Jedyni słuszni konserwatyści po raz kolejny w ciągu kilku tygodni zachwycają się postkomunistą. Nie tak dawno "konserwatyści" oddawali cześć Leszkowi Millerowi, który rzekomo ma powstrzymać polską lewicę przed palikotyzacją (wybitne analityczne umysły polityczne z tego portalu uważają, że Miller odpuści sobie lewacki elektorat na rzecz obrony stasus quo). Teraz przyszedł czas na oddanie pokłonów byłemu funkcjonariuszowi KGB, za którego rządów mordowano niezależnych dziennikarzy i prześladowano opozycję. „Konserwatyści” prowadzeni przez czołowego humorystę tej prawicowej kanapki, wybitnego analityka prof. Adama Wielomskiego, postanowili „w imieniu polskiej prawicy” złożyć hołd Putinowi. I robią to z prawdziwym zaangażowaniem, równym członkom PZPR-u. Oczywiście dla redaktorów to żadna obraza nie jest. Czytając część tekstów o stanie wojennym czy IPN-ie na tym portalu, można rzec, że takie porówanie niektórych redaktorów rajcuje.

 

„Jakkolwiek na hałaśliwej i zrewoltowanej duchowo polskiej tzw. prawicy nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale prezydent Rosji jest obecnie jedynym znaczącym politykiem, który może powstrzymać ofensywę społeczno-politycznego demoliberalizmu, homopropagandy i sodomii. Skoro bronimy wartości Cywilizacji, to naszą sympatię będą budzić wszyscy ci politycy, którzy stanowią realną przeszkodę dla zgniłej demokratycznej kultury”- piszą wielbiciele męskiego Władimira. „Mamy nadzieje, że nowa kadencja przyczyni się do wspólnej pracy na rzecz poprawy i umocnienia stosunków rosyjsko-polskich i rozwoju konstruktywnej, rzeczowej współpracy w najróżniejszych sprawach w tym również pozytywnego rozwiązania kwestii historycznych. Odpowiada to niewątpliwie interesom naszych państw, a także wpisuje się w koncepcję (R. Dmowskiego) zapewnienia wzajemnego zrozumienia i poszanowania wzajemnych interesów w Europie i szczególnie w Europie Wschodniej”- dodają redaktorzy portalu. „Panie Prezydencie, życzymy Panu sukcesów i budowy nowoczesnej Rosji, gdzie tradycyjne wartości będą miały pierwszeństwo przed ideologicznymi ekstrawagancjami modnymi na Zachodzie” - kończą miłośnicy Putina. Jak mniemam, redaktorom z konserwatyzm.pl chodzi oczywiście o walkę z takimi ekstrawagancjami jak prawa człowieka czy wolność słowa, z którymi reżim Putina walczy z wielkim zaangażowaniem. Teraz rozumiem skąd bierze się na części (na szczęście nie reprezentatywnej) prawicy fascynacja bandyckim reżimem, który rządzi w Iranie czy terrorystycznym kacykiem, który rządził w Libii. No cóż, niektórzy potrzebują mieć jakieś światełko w tunelu. A takim światełkiem jest każdy, kto nie lubi homoseksualistów... i ma ładny mundur.

 

Pewnie niejeden z redaktorów portalu śni po nocach by wpaść w ramiona Władimira Władimirowicza i złożyć mu osobiście życzenia pomyślności w rządzeniu Rosją. Męskość zawsze była ceniona przez jedynych słusznych konserwatystów z jedynego słuszengo konserwatywnego portalu. Mam więc propozycję dla miłośników Putina z prawej strony - możecie w photoshopie wyciąć główkę słoneczka Peru ze słynnego zdjęcia, które przedstawia braterski uścisk panów premierów w Smoleńsku, i wkleić własne twarze. Będzie pięknie wyglądać na portalu w dziale o współpracy polsko- radziec... rosyjskiej. W tym jesteście dobrzy panowie. Jaruzela już tak przerobiliście.


Łukasz Adamski