22.05.19, 16:00Zdj. Adam Guz, KPRM, Flickr, CC0

Alarmy powodziowe w Polsce. Premier: Wszystkie służby w gotowości!

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał w środę z wojewodami o sytuacji meteorologicznej na południu Polski. Ze względu na intensywne deszcze i podtopienia szef polskiego rządu poprosił o postawienie wszystkich służb w gotowości. Polityk zapewnił, że wraz z kierownictwem MSWiA będzie monitorował pomoc udzielaną poszkodowanym. 

W środę w związku z intensywnymi deszczami i podtopieniami premier uczestniczył w wideokonferencji z wojewodami z regionów, podczas której poprosił o przedstawienie aktualnej sytuacji oraz raportu dotyczącego koordynacji działań pomiędzy poszczególnymi służbami.

"Proszę o postawienie w stan gotowości wszystkich służb, o przesunięcie służb z innych części województwa tak, żeby była żeby dostępność dla pomocy mieszkańcom. Musimy mieć pewność, przekonanie, że sytuacja jest pod kontrolą, że integracja działań pomiędzy poszczególnymi służbami jest wykonywana we właściwy sposób"-poinformował szef rządu po wideokonferencji. Jak zapewnił, pomoc będzie obserwowana i sprawdzana, tak aby skutecznie pomóc mieszkańcom, zwłaszcza osobom starszym i samotnym. 

"Dbałość o tych ludzi - nasze babcie, naszych dziadków - jest szczególnym obowiązkiem pastwa"- wskazał Mateusz Morawiecki. Premier podziękował również mieszkańców, którzy "w tak solidarny sposób pomagają innym".

"Będę chciał się przekonać naocznie, sam jak działają te służby u państwa, w szczególności w województwie małopolskim, dlatego w krótkim czasie udam się do pana panie wojewodo i będę chciał zobaczyć, jak działa koordynacja pomiędzy poszczególnymi służbami w tych najbardziej poszkodowanych miejscach"-zadeklarował po spotkaniu w MSWiA. 

Premier zaznaczył również, że wszystkie wypłaty wstępnych środków związanych z klęskami żywiołowymi musza trafić jak najszybciej do gmin żeby zostały jak najszybciej rozdystrybuowane do poszkodowanych.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

lolek kremowka2019.05.22 23:07
Niemiec nie osiedlał się na terenach zalewowych. Choć przez lata powodzi na terenach nie było - terenów zalewowych nie zasiedlał. Polak myśląc, ze jeżeli przez ileś tam lat na terenach powodzi nie było - sprzedawał drugiemu Polakowi ziemie na terenach zalewowych a kupujący postawił tam domy i teraz jest płacz...
PZPR2019.05.25 0:46
BĄDŹ PiSda, GŁOSUJ NA PiS
Andrzej2019.05.22 21:46
ta powódz przed wyborami to wam z nieba naprawdę spadła,a biedny cimoszko w 1997 musiał sie tlumaczyc ze trzeba się było ubazpieczyć,,
jozef2019.05.22 20:34
Służby zawsze są w pełnej gotowości, inaczej nie miałoby sensu ich utrzymywać.
lolek kremowka2019.05.22 20:19
Kiedy Rosję trawiły pożary - Frendzel sugerował, że to kara za grzechy. A jak jest w przypadku Polaki? Susza, teraz powodzie, trąby powietrzne...?
PZPR2019.05.25 0:49
Spier...aj kacapie.
Cogito ergo sum2019.05.22 17:16
Cimoszewicz pokazał wała mieszkańcom Opolszczyzny mówiąc, że powinni się ubezpieczyć. Trudno odmówić mu racji ale jego lewicowa wrażliwość pokazała kapitalistyczne oblicze
na biłgorajską nutę2019.05.22 16:30
Raz komuchy i folksdojcze ułapili zajca osmatrili podumali obcieli mu jajca tralalala tralalala laaala A ten zajec już bez jajec chciał zrobić karierę więc zapisał sie do Wiosny żeby być premierem. tralalala lalala lala W dawnych czasach żyła Ewa co strzelby nie miała Dwa miesiące w dinozaura kamieniem rzucała tralala lalala laaa la Pojechła w nowszych czasach Ewa do Berlina na dywanie było ślisko kierunek zgubiła tralallala tralala lalala Był raz wielki król Europy co siedział w Brukselce na swym tronie nie w koronie! w poniemieckim hełmie! Talalla lalaa tralalaa laaala W Pikelhaubie, uśmiechnięty przybył król Europy lud POddany na kolanach wylizał mu stopy tralalala tralala lala la Siedzi sobie król jewropy na tronie w Brukseli i łaskawie rządzi na sznurku Angeli tralalala tralalala laaala Rządzi unią król europy nuda mu doskwiera czasem złapie fuchę za kamerdynera tralalala tralalala laaala Od Brexitu boli głowa i rozsadza pałę jak już nie wyrabia to charatnie w gałę tralalala tralalala laaala Ciągle przez tego Kaczora król Europy w złości chciałby się uśmiechać gdyby nie szczękościsk tralalala tralalala laaala Stoi dumnie król z cysorzem pycha go rozpiera robi za lokaja żą klauna drunkera tralalala tralalala laaala Już niebawem biały osioł przyjdzie razem z królem nie będzie problemu kto jest rudym ciu.... tralalala tralalala laaala
man woman albo gender2019.05.22 16:06
A czy pod rządami PiSowskiej banksterki trzeba się ubezpieczać na wypadek powodzi, czy nie ma takiej konieczności?
PZPR2019.05.25 0:51
BĄDŹ PiSda, GŁOSUJ NA PiS Spier...aj kacapie.