24.06.16, 12:20

Abp Gądecki o Brexicie: Jedność jest lepsza od podziałów...

Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski skomentował dla Katolickiej Agencji Informacyjnej wyniki referendum w Wielkiej Brytanii i chęć opuszczenia przez Brytyjczyków struktur Unii Europejskiej. Powiedział, że "szanujemy decyzję Brytyjczyków, ale nie możemy zapomnieć, że jedność jest lepsza od podziałów, a solidarność europejska to dorobek wielu pokoleń".

Abp Gądecki mocno podkreślił, że "dla nas chrześcijan budowanie jedności między osobami, społecznościami i narodami jest ważnym zadaniem, zleconym przez samego Chrystusa. Jesteśmy przekonani, że ta jedność Chrystusowa jest prawdziwym źródłem nadziei dla Europy i świata". 

Prrzewodniczący Episkopatu zdaje sobie srawę, że w funkcjonowaniu Unii Europejskiej jest wiele spraw, które mogą niepokoić, to jednak nie możemy zapomnieć, że jedność jest lepsza od podziałów, a solidarność europejska jest ostatecznie dorobkiem wielu pokoleń. "Nic bardziej nie zagraża Europie niż nowe podziały, w tym przeciwstawienie Europy bogatych Europie biednych (...) Z nadzieją więc spoglądamy w przyszłość i ufamy, że jedność narodów europejskich budowana na Chrystusie zwycięży i przyczyni się do zbudowania cywilizacji miłości". 

Mądre słowa!

kol