21.01.20, 19:00

Abp Jan Paweł Lenga: Masonom udało się zepsuć Kościół

200 lat temu masoni postanowili walczyć z Kościołem. Dzisiaj widzimy, jak udało się w wyniku ich operacji zepsuć Kościół - mówił abp Jan Paweł Lenga w programie "Warto Rozmawiać" Jana Pospieszalskiego.

 

Hierarcha odniósł się też do publikacji kard. Roberta Saraha "Z głębi naszych serc" zawierającej artykuł papieża Ratzingera o celibacie.

"Bardzo dobrze, że Benedykt XVI zabrał głos w sprawie celibatu. Warto było go jednak zabrać trochę wcześniej, bo jest bardzo poważny i nie byłoby zamętu, do którego dzisiaj dopuszczono w Kościele Katolickim" - powiedział abp Lenga.

"Benedykt XVI zabrał głos w tym momencie, kiedy celibat jest bardzo zagrożony, a razem z nim kapłaństwo. Jeżeli zabraknie prawdziwych żołnierzy Chrystusa, to dojdzie do spłaszczenia Kościoła Katolickiego, który stanie się po prostu zwykłą ziemską partią i ludzką organizacją. Nie będzie on już Mistycznym Ciałem Chrystusa założonym przez prawdziwego Boga" - dodał hierarcha.

"200 lat temu masoni z loży Wenta postanowili walczyć z Kościołem. Mówili: wejdziemy do seminariów z naszymi liberalnymi ideami, staniemy się księżmi, potem biskupami i w ten sposób zniszczymy Kościół. Minęło 200 lat i widzimy jak udało się w wyniku tej operacji psuć Kościół" - stwierdził.

"Trzeba o tym mówić, ponieważ właśnie przez tego typu operacje mamy obecny zamęt. Właśnie dlatego wielu biskupów i kardynałów nie ma pogłębionej wiary i dlatego tak wielu chce dziś korygować naukę Chrystusa. Takie podejście to zwykła zdrada i niszczenie Kościoła" - ocenił.

hk/pch24.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2020.01.22 21:56
NMP 12.09.2017 Oddając wszystko Bogu do dyspozycji poprzez Moje Niepokalane Serce sprawiacie, że Łaska Boża może ratować, dotykać swoją mocą dusze osób, które takiego ratunku właśnie potrzebują. Najcenniejszą, a zarazem najtrudniej do wyrwania diabłu jest dusza osoby wybranej, a szczególnie kapłana, biskupa i kardynała. Demon walczy o te dusze ze szczególną zaciekłością. Czas powoli dobiega końca, dopełniają się dni pełne trwogi i zabiegania. Niebawem z Woli Bożej cały świat zostanie gruntownie oczyszczony kolejną serią katastrof i kataklizmów. W miejscach, w których ludzkość znacznie oddaliła się od Boga i Jego Prawa, szatan i jego ludzie rozpoczną swoje złowrogie działanie, zwłaszcza w miejscach, gdzie nasilać się będą rozruchy, zamieszki, niepokoje i zamachy. Boża ochrona działać będzie tylko tam, gdzie ludzie trwać będą na ufnej modlitwie. Ludzie demona chcą, aby wybuchła wojna w całej Europie i chcą wciągnąć Polskę w pułapkę, aby i tu polała się obficie krew. Cele Polski oraz jej zdrajcy. Dwoją się oni i troją, aby zniszczyć to, co dobre jest jeszcze w Polsce wyznaczone przez zaborców znacznie wspierają wrogowie wewnętrzni. Niedługo nastąpią kolejne wydarzenia nadwyrężające siły i środki wielu osób. Jeżeli wkrótce nie rozpocznie się Wielka Narodowa Modlitwa, dojdzie w Polsce do znacznego rozlewu krwi, a wówczas wielu z was umrze, to będzie wasze ostatnie już oczyszczenie. Ważą się losy Mojego Królestwa, w którym wy Polacy jesteście. Jestem waszą Królową, lecz nie chcę jedynie czci okazywanej Mi wyłącznie waszymi słowami, lecz niech słowa wasze będą poparte czynami pełnymi miłości. Żądam opamiętania się polskich biskupów, żądam ich rzeczywistego nawrócenia, nie tylko słownych deklaracji, z których niewiele wynika, lecz czynów i rzeczywistego dobrego działania. Polscy hierarchowie nie chcą zmian, dobrze jest im na wygodnych posadkach. Jeżeli się nie zmienią, jeżeli się prawdziwie nie nawrócą, Bóg zacznie odwoływać ich do wieczności, a tam każdy z nich będzie sprawiedliwie osądzony przez Mojego Boskiego Syna, jako Sprawiedliwego Sędziego
Jan Radziszewski2020.01.22 21:55
NMP 12.09.2017 To, co jest zawarte w Piśmie Świętym zrealizuje się do końca. Przypomnijcie sobie, co mówił Mój Boski Syn do Apostołów: „nie podobna, aby na koniec nie pojawiły się zgorszenia, ale biada temu, przez którego one przyjdą”. . Żądam zmian w Kościele Świętym, powrotu do sacrum, zakończcie znieważanie Mojego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa. Przywróćcie Tabernakula do głównych ołtarzy, Msze Święte niechaj z powrotem będą odprawiane przodem do Tabernakulum, zacznijcie ponownie używać ambon, a tam gdzie ich nie ma, wykonajcie je. Nade wszystko przywróćcie balaski i tylko przy nich niechaj będzie udzielana Komunia Święta, tylko z rąk kapłanów i diakonów, wyłącznie na klęcząco i do ust. Zrewidujcie wystrój kościołów, bo zbyt wiele kościołów nie pobudza do modlitwy, nie budzi ludzkiej pobożności, a wiele z nich projektowanych zostało przez sympatyków masonerii. Kto zechce Mnie posłuchać? Trójca Święta życzyła sobie, abym to Ja dzisiaj do was przemówiła. Bliski jest już triumf Mojego Niepokalanego Serca. Masoneria zaplanowała zmianę Słów Konsekracji we Mszy Świętej. Kto z kapłanów posłucha tego zarządzenia i wcieli je w życie, ten od tej chwili nie będzie dokonywać konsekracji, a Najświętsza Ofiara ustanie. Strzeżcie się człowieka zatracenia, Antychrysta, on zwiedzie wielu swoimi fałszywymi cudami. Nie wolno wam za nim pójść, ani pozwolić zaszczepić się znamieniem bestii. Polacy, jako wasza Królowa proszę was i błagam, odmawiajcie codziennie Różaniec Święty przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Da to wam wiele wielkich łask, a wrogowie wasi nic złego wam nie uczynią. Módlcie się, pośćcie, składajcie Bogu ofiary przez Moje Niepokalane Serce. Potrzebuję wiele waszego wysiłku, by uratować od wiecznego potępienia waszych wielu kapłanów, biskupów i kardynałów. Znacznej ich liczbie zagraża wieczne potępienie z powodu ich zatwardziałości, braku opamiętania, krnąbrności, a nade wszystko wielkiej pychy. Tylko wytrwała modlitwa, której towarzyszy post i ofiary mogą powstrzymać lub ograniczyć działanie złego ducha i tych ludzi, którzy się złemu duchowi poddają.
Jan Radziszewski2020.01.22 21:53
NMP 12.09.2017 Pragnę uświadomić was, że nie wszystkie zarządzenia wydawane w Kościele Świętym są dobre i zgodne z Wolą Boga. Działają w Kościele Świętym siły, które wielu z was dobrze zna. ++ + Knują, zmieniają prawdę na fałsz, zmieniają wiele w Kościele Mojego Boskiego Syna na złe. Tą organizacją jest masoneria i iluminaci wraz z organizacjami im pokrewnymi, a jest to kościół szatana Mojego odwiecznego wroga. Od pewnego czasu te organizacje przeniknęły do wnętrza Kościoła Świętego próbując zniszczyć go od środka, gdyż walka zewnętrzna nie przyniosła im zbyt wielu rezultatów. Od ponad stu lat posyłają oni swoich ludzi do seminariów duchownych, a uzyskawszy święcenia kapłańskie, pną się po szczeblach kariery do chwili, kiedy uzyskują sakrę biskupią, potem nominacje kardynalskie i od tej pory mogą swobodnie wcielać swoich ludzi do struktur Kościoła Świętego. W międzyczasie przy pomocy demonów ułożyli swój plan działania znany przez, wielu jako „mistrzowski plan zniszczenia Kościoła od wewnątrz”. Z początku działali po cichu, niepostrzeżenie. wcielając ten plan w życie. Mając już znaczne wpływy, posiadając wielu biskupów i kardynałów na swoich usługach, wykorzystali nadarzającą się okazję proponując swoje zmiany na Soborze Watykańskim II. Gro zmian demonicznych w kościele ukryli w dokumentach posoborowych. Demony modernizmu rozpoczęły powoli wprowadzanie zmian w Kościele Świętym, narzucając je z najwyższych stanowisk Kościelnych. Znacie wiele tych zmian, bo możecie obserwować je codziennie.
tu-du2020.01.22 18:26
Absolutnie Episkopat winien powtórzyć intronizację Chrystusa na Króla Polski z udziałem biskupstwa i całego rządu , tak jak było powiedziane w żądaniu Jezusa Chrystusa ? Na co czekasz szanowny E P I S K O P A C I E ? To co odbyło się w Łagiewnikach (bez całego rząd i tylko części biskupów ), odbiegało od przekazu Chrystusa, bo ze strony rządu był tylko ... prezydent Andrzej Duda i jego rodzice a to wybitnie za mało !?
Ewa2020.01.22 16:14
Wreszcie jakiś odważny biskup, bo zwykłych zakonników jak Pelanowski już zakneblowali.
stan2020.01.22 15:40
Ma biskup rację,w każdym słowie
Janek2020.01.22 14:47
Wypowiedź rzecznika Episkopatu rozwiewa ( na szczęście) wszystkie wątpliwości. Mam nadzieję ze fronda to stanowisko opublikuje
Janek2020.01.22 12:54
Co za bzdury odsuniętego od władzy biskupa. Rozumiem że w jego mniemaniu kościół prawosławny gdzie nie ma celibatu nie jest kościołem. Bardzo brzydko, coraz brzydziej fronda się bawi......
kacpi2020.01.22 12:35
Apokalipsa sw.Jana w 17 rozdziale dokladnie opisuje KK Wystarczy wziac biblie do reki PO OWOCACH ICH POZNACIE
anonim2020.01.22 14:42
Skojarzyły mi się te owoce, zwłaszcza cierpkie ze Świadkami Jehowy
Arkadiusz2020.01.22 12:03
Dlaczego te wszystkie lewackie trole śmierdzące ruskimi onucami wymyślają sobie niki typu realista,katolik czy polak?
satyr2020.01.22 11:34
Nie ma to jak zwalić winę na kogoś innego, co? Sami zje.bali.ście a teraz jazda na masonów.
Albert2020.01.22 11:28
Ach te katoprawactwo... wszyscy ich prześladują, dyskryminują i przeszkadzają im we wszystkim. Masoni, lewacy, Żydzi, cykliści, pedały, sędziowie, nauczyciele, lekarze, nawet dzieci. Wniosek jest prosty - katoprawactwo jest najgłupszą, najmniej rozgarniętą, całkowicie niezorganizowaną i najbardziej nieudolną grupą społeczną, która nie potrafi dosłownie NICZEGO poza gadaniem.
Marek212020.01.22 11:05
Dopóki winni będą masoni tak długo Kościół pozostanie nienaprawialny i będzie się staczał po równi pochyłej. Tu trzeba pracy u podstaw a nie tworzenia mitycznych wrogów!
pistoleto2020.01.22 9:53
mówcie że gergolio to lewak wysłannik szatana to nie jest zaden papież to samo jego armia przebierańców w watykanie
roman2020.01.22 9:36
No to jak to w końcu jest, przecież Franek ponoć wściekł się na Ratzingera.
Justyna S2020.01.22 8:07
Czyli rozumiem, że w Kościele są poukrywani komuniści, masoni, krypto geje/pedofile, żydzi, ekolodzy, LGBT, o zgrozo toż to jakieś pandemonium zła jest a nie Święty Kościół, najlepiej porzucić tą organizacje najszybciej jak się da.
Samanta2020.01.22 8:38
Ty już porzuciłaś pewnie, a o innych się nie martw
wujek dobra rada2020.01.22 6:57
Kosciol psuja pedofile w sutannach i kryjacy ich biskupi. Masonow nie trzeba w to mieszac. Dlaczego abp Lenga opuscil Samarkande i przeszedl na emeryture w Polsce? W gebie taki mocny, ze moglbym dalej sluzyc ludowi bozemu w Uzbekistanie.
wujek dobra rada2020.01.22 7:05
Pan arcybiskup pracowal oczywiscie w Karagandzie a nie w Samarkandzie, w Kazachstanie , a nie Uzbekistanie. Za blad serdecznie przepraszamy, ja oraz moj Aniol Stroz.
anonim2020.01.22 8:01
Ks.Abp.Lenga przyjechał do Polski bo teraz jest tu bardziej potrzebny niż w Kazachstanie.
jarecki2020.01.22 18:27
Analfabeto zanim coś napiszesz to trochę wiedzy nie zaszkodzi. Nie opóścił tylko go usunięto za prawdę Radzę d uczyc się poziom siedem klas osmy korytarz
Jeremiasz2020.01.22 0:20
O tym wiadomo od dawna. Arcybiskup Lefebvre ostrzegał Kościół Katolicki na Soborze Watykańskim II o wpływie międzynarodowej masonerii na KK , ale go nie posłuchano. Po tym soborze nastąpiło gwałtowne przyspieszenie tego procesu, co widać teraz jak na dłoni!
Paweł2020.01.21 23:38
Nie rozpaczajmy bo Jezus powiedział "a bramy piekielne go nie przemogą" nie oznacza to że biernie mamy się złu, bluźnierstwom i herezjom przyglądać, ale nie wolno się załamywać. Módlmy się o nawrócenie i przebaczenie do Boga Wszechmogącego za pośrednictwem Maryi i głośmy Ewangelię wszystkim narodom, do tego wszyscy jesteśmy powołani. Przyjdzie czas że "nastanie jedna Owczarnia i jeden Pasterz" i to wcale nie są słowa Franciszka. Pamiętajmy że Wszechmocny Bóg i zło w dobro zamienić potrafi, oby znalazł się choć jeden sprawiedliwy dla którego warto to uczynić. Szczęść Nam Boże W Nowym Roku
Ks Wróbel2020.01.21 22:58
Dzielny, prawy, ortodoksyjny biskup. Niech mu Bóg błogosławi. Spotkałem go na odpuście w Rdzawce k. Rabki - to pokorny, pobożny człowiek.
Samanta2020.01.22 7:49
to prawda, biją od niego dobro, męstwo, prostolinijność i troska. Pomijając jego mądre słowa, sama fizjonomia zdaje się to potwierdzać.
2020.01.21 22:39
Jeśli red. Pośpieszalski współpracujący z PCh i uważający się za katolika chciał NAPRAWDĘ porozmawiać z Ks. Bp Lengą to przeznaczyłby na tą ROZMOWĘ cały program i nie przechodził z tematu Zdrajców w Kościele do innych banalnych. Należy domniemywać , że w TVP-info "WARTO" ROZMAWIAĆ o tym co przynosi "korzyść" władzy świeckiej czy kościelnej reprezentowanej przez KEP. Właśnie za to dostaje sie "nagrody" i medale. Pewnie dlatego "rozmowy" z Tradycjonalistami są tak krótkie i incydentalne.
Samanta2020.01.22 7:57
i tak dziwne, że mu pozwolili zaprosić takiego gościa. Brawo pan Pospieszalski, strasznie się cieszę, że taka osoba jak Abp Lenga przedostała się do TVP i szerszego grona widzów.
Asia2020.01.21 21:55
Jak wam coś nie wychodzi (czyli zawsze), to winni są Żydzi i masoni, ew. lewacy. Amen.
Paweł2020.01.21 23:33
Asieńko a wiesz ty co znaczy "amen", a lucyfer wiesz co znaczy? Może znasz też: Przykazania Boże, Kościelne, Warunki Dobrej Spowiedzi, Prawdy Wiary, Dary Ducha Świętego, Uczynki Miłosierdzia itp.? Jeśli chcesz zabierać głos to powinnaś wiedzieć coś w tym temacie, przynajmniej podstawy, dobrze by też biblię znać a później głos zabierać. O masonach zobacz na Y.t. Szczęść Boże
ect2020.01.22 11:25
No, niestety Asieńka ma też trochę racji. To nie sami masoni i Żydzi są winni kryzysowi w obecnym kościele. Wielu księży przez swoją pychę (jeden mądrzejszy od drugiego, kpiny z tego co święte) i zachłanność przyczyniło się również osłabienia Kościoła.
Samanta2020.01.22 7:45
w rzeczy samej, a wiesz, że najczęściej to te same osoby, które są jednocześnie żydami, masonami i lewakami? Oni tak mają, nienawidzą Boga, ludzkości i wszelkich cnót
janem2020.01.21 21:24
Masoni czyli czesc duchownych,komunisci czyli czesc duchownych,socjalisci... czyli...Co niektorzy nie pojmuja.To wiadomo od dawna
JS2020.01.21 21:02
I teraz my tzw. świeccy musimy ratować Kościół. Obawiam się, że kapłani są ludźmi nie reformowalnymi ale to nie jest ich wina. Tak zostali nauczeni, uformowani w seminariach, min. pod wpływem działań masonów. Coraz słabsze niosą nam światło Jezusa potrzebne do zbawienia. Młodzi szukający ideałów ludzie, jak kiedyś Grecy za czasów św. Pawła, pogardzają ich słowem o życiu wiecznym i odchodzą zawiedzeni, że nie można obejrzeć go na podglądzie, że Pan Jezus nie przygotował dla nich trailera. Pan Bóg przygotował dla nas wszystkich trailery. Wkrótce ujrzymy swoje własne życie w Jego oczach i nie łudźmy się, że nagrodą za nie będzie od razu Niebo. Króluj nam Chryste Pozdrawiam
Karol2020.01.21 22:01
Co prawda, to prawda !
Cool2020.01.21 20:26
Nie szukajcie winnych! ... To my, cały Kościół jesteśmy winni! ... rozmiękczamy się sami, wchodzimy w dyskusję i w kompromisy z ludźmi/instytucjami których jedynym celem jest eliminacja Kościoła Chrystusowego! ... nie stoimy na straży Ewangelii! Nie staramy sie przypodobać Bogu! ... tylko ludziom!
matis892020.01.21 20:28
To opis Bergoglio, czy może on z tym opisem nie ma nic wspólnego ?
Samanta2020.01.22 7:43
w końcu papa jest honorowym członkiem rotarian/ masonów. Można na ich stronie do sprawdzić
lady chapel2020.01.21 20:17
Do tego dodać należy: cyklistów wegetarian ekologów potwora dżender i generalnie wszyscy w okół
Samanta2020.01.22 7:47
dodaj co chcesz, ale zawsze wyjdzie ci zero, bo masz błędne założenia
rozbawiony głupotą lewaka2020.01.22 12:35
lewacki debil - twojego pokroju - może dodawać wszystko
matis892020.01.21 20:13
Masonerii wreszcie się udało przejąć papiestwo w Watykanie. Po to został obalony katolicki papież Benedykt XVI by masoneria mogła ustanowić oszusta, nie katolika Bergoglio Fałszywego Proroka. No i widzimy Bergoglio reprezentuje inną religię i zupełnie inne bożki. Cel masonerii został osiągnięty. Teraz tylko czekają na antychrysta którego globalne masońskie massmedia zaczną od razu wychwalać za zaprowadzenie fałszywego pokoju na Bliskim Wschodzie. A antychryst dostanie wsparcie od Bergoglio swojego Fałszywego Proroka masonerii.
Patchwork2020.01.22 9:33
A to już nie jest tak, że papieża na konklawe podpowiada kardynałom święty duch? To co, przysnął ostatnio?
Kogiel Mogiel2020.01.22 11:46
Ciebie to powinni współczesnym Prorokiem okrzyknąć.Szkoda tylko, ze Ci papieża obalili i sam sobie jesteś Papieżem, Przełożonym i Ojcem, bo nie zawsze mądrze piszesz.
Urszula2020.01.22 12:48
Czyli mamy rozumieć, że Papieże, Przełożeni i Ojcowie nie zawsze są mądrzy?
Kogiel Mogiel2020.01.22 13:04
Nie zawsze mądrze mówią albo piszą, jako ludzie są słabi i mogą popełniać błędy, co nie oznacza jeszcze ze są niemądrzy. Tak jak Świadkowie Jehowy popełniają mnóstwo błędów w interpretacji Pisma św. i to nie oznacza, ze jako ludzie są głupi, po prostu błądzą Urszulo, dali się wprowadzić przez innych w błąd.
KATON STARSZY2020.01.21 19:56
W Polsce mamy tylko jednego takiego arcybiskupa,jest nim arcb,Jędraszewski,reszta to tchórze i konformiści.
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.21 20:07
Jędraszka vel czarna zaraza to pożyteczny idiota, który do spółki z innymi sukienkowymi pasożytami tylko przyspiesza rozkład polskiego oddziału katosekty
stan2020.01.22 17:57
Napisałeś, jaki macie cel - rozkład Kościoła. Dlatego abp Jedraszewski stał się solą w waszych oczach. Przemyj, sól ma właściwości czyszczące, może wreszcie przejrzysz i co nieco zrozumiesz.
ada2020.01.21 19:55
To juz chyba przesada -ktory mason ,nie wierzac w sens istnienia Kosciola wlazlby do Niego od mlodego i tkwil do starosci zeby cos popsuc?Wiekszej bzdury nie czytalam.Celibat zostal wprowadzony do Kosciola w 11wieku a co bylo przedtem?Tez masoni?
matis892020.01.21 20:18
A co w tym dziwnego. Do seminariów dla celu korzyści poszło wielu gejów pedofilów, wielu masonów, lewakoateistów i dziś noszą sutanny a są niewierzącymi czy wyznającymi masońskie bożki.
Urszula2020.01.21 22:42
No skoro ta instytucja ma takich pracowników, wie o tym i nic z tym nie robi to jest to goowniana instytucja.
matis892020.01.22 0:14
W Polsce też mamy w polityce zdrajców dla których UE, Niemcy, Francja, Rosja ich ich interesy są ważniejsze niż Polska. W USA tak jest i wszędzie. Ogólnie w każdym państwie gdzie rządzi lewactwo nie reprezentuje ono żadnego narodu tylko zewnętrzne siły, masonerię, banksterów itp.. W UE rządzi lewactwo i robi wszystko przeciwko interesowi europejczyków, osłabiają Europę i narody jak tylko mogą, a chaos jaki zaprowadzają jest ich domeną.
jozef2020.01.22 7:14
Dla ciebie już lekarstwa nie ma, wszyscy cię prześladują.
roman2020.01.22 9:51
To Ty potrzebujesz pomocy, matis89 napisał całą prawdę. Popieram na 100 %.
darek2020.01.22 14:01
UB czy SB wysyłało ludzie do seminariów a ci zostawali księżmi.
stan2020.01.22 17:48
Właśnie niby to nie jest zrozumiałe dla normalnie myślącego człowieka, ale masoni nie żyją dniem dzisiejszym. Żydzi twierdzą, że muszą myśleć na kilka pokoleń w przód i mniej ważne co było - dlatego może sprzymierzają się z dawnymi wrogami.
MAVERICK JONASIK2020.01.21 19:44
KK ma przepiękną umiejętność zwalania winy na innych. Pedofilia? To nie my, to oni podrzucili nam homoseksualistów. Kościoły się zamykają? To nie nasza wina, to robota masonów.
Well?2020.01.21 19:53
Can you do this in English, dick? I need a good laugh.
MAVERICK JONASIK2020.01.21 20:58
Come at me bitch.
Samanta2020.01.22 7:40
to zupełnie jak ty - wszystko co złe, to kościół katolicki....buahahhahaha
rozbawiony głupotą lewaka2020.01.22 12:34
kolejny "lewacki intelektualista" który w tej dziedzinie ma wiedzę na poziomie lewackiego debila
NiechrzczonySpirytusNigdyCięNieZdradziMordoTyMoja2020.01.21 19:43
Masoni dupcą ministrantów po kościelnych zakrystiach i w jacuzzi na plebaniach, czy robią to proboszcze? Ten Lenga to koleżka Głódzia od umartwiania się spirytusem pod soloną słoninę. Struny głosowe przepalone, menelska morda zorana , nochal rozpulchniony od oparów.
SLAWAN2020.01.21 21:27
Potrzeba trochę więcej wiedzy i trochę więcej inteligencji. Logika żula nie wnosi do sprawy nic ciekawego.
Kogiel Mogiel2020.01.22 13:08
Najbardziej potrzeba miłości i wiary. Wiedza i inteligencja już nie jednego na manowce pychy sprowadziła.
Karol2020.01.21 21:58
Chcesz pajacu zobaczyc menelska morde,to `popatrz w lustro. Jak nie masz momoto nic do powiedzenia, to milcz i sluchaj madrzejszych, moze cos dotrze do twej pustej mozgownicy, chow twoim przypadku bedzie trudno.
teresa I2020.01.22 7:39
Panuj nad językiem , bo mam odczucie ,że nie potrafisz samodzielnie myśleć .Bardzo jesteś wulgarny .Niechrzczony a jak ty wyglądasz .
tu-du2020.01.22 18:37
Widzę, że na kulturze ci nie zbywa !
Anna2020.01.23 8:50
Pasowało by panu udac sie na Sybir lub do Kazachstanu, gdzie temperatury w zimie dochodzą do minus 50 stopni, i trochę tam postać. Chociaz ze 3 dni. Byłabym ciekawa pana nochala? Czy przypadkiem nie tylko zrobił się czerwony, ale czy nie odmroził się i całkiem nie odpadł. Chciałabym tez usłyszeć po takiej kuracji Sybirem pana słowiczy głos jaskółki...A może okazałoby się, że nie może pan nawet słowa wykrztusić z siebie z powodu zapalenia krtani? Arcybiskup Lenga spędził w Kazachstanie w Karagandzie, nie kilka dni, a dziesiątki lat. Gdy się kogoś obraża pasowałoby mieć trochę wiedzy. Bo ta wypowiedz świadczy tylko o panu, o nikim innym, tylko o panu daje świadectwo z kim mamy do czynienia.
katolik2020.01.21 19:24
Masonom się nic nie udało, tylko biskupi z powodów politycznych i tym samym nie opowiedzeniu się za Chrystusem, nie wzywaja do powszechnego Różanca. Wszystko w spadku zostawili szatanowi i maja wymówke o kierowanych przez szatana masonach. Cała prawda. Żadne usprawiedliwienie!
Michał Pasierb 2020.01.21 22:46
Ty myślisz,że masoni nie dotarli na szczyty hierarchii ??
stan2020.01.22 17:44
Czy zaprzeczasz knowaniom masonów? Nic się nie udało masonom? A co teraz mamy na zachodzie i skąd oni u steru UE? Po prostu cierpliwie realizują swój plan. W Polsce mamy najzjadliwszą sektę masońską - Lożę Polin Synów Przymierza żydowskiej B'nai B'rith
Realista2020.01.21 19:22
Najbardziej to kosciol zepsuli księża ! Masoni nic nie zrobili księża swoją pychą chciwością i pedofilstwem sami tego dokonali
Jarek2020.01.21 19:59
Masoni nic nie zrobili ? A ty myślisz że kto wysyła swoich agentów do KK aby go rozwalać od wewnątrz ?
Urszula2020.01.21 22:38
Biedni wy. :D Rozwalają wasz kościół od wewnątrz. Wszyscy winni tylko nie księża. Co jeszcze wymyślisz na usprawiedliwienie KK?
anonim2020.01.22 7:55
Właśnie winni są niektórzy księża, niestety przez działania od dziesięcioleci jest tych księży co raz więcej. Przeczytaj artykuł jeszcze raz ze zrozumieniem. Ale pamiętaj o słowach Pana Jezusa: to jest Mój Kościół i bramy piekielne Go nie przemogą.
roman2020.01.22 9:42
Moja droga Orszulo, sprawdź sobie proszę łaskawie ilu jest wśród hierarchów (i to nawet tych najwyższych) naszych "starszych braci w wierze".
Jarek2020.01.22 15:26
Hej , nikt nikogo nie usprawiedliwia. Jasne że są Judasze w KK , to nic nowego ale oczernianie wszystkich kapłanów to szczyt bezczelności i chamstwa bandyckich trolli a nie ludzi.
robaczek 2.02020.01.22 10:27
hahahahahhaha!!!! JARUS PIĘKNE TO BYLO!!!! brawo wy!!! wlasnie widac w jakim wy swiecie zyjecie eh ludzie!!! tak sie dac zmanipulowac!! znowu? jak za komuny!!! ZNOWU KLASA PRACUJACA MYSLI ZE WIE NAJLEPIEJ!!! RAZ TO JUZ W HISTORII BYLO!! ;] ale to trzeba historie znac ;] a pisiurki znają tylko jedna wersje!! koscielną!!!! ;] bo po co mówić ze największym kolaborantem nazistów byl KK? przeciez to nie ma zadnego znaczenia gdyby to pisiurkom jeszcze o Polske chodzilo!! a im chodz zwyczajnie o koryto i "tera my". i tera my wam pokażemy!!! TYLKO ;] NIESTETY DLA NICH ;] SAMYCH NIEUDACZNIKÓW MAJĄ W ZESPOLE!!! hahahaha ANI 1 REFORMY od 4 lat ANI 1 ROZLICZENIA PO od 4 lat a jakie zapowiedzi nbyly!!!!! hahahahha ale ludzie sie dajecie w du_pke jechac A WY NADAL WIERNI JAK PSY!!!! brawo wy!!!
matis892020.01.21 20:22
To że mason, gej czy komunistyczny agent nosi sutannę to księdzem on nie jest bo ma inne cele i zadania.
anonim2020.01.22 11:20
Jak ktoś nie wypełnia ślubów zakonnych to zakonnikiem też nie jest?
stan2020.01.22 17:53
Niestety, jest postrzegany jako ksiądz i obciąża, a nawet zaraża swoimi błędami cały Kościół. A im wyżej się uplasuje w hierarchii, tym większe ma możliwości. A swoi ułatwiają mu karierę.
Samanta2020.01.22 7:41
ignorancja to niestety nie powód do dumy, na twoim miejscu bym się z nią nie obnosiła
Ciekawy2020.01.22 9:50
O sobie mówisz
zdumiony lewacką głupotą2020.01.22 12:33
wydałeś bełkot typowy dla tego co w tej dziedzinie ma wiedze na poziomie lewackiego debila
stan2020.01.22 17:39
Właśnie księża typowani przez masonów, w Polsce - komuna nasyłała swoje wtyczki do seminariów - z czasem zostawali księżmi, zakonnikami. Odczuwamy to do tej pory. Gdyby nie oni nie mielibyśmy stolicy takiej, jaką mamy.