06.04.17, 08:45Fot. Youtube

Absurdalna wypowiedź Scheuring-Wielgus nagrodzona

Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości został laureatem tegorocznych Srebrnych Ust – nagrody radiowej Trójki. Słuchacze i internauci dają ją tym politykom, którzy w minionym roku zasłynęli najbardziej błyskotliwą, niebanalną bądź kontrowersyjną wypowiedzią.

Pierwsza nagroda powędrowała do Marka Suskiego za słynne słowa, wygłoszone podczas jednego z posiedzeń komisji do spraw Amber Gold. Poseł Prawa i Sprawiedliwości w czasie przesłuchania dopytywał się o tożsamość osoby o pseudonimie „caryca”.

– Nagroda jest ładna. Grono, które otrzymywało zacne, a wypowiedzi zabawne, więc można powiedzieć, w tych kategoriach: trzy plusy – powiedział po ogłoszeniu werdyktu, Marek Suski.

 

Drugie miejsce w plebiscycie otrzymała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek za wypowiedź z czerwca zeszłego roku.

– Nie rozumiem kompletnie wczorajszej wypowiedzi sędziego Pszczółkowskiego. I nie dość że jej nie rozumiem, to się z nią nie zgadzam – w taki sposób rzecznik PiS skomentowała słowa Piotra Pszczółkowskiego z Trybunału Konstytucyjnego.

 

Na trzecim miejscu uplasowała się Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka Nowoczesnej podczas „czarnego protestu” zawołała do zgromadzonych: Dość dyktatury kobiet! W trójkowym studiu imienia Agnieszki Osieckiej wystąpiła w koszulce z takim właśnie hasłem.

przk/tvp.info