wyrzucenia do Tybru figurek inkaskiego bóstwa – Pachamamy, spotyka się z kolejnymi wyrazami uznania. Tym razem Austriaka pochwalił arcybiskup Carlo Maria Viganò.

W wypowiedzi przytoczonej na portalu „Inside the Vatican” arcybiskup Viganò powiedział: „Podobnie jak wielu innych, w tym biskup Athanasius Schneider i prof. Robert de Mattei, myślę, że ten młody człowiek jest bohaterem. Jest on osobą, która chciała bronić pierwszego przykazania Dekalogu”.

Arcybiskup pochwalił Alexandra Tschugguela, mówiąc: „ten młody człowiek działał pod wpływem swojego katolickiego sumienia”. Abp Viganò zauważył też, że Austriak wykazał się roztropnością i nie działał pod wpływem impulsu, ale po zobaczeniu tego, co dzieje się w kościele Santa Maria in Traspontina, „wrócił do swojego domu w Wiedniu i modlił się i rozważał przez kilka dni. Następnie zdecydował, że jego obowiązkiem było działać. A teraz miał odwagę wyjawić swoje imię i udzielić wywiadów. Pochwalam wielką wiarę tego młodzieńca” – dodał hierarcha.

Abp Viganò stwierdził też, że Tschugguel może być „latarnią dla kardynała Schönborna”, arcybiskupa Wiednia, który, jak się wydaje „zmienił się znacznie w swoich postawach doktrynalnych i duszpasterskich w ostatnich latach do tego stopnia, że z trudem go już rozpoznajemy”. Arcybiskup dodał, że niegdyś był „zdumiony i zbudowany solidną doktryną, którą kardynał Schönborn przedstawiał”. I spytał: „Co stało się od tamtego czasu?”

Według portalu abp Viganò zwrócił też uwagę na to, że „misjonarze katolicy starej daty” nawracali rdzenną ludność Amazonii i „chrzcili tubylców w wierze i nadziei Chrystusa” – przeciwnie do tego, co robią współcześni misjonarze. Przypomniał też, że 1 XI swoje setne urodziny obchodził najstarszy z włoskich biskupów, „człowiek, który pracował jako misjonarz przez ponad 20 lat w Brazylii”.

jjf/insidethevatican.org

Komentarze

Franciszek2019.11.6 22:31
W każdej parafii będą figurki Pachamamy do których będziecie się modlić !
Terezjusz2019.11.6 18:54
Widzę, że jest cała masa mądralińskich, którzy nie potrafią odróżnić pogańskiego kultu i czci oddawanej pogańskiej bogince, której składano ofiary z dzieci od wizerunków Matki Bożej, której wyrażamy szacunek choćby z tego powodu, że była Matką Zbawiciela, ale której nie czcimy jako bóstwa. No cóż... są w dobrym towarzystwie. W końcu intelektualista Czesław Miłosz też tego nie potrafił odróżnić i parę głupot na ten temat napisał. Ale z drugiej strony nie wiem, czy jest to faktycznie powód do dumy. Zwykła wiejska kobiecina potrafi odróżnić Boga od wizerunku Matki Zbawiciela, przez której wstawiennictwo zwraca się do Syna.
Stanislaw2019.11.6 17:28
Jest i taki komentarz: http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/prawda.gif
Polak2019.11.6 16:37
Czyli jednak dewastacja symboli uznawanych przez tą czy inną sektę za święte jest ok? Zdecydujcie się, bo przy wafelkach dietetycznych twierdzicie że jednak nie.
Katolik2019.11.6 15:06
Pachamama to taka sama Matka Boska jak ta z Kochawiny czy Ostrej Bramy. Katoliccy rozłamowcy zaakceptujcie ten fakt.
anonim2019.11.6 14:08
„misjonarze katolicy starej daty” sięgali po wiele praktyk - nawet odprawiali mszę św. nago - dla zjednania zaufania. Dziwne jak w kraju, gdzie pogańska symbolika jest powszechniejsza niż Komunia - jajka (demoniczny symbol duszy), królika (symbol płodności), czy orła (w ST zwierzę nieczyste na równi z sępem). Gdzie sam Papież - Polak dał hołd "matce ziemi" całując płytę lotniska. Jak w tym kraju już ciężarna kobieta - uznana jest za "obcego demona"
Andrzej 2019.11.6 14:07
Powinni to zniszczyć - 1 przykazanie Boże. O tym powinien pamiętać każdy katolik, także Papież
Franciszek2019.11.6 22:33
Mnie nie obowiązują przykazania !
Cool2019.11.6 14:06
Parafrazując: moje bałwany są mojsze niż twojsze.