17.01.22, 13:57Fot. screenshot - YouTube (Rzeczpospolita TV)

Afera dieslowa. Prof. Gontarski: To upadek Unii

„To jest upadek Unii” – mówi w rozmowie z portalem tvp.info prof. Waldemar Gontarski oceniając, że rozpatrując pytanie sądu w Erfurcie TSUE zajmie stanowisko wyłącznie w kontekście emisji CO2, „pomijając” zasadniczą kwestię niezależności niemieckich sędziów.

Sąd w Erfurcie zwrócił się do TSUE o wydanie orzeczenia, czy niemieckie sądy można traktować jako niezawisłe i bezstronne. Sprawa ma związek z tzw. aferą dieslową, której początek sięga 2015 roku. Wówczas to amerykańska Agencja Ochrony Środowiska poinformowała, że Volkswagen AG przez lata instalował w silnikach diesla TDI oprogramowanie pozwalające manipulować wynikami pomiarów emisji spalin w taki sposób, aby pojazd mógł zostać uznany za spełniający normy ustawy o czystym powietrzu. Odszkodowań żądają oszukani klienci, a problem mają niemieckie sądy. Orzeczenie na korzyść poszkodowanych oznaczałoby jednocześnie orzeczenie przeciwko państwu niemieckiemu. Tutaj pojawia się problem uzależnienia niemieckich sędziów od władzy wykonawczej, która decyduje o nominacjach i awansach sędziów. Sędziowie zdają sobie sprawę, że orzeczenie wbrew interesom władzy może zamknąć im drogę do awansu.

- „Jeżeli TSUE nie połączy tej niemieckiej sprawy z jakąś sprawą polską, dotyczącą niezawisłości sędziowskiej, nie zorientuje się, czym różni się polska niezawisłość od niemieckiej”

- wskazuje prof. Waldemar Gontarski.

Rektor Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji wyjaśnia, że w Polsce sędziów powołuje wybrany w powszechnych wyborach prezydent. W Niemczech tymczasem są oni powoływani na czas określony przez ministra, do którego należy decyzja, czy po orzeczeniu w sprawie sporu między obywatelem a państwem sędzia ten pozostanie na swoim stanowisku.

- „Gdy jako pełnomocnik RP mówiłem w TSUE, że to my jesteśmy ostoją niezawisłości sędziowskiej, patrzono na mnie, jakbym przyjechał z zaświatów. A teraz przy sprawie koncernu Volkswagen znów widać jak na dłoni, że to ci sędziowie w Luksemburgu są z zaświatów niesprawiedliwości”

- stwierdził prawnik.

Rozmówca tvp.info ocenia, że „TSUE jakoś ukryje temat Volkswagena”. Przywołuje sprawę z Wiesbaden, w której sędzia pytał TSUE o swoją niezawisłość w kontekście rozstrzygnięcia dot. ochrony danych osobowych. Wówczas sędziowie z Luksemburga odpowiedzieli ws. ochrony danych, pomijając kwestię niezawisłości. Prof. Gontarski przewiduje więc, że podobnie będzie tym razem – TSUE wypowie się na temat emisji CO2, pomijając kwestię niezawisłości sędziowskiej.

- „To jest upadek Unii. Trybunał jest obdarzony niemal kultem nieomylności, bo od jego wyroków nie można się nawet odwołać – w przeciwieństwie na przykład do wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. To, co stworzono w latach 50. dla sześciu państw ówczesnej Wspólnoty, w wydaniu 27 państw nie zdaje egzaminu”

- stwierdził prawnik.

kak/tvp.info.pl

Komentarze

stara wiedżma cyganka2022.01.19 18:33
Niemiec jak nie oszuka to ukradnie. 15 tysięcy wagonów z mieniem polskim zostało wywiezione do rzeszy. Reparacje!!! Natychmiast!
Skrzypek na dachu2022.01.18 14:00
To jest koniec wiarygodnosci wymiaru sprawiedliwosci w Bundesrepublice i koniec TSUE .
Art2022.01.19 13:00
Na razie to mamy koniec wiarygodnosci Polski - fakt. Europa dziala normalnie - fakt.Wg regul prawa- kolejny fakt. Tak wiec daj sobie spokoj z ta histeria.
robaczek2022.01.18 10:27
NO TO GDZIE JEST TERAZ TA POTEAGA POLSKEIJ DYPLOMACJI ZEBY TO WYKORZYSTAC DO GRY POLITYCZNEJ Z NIEMCAMI ???????? .................................................... nieudacznicy pisowscy .......................... ni cnie potrafią ................ tylko marudzić, gadać i siac tanią propagande dla słabo rozgarniętych
Alojzy Cedzidło2022.01.18 3:08
Panie Profesorze nie bądz Pan takim optymistą . Niemcy zrobią wszystko dla realizacji swoich planów .O jakiejkolwiek uczciwości mowy niema.
man.of.Stagira2022.01.17 20:48
Mowa o Bundesverfassungsgericht Volkswagena? W Strasburgu czy w Karlsruhe? // Trybunał zarządu Volkswagena w Karlsruhe i w Strasburgu. Dobre.
Rudy z po2022.01.17 20:43
Niemieccy potomkowie ludobójców budują swoją gospodarkę na masowym wykorzystywaniu niewolniczej taniej siły roboczej dlatego dbają aby sąsiedzi nie rozwijali się.Po to potrzebny im tußßk i jemu podobni.
Kalkstein z PiSdy2022.01.18 5:55
Wykończyć brudnych Płaczków!!!
matis892022.01.17 20:35
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892022.01.17 20:35
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
Wojciech2022.01.17 23:06
Czy ten piszący deficyt intelektualny nie mógłby trzymać gęby na kłódkę i pozwalać tylko domyślać się jego idiotyzmu, zamiast otwierać pysk i rozwiewać wszelkie wątpliwości?
Wojciech2022.01.17 23:09
Czy ten piszący deficyt intelektualny nie mógłby trzymać gęby na kłódkę i pozwalać tylko domyślać się jego idiotyzmu, zamiast otwierać pysk i rozwiewać wszelkie wątpliwości?
matis892022.01.17 20:35
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892022.01.17 19:51
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.------------------------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
Anonim2022.01.17 19:36
Będący najwyższą niemiecką instancją sądową, Trybunał Federalny (BGH) zatwierdził w poniedziałek wyrok Wyższego Sądu Krajowego w Koblencji, nakazujący spółce Volkswagen wypłacenie odszkodowania nabywcy napędzanego silnikiem Diesla samochodu ze zmanipulowanym systemem neutralizacji spalin. Tak, tak idoto pisowski z tytułem profesorskim.
Gruby2022.01.19 17:32
Chamski komentarz. Artykuł ma datę poniedziałkową. Zapewne był napisany zanim sąd wydał wyrok. Ponadto nie wiadomo, czy przyznanie "odszkodowania nabywcy" ma większe znaczenie dla sprawy, bo może w Niemczech nie obowiązują precedensy prawne?
Felek2022.01.17 19:11
Doprawdy? Konie UE? A co z aferami PO o, które PiS tak krzyczał przed wyborami? Która została wyjaśniona? A co z licznymi aferami PiS, które nie wiadomo kiedy zostaną wyjaśnione? I co? To koniec Polski?
wiarus2022.01.17 18:34
proponuję pismatołom nie jezdzić niemieckimi autami -zaporożce , wołgi, łady w sam raz dla was
Anonim2022.01.17 18:58
Japońskie są bardziej niezawodne.
Albert2022.01.18 10:02
I lepsze pod prawie każdym względem.
Albert2022.01.18 11:42
japonskie auta to szajs dla wiesniakow najlepsze od zawsze robia niemcy audi to najlepsze auta na swiecie a nie jakis japonski rdzewiejace szmelce!!!
Albert2022.01.18 13:40
Nie muszę zgadywać, jakiej marki autem jeździsz. Widać to jak na dłoni.
Albert2022.01.19 18:35
Volzwagenem a jak, najlepszy i ma czyste spaliny.
Anonim2022.01.17 18:12
Jak zwykle profesorki pisowskie głupoty wygadują, już dawno sąd niemiecki wydał orzeczenie na korzyść poszkodowanych.
Mirek2022.01.17 17:55
Ta cała UE jest postawiona na łbie . Okazuje się że jakaś jedna baba sędzina może w Polsce zamknąć z dnia na dzień elektrownię która wytwarza do 7% energii elektrycznej !!! . Polska zamiast płacić jakiekolwiek kary powinna wystąpić o zbadanie tej idiotki pod względem psychicznym . Bo tylko wariatka może ferować podobne wyroki .
Otóż to!2022.01.17 18:11
Jej decyzja wyrzucenia z pracy tysięcy zabrała jej minute, ale odwołanie trwa ROK!
odp2022.01.17 17:47
IV Rzesza upada? Nie przesłyszałem się ...?
matis892022.01.17 17:41
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892022.01.17 19:52
DO LEWACKIEGO PODSZYWA i LEWACKICH TROLOWNI partii POPIS----: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892022.01.17 20:35
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892022.01.17 17:41
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892022.01.17 19:53
DO LEWACKIEGO PODSZYWA i LEWACKICH TROLOWNI partii POPIS----: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892022.01.17 20:36
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
Filip2022.01.17 17:33
Jarosław Kaczyński realizuje strategiczne interesy Władimira Putina polegające na rozbijaniu Unii Europejskiej i na stopniowym dążeniu do wyprowadzenia Polski z UE. Jeśli nie będziemy w UE, to będziemy pod butem Rosji. Rosja będzie mogła dyktować nam warunki dla nas niekorzystne. Do tego dąży polityka Jarosława Kaczyńskiego. Dla Prezesa PiS-u interes partyjny i chęć utrzymania władzy są ważniejsze niż interes narodowy. Rządzący roztrwonili już miliardy i działają na niekorzyść naszego kraju. Mam nadzieję, że po 2023 roku, tj. po przejęciu władzy przez opozycję będą karnie i przed Trybunałem Stanu odpowiadali za szkody jakie wyrządzili naszemu krajowi.
Anonim2022.01.17 17:58
Czy to Unia taka słabiutka, czy to Jarosław jest taki silny, że sam potrafi rozbić Niemcom IV rzeszę, nazywaną żartobliwie Unią Europejską?
Anonim2022.01.17 17:20
To samo będzie z emisją CO2, klimatem i całą resztą, uważają, że ominą głupie przepisy sposobem, o ile będą zwalczać wszystkich innych!
Anonim2022.01.17 17:18
Czyli zamiast walczyć o rozsądne przepisy kombinują, a potem chronią się manipulując sędziami. Bardzo niezgodne z mitem niemieckiej solidności.
matis892022.01.17 16:40
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
Stary2022.01.18 20:51
Czy ty matis89 jesteś już tak bardzo chory i nie ma już żadnych dobrych prognoz dla ciebie?
matis892022.01.17 16:39
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Podbój pejsatych kanibali naszych wysp polin-ezji2022.01.17 15:54
... to upadek cywilizacji lacinskiej w Europie ... a holokaust to pozbycie sie ich wewnetrzej konkurencji .... i wymuszenie haraczu dla siebie .... perfidna gra IG Farben rockefellera!! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Budowniczy Auschwitz ... IG Farben rockefeller ...zyja !!!!! Zalozyli UE ( ksiazka : Nazistowskie korzenie brukselskiej UE) ... akurat sa na etapie budowy swiatowego Auschwitz 2.0...... www.profit-over-life.org
Anonim2022.01.17 15:50
Następny PiSdzielski gamoń, co tytuł profesora w paczce chipsów znalazł.😁😁😁
🛑🛑 𝐔 𝐖 𝐀 𝐆 𝐀 🛑🛑2022.01.17 17:47
Piotr Nowak 🖐🏻😁😁😁 teraz Anonim🌈🌈🌈 dostałem podwyżkę. Pierwsze gratulacje no od kogo? Nie zgadliście Aga Dziedzic 💘 Ja jako Anonim łatwo mnie rozpoznać po stylu. A go mam.
izydor2022.01.17 15:23
"To, co stworzono w latach 50. dla sześciu państw ówczesnej Wspólnoty, w wydaniu 27 państw nie zdaje egzaminu” Oczywiście że nie zdaje egzaminu nikt nie liczył się z przyjmowaniem pisowskiej dziczy czy putinowskiego folwarku na Węgrzech.
izydor cd2022.01.17 15:30
"To, co stworzono w latach 50. dla sześciu państw ówczesnej Wspólnoty, w wydaniu 27 państw nie zdaje egzaminu” Oczywiście, że nie zdaje egzaminu nikt nie liczył się, że Wspólnota zamieni się w kołchoz wraz z gułagami szczepionkowymi.
Art2022.01.17 15:10
No cóż, tak to jest jak się nie ma podstawowej wiedzy. Tytuł profesora nie chroni przed opowiadaniem głupot. A wystarczyło sprawdzić, jak powoływani są sędziowie w Niemczech. I nie, politycy nie wybierają tam sędziów. Podobnie jak u nas. Prezydent powołuje sądziów ale nie z własnej inicjatywy. Stad problem z KRS. Tak wiec pała. Współczuję studentom.
Prof. dr Hertrich-Woleński; wypraszam sobie!2022.01.17 15:33
"No cóż, tak to jest jak się nie ma podstawowej wiedzy. Tytuł profesora nie chroni przed opowiadaniem głupot".
Afera dieslowa?2022.01.17 14:59
Jeździli w zimie zezłomowanym kabrioletem do Brukseli i robili przekręty za paliwo na kilometrówkach? To ta afera?
Ależ nie!2022.01.17 15:18
Tu chodzi o twój wózek inwalidzki na baterie a ty brałeś frajerskie moniaki od państwa za diesel. Jeszcze raz będą sprawdzali twój PIT.
AFERA PODPASKOWA!!! ORKA!!!2022.01.17 14:35
Tłusta szefowa "Strajku Podpasek" Marta Lempart i szef-pisda kancelarii Klementyna Suchanow zostały wezwane do Najwyższej Izby Kontroli. Jak informuje RMF FM, NIK bada ewentualne nieprawidłowości z rozdawnictwem darmowych PODPASEK wyszantażowanych z Polskich Szwalni. Marta Lempart miała używać WIBRATOR ufundowany jej przez jedną z prywatnych firm, która chciała być dostawcą podpasek. Informacja na ten temat pojawiła się korespondencji, jaka wyciekła z sedesu kancelarii "Strajku Podpasek"
SZOK!!! ORKA!!!2022.01.17 16:29
Aleś ty bystry w podszywaniu się - uwiera prawda, co?
Marta Lempart2022.01.17 16:40
"uwiera prawda, co?" Nie tak bardzo. Mam podpaski zrobione z materacy.
fdf2022.01.17 14:32
Szwabia jak zwykle wykonywała tylko rozkazy.
AFERA MASECZKOWA!!! ORKA!!!2022.01.17 14:09
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek i szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zostali wezwani do Najwyższej Izby Kontroli. Jak informuje RMF FM, NIK bada ewentualne nieprawidłowości rządowego programu Polskie Szwalnie. Elżbieta Witek miała lobbować za jedną z prywatnych firm, która chciała być dostawcą maseczek. Informacja na ten temat pojawiła się korespondencji, jaka wyciekła ze skrzynki mailowej Michała Dworczyka