27.03.13, 07:33Fot. za www.diecezja.gda.pl

Akcja poparcia dla abp. Głodzia: przyjdź na mszę w Wielki Czwartek do gdańskiej Katedry Oliwskiej

Tygodnik "Wprost" zasugerował, że w Gdańsku powstaje czarna lista przewinień abpa Głodzia, który miał pić, poniżać i wyzywać księży. Dowód? Relacja jednego z księży, który udzilił wywiadu tygodnikowi.

W obrone dobrego imienia arcybiskupa Głodzia stanęli politycy, publicyści katoliccy oraz wiele osób duchownych. Jeden z posłów PiS Andrzej Jaworski zaapelował o obronę Kościoła i hierarchów. Jaworski powiedział, że obrona metropolity gdańskiego jest nieodzowna, bo "trwa nieustanny, bezpardonowy atak na jednego z bardziej cenionych i lubianych hierarchów Kościoła Katolickiego w Polsce". Atak ten jest "prowadzony przez środowiska libertyńsko-lewackie". W ocenie Jaworskiego jest też "częścią większej akcji", która ma "w czasie rozpoczęcia pontyfikatu papieża Franciszka i w okresie największego katolickiego święta Zmartwychwstania Pańskiego wywołać wśród wiernych zamieszanie i niepokój".

Andrzej Jaworski dodaje również, że "nieprzypadkowo w akcji udział bierze kilku księży, którzy już wielokrotnie pokazali, że dla »ziemskich zaszczytów« i hołubienia przez liberalne salony są w stanie powiedzieć każde kłamstwo i podpisać się pod fałszywymi oskarżeniami".

- Stańmy w obronie naszego duszpasterza - wzywa Jaworski. Jak? - W Wielki Czwartek spotkajmy się o godz. 18  na Eucharystii w Katedrze Oliwskiej w Gdańsku.

sm/Onet

Komentarze

anonim2013.03.27 8:10
Łatwo biskupa oskarżyć,na topie jest pośmiać się z nich ale nie daj Boże powiedzieć coś na palikotowców wtedy zaczyna się ujadanie.
anonim2013.03.27 8:33
Ja czytałem ostatnio w gazecie że ufo wylądowało w Watykanie i ojciec św to kosmita. Litości, macie trochę oleju w głowie?Popatrzcie się wokół siebie kto jeżdzi limuzynami,kto z was wała robi.
anonim2013.03.27 8:44
Problem z arcybiskupem Głodziem jest niestety taki, że: jako arcybiskup ma sensowne poglądy, nie boi się mówić prawdy i walczyć z dyktaturą lewactwa i liberalizmu. Tylko co z tego, skoro jako człowiek jest po prostu nie do życia i wiadomo już z czasów ordynariatu polowego, że jest apodyktyczny i nie dopuszcza żadnej dyskusji, a ludzi traktuje jak swoją własność. Jak jeszcze dodamy zamiłowanie do sybarytyzmu, to wychodzi nam portret faceta światopoglądowo bardzo w porządku, natomiast prywatnie nieokrzesanego gbura. Byłby świetnym publicystą czy też przywódcą partyjnym, ale na biskupa katolickiego kompletnie się nie nadaje, do tego potrzeba jakiejś elementarnej wrażliwości a nie tępego zamordyzmu.
anonim2013.03.27 9:35
W obronie dobrego imienia przeciwko oszczerstwu - tak. W obronie przed prawdą i "nic się nie stało' - to chyba nie wypada; chować się za triduum paschalnym, magią wielkiego tygodnia i korzystać przy tym z atrybutów sprawowanego urzędu. Wstyd.
anonim2013.03.27 10:00
Panie Redaktorze: atak na źle prowadzącego się biskupa nie jest atakiem na Kościół. jest jednak napisane że jezeli ktoś miałby być powodem zgorszenia dla najmniejszych lepiej takiemu kamień młyński do szyi przywiązać i wrzucić w wodę. I należy inną miarę przykładać do tego co się stało z Biskupem Jareckim, który przyznał si, przeprosił obiecał walkę o swoją trzeźwość. Niestety z bezpośrednich relacji wiem jak funkcjonował ordynariat polowy za Biskupa Głudzia - i tylko fakt że czyta te forum wielu "maluczkich" powstrzymuje mnie przed podaniem szczegółów. A Kościół sam powinien rozliczać się z takimi problemami a nie czekać aż wyciągną to ludzie nieprzychylni. Przecież sprawa ciągnie się kilkanaście lat i pewnie cały episkopat wie o tym od dawna. To jest taki sam mechanizm jak z innymi patologiami finansowo-obyczajowymi. W imię fałszywie pojmowanej miłości braterskiej zachowują się księża jak zakłamani cynicy. Nie zachowujmy się jak w okopach świętej trójcy panie Redaktorze (za wiele innych Pana działań i słów pozostaję wdzięczny)
anonim2013.03.27 10:04
W każdej legendzie jest ziarnko prawdy (a możliwe że jest to czysta prawda). Prawda o jego zachowaniu rzecz jasna. Jakie jest uzasadnienie redakcji dla poparcia osób tego typu? A może po prostu sam się obroni? Dlaczego nie mógłby odeprzeć ataku jesli jest niesłuszny?
anonim2013.03.27 10:14
Widzę, że festiwal gorzałkowej solidarności ponad podziałami trwa. Szkoda tylko, że portal, którego naczelny redaktor niegdyś tak odważnie angażował się w walkę z pewnymi nieprawościami w Kk (np. sprawa abpa Peatza) się do tego dołącza :(
anonim2013.03.27 10:35
Czy ktoś posłowi Jaworskiemu i jemu podobnym może przemówić do rozsądku? Przecież tego typu działania jakie proponuje tak naprawdę szkodzi Kościołowi i jest na rękę lewakom. Jeśli Jaworskiemu zależy na dobru Kościoła, to niech posłucha mądrych ludzi Kościoła i przestanie szkodzić!!!
anonim2013.03.27 16:35
"Mirosław /.../ napisał(a):Mar 27, 2013, 10:14 rano Widzę, że festiwal gorzałkowej solidarności ponad podziałami trwa." Można równie dobrze odpowiedzieć, że festiwal "oburzonych" również trwa. "Po czynach ich poznacie"... Również po czynach można poznać służbę abp. Głodzia w wierności Ojczyźnie i Kościołowi. I to chyba najbardziej boli "strażników" bezgrzesznej czystości. Czyściochów z kamieniami w rękach, aby być gotowym przy każdej nadarzającej się czy wydumanej okazji.
anonim2013.03.27 18:26
,,Micand napisał(a):/.../Czyli że nia m tych bogactw o których piszą, tak?" Czyli, kiedy napiszą, że Micand jest - dajmy na to - pedofilem- to też będzie prawda? Bo napisali! A po drugie: Z czego bierze się materialne bogactwo Kościoła? Z hojności wiernych.Również mojej. A Micanda?...
anonim2013.03.27 20:03
Dziwne ,że nie piszą tak o Dydyczu czy innych biskupach związanych z RM
anonim2013.03.28 2:20
Mam nadzieję że przyjdzie więcej przeciwników niż zwolenników a swoją drogą takie poparcia duchownych przez polityków powinny być karane co najmniej usunięciem z urzędu obu tych panów.Ciekawe co abp. Głódź dał za poparcie bo domyślam się pln-y to najsłabsza waluta jaką Głódź zaoferował Jaworskiemu i nie piszę tu o miejscu w niebie , darmowych ślubach i pogrzebach dla najbliższej rodziny posła. Ps-Ja tam dużo nie wymagam , na pewno jakieś sportowe bmw będzie dla mnie wystarczającym "darem" , nawet przejadę tych co będą zbyt głośno protestowali przeciwko Głodziowi ;p