04.12.20, 19:37Fot. screenshot - YouTube (Radio ZET)

Absurdy poprawności politycznej. Lubecka nie dostanie Grand Press

Dziennikarzowi „Gazety Wyborczej” Stanisławowi Skarżyńskiemu nie spodobało się, że dziennikarka Radia ZET Beata Lubecka została nominowana do Grand Press za wywiad z Michałem Szutowiczem ps. „Margot”. W ocenie Skarżyńskiego był to wywiad homofobiczny. Machina poprawności politycznej szybko ruszyła. Z konkursu wycofano kategorię, w której została nominowana red. Lubecka.

Po tym, jak Beata Lubecka została nominowana do nagrody Grand Press za wywiad z Michałem Szutowiczem, swój sprzeciw wyraził dziennikarz „Gazety Wyborczej” Stanisław Skarżyński.

- „Ten wywiad Beaty Lubeckiej, jeśli na coś zasługiwał, to na nominację do nagrody za antydziennikarstwo albo tytuł tępej dulszczyzny roku. W normalnym kraju za coś takiego Lubecka wyleciałaby z hukiem z pracy, a nie dostała nominację” – napisał na Twitterze publicysta.

Chociaż regulamin nie pozwala na wycofanie żadnej kandydatury przez jury, organizatorzy szybko znaleźli sposób, aby uczynić zadość swojej politycznej poprawności. Najzwyczajniej usunęli kategorię, w której dziennikarka Radia ZET została nominowana.

- „W tej sytuacji jako organizator konkursu podjąłem decyzję o rezygnacji w tym roku z wręczenia nagród w kategorii Wywiad” – poinformował Andrzej Skworz na portalu press.pl.

kak/press.pl, wPolityce.pl

Komentarze

york2020.12.5 9:11
psy sie gryza dosypac im kosci.
Anonim2020.12.5 7:21
Polacy ! no to teraz macie namiastkę tego co będzie Was czekało jak lewica kiedyś wgra wybory . Bedzie tak wielki terror polityczny ( zwany poprawnością )i zamordyzm ,że Stalinizm to przy nich będzie niczym.
man.of.Stagira2020.12.4 20:06
SAMOWOLA oraz UZNANIOWOŚĆ - typowe cechy systemów socjalizmu realnego. Tutaj nie ma mowy o jakiejś 'p o p r a w n o ś c i'. Poprawność zakładałaby istnienie standardu, racjonalnej miary, w z o r c a do którego należy się odnieść. Tutaj mamy samowolkę. Nie dorabiajcie racjonalności do nonsensowności. Tyle.
Rychu2020.12.4 20:04
Skarżyński - kto eto?
Polonia Semper Fidelis2020.12.4 20:02
Uwaga! Ten "Anonim" oraz tenże pod innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy cykl się nasila. Brak reakcji Frondy na jego bluzgi to skandal, ale na nich nie ma siły. Nie wchodźcie z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A w jego przypadku logika nie działa. Żałosny, nieszczęśliwy typ.
Stańczyk2020.12.4 19:59
Rewolta pożera swój własny ogon.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2020.12.4 19:56
Słuszna decyzja, a teraz czekamy na przeprosiny Lubeckiej
man.of.Stagira2020.12.4 19:49
SAMOWOLA oraz UZNANIOWOŚĆ - typowe cechy systemów socjalizmu realnego. Tutaj nie ma mowy o jakiejś 'p o p r a w n o ś c i'. Poprawność zakładałaby istnienie standardu, racjonalnej miary, w z o r c a do którego należy się odnieść. Tutaj mamy samowolkę. Nie dorabiajcie racjonalności do nonsensowności. Tyle.