21.10.15, 13:40

Abp Gądecki: Jest nadzieja w sprawie Komunii dla rozwodników. Heretycy w odwrocie?

"W relacji końcowej z naszego circolo ani słowa nie ma o Komunii św. dla rozwiedzionych, którzy zawarli nowe związki, z czego wnioskuję, że w samych redaktorach musiał się dokonać jakiś mocny zwrot, skoro wcześniej ostro bronili tej pozycji, a teraz tak raptownie z niej zrezygnowali" - powiedział abp Gądecki na antenie Salve.tv.

"Nie sądzę, żeby któryś z pasterzy Kościoła chciał utrudniać sytuację osób rozwiedzionych, żyjących w nowych związkach i je podeptać czy stygmatyzować. Chodzi o to, żeby włączać je jak najbardziej w życie Kościoła na takich zasadach, o jakich pisał św. Jan Paweł II w adhortacji apostolskiej Familiaris consortio" - dodał hierarcha.

"Gdy idzie o kwestię adopcji w związkach jednopłciowych, to dzieci mają prawo do obojga rodziców, do ojca i matki. Nie można traktować ich instrumentalnie jako wypełnienie satysfkacji, że życzymy sobie dziecko i automatycznie je dostaniemy. Wpływowe rządy postępują nieuczciwie, wymuszając w zamian za pomoc gospodarczą ustępstwa w dziedzinie moralnej" - mówił z kolei o kwestii homoseksualistów.

bjad/episkopat.pl/Fronda.pl

Komentarze

anonim2015.10.21 16:19
Podziwiam Abp.Gądeckiego i trzymam kciuki! To prawdziwy strażnik wiary! Bóg mu to wynagrodzi!