21.12.19, 13:14(fot. flickr)

Ale bronią kasty! Niepokojący list do szefowej Komisji Europejskiej

"Ulica i zagranica" - to metoda stosowana przez totalną opozycję. Nie wyszła ulica, więc pojawia się zagranica, a dokładniej Przewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów (EAJ) José Igreja Matos, który w liście do Ursuli von der Leyen domaga się zdecydowanej interwencji Komisji Europejskiej. Cel? Zablokowanie reformy sądownictwa w Polsce!


- Istnieją mocne dowody, że ostatnie wydarzenia w Polsce mogą doprowadzić do powstania w tym kraju sądownictwa, które utraci swoją niezależność i podporządkuje się władzy wykonawczej polskiego rządu -  napisał w liście do szefowej KE José Igreja Matos.

- Europejskie Stowarzyszenie Sędziów (EAJ) zostało niedawno poinformowane, że w trybie pilnym przedstawiony został nowy projekt ustawy w parlamencie, który ponownie narusza podstawowe zasady prawa europejskiego i który - jeśli zostanie przyjęty - wywrze ostateczny katastrofalny wpływ na sądownictwo - zaznaczył.

Europejskie Stowarzyszenie Sędziów podkreśla, że  "wsparcie ze strony Unii Europejskiej jest absolutnie konieczne."

"Jako prezes Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów, reprezentującego stowarzyszenia sędziów w 44 krajach, pilnie proszę zarówno panią przewodniczącą, jak i całą Komisję Europejską o:

-wykorzystanie wszelkich możliwych środków, aby przekonać i wezwać polskie władze do zaprzestania podważania niezależności sądownictwa i do przywrócenia zasad praworządności; 

-wezwanie ich do powstrzymania się od planowanych zmian prawnych oraz do tego, że jeżeli będą one obowiązywać pomimo twojego stanowiska, Komisja rozpocznie nowe postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej;

-złożenie wniosku do Trybunału Sprawiedliwości UE o zastosowanie środków tymczasowych w sprawie o naruszenie przepisów (…) w celu powstrzymania ciągłego, niewłaściwego stosowania istniejącego polskiego sądowego systemu dyscyplinarnego pomimo niejasnych ram, w których obecnie działa; bez takich środków polskiemu sądownictwu może być wyrządzona nieodwracalna szkoda."

 

 

bz/wpolityce.pl/twitter


Komentarze

Marek2019.12.22 7:39
Z jakich powodów naczelnik niszczy dorobek swego brata bliźniaka? Lech wynegocjował i podpisał Traktat Lizboński, w którym zobowiązaliśmy się przestrzegać norm państwa prawa.
tolo2019.12.21 20:53
Lepiej i prościej od razu do Makreli
Mirek2019.12.21 16:39
Reforma sądownictwa w Polsce przeprowadzona być musi co do tego nie ma żadnych wątpliwości . To naród chce reformy !!! . Trzeba skręcić kark nadzwyczajnej kaście !! .
Dam2019.12.21 20:47
Wolisz nadzwyczajną kastę polityków? Jesteś idiotą, jeżeli myślisz, że PIS robi reformę dla ludzi, oni ją robią dla siebie. I co się stanie, jak PIS kiedyś straci władzę? Chcesz, aby nad sądami miało wtedy but PO albo cokolwiek przyjdzie na jej miejsce?
kasjer2019.12.21 16:32
No i prosze jaki mamy zysk z tej uni - rozne dziwaki, zdrajcy, zboczency itp nekaja te unie, aby.... zniewolila Polske. I tego na prawde chcemy ? Precz z cala unia, a bedziemy wolnym, powtazam wolnym panstwam. Z pod niewoli komunistycznej wlezlismy w ta unijna, i to z dobrej woli. A jakie tego sa koszta to nikt nie liczy !
Aśka. 2019.12.21 14:02
Jakoś Kreml siedzi cicho na temat Kagańcowych zapędów pisowskich pomiotów, czy to światłego Suwerena z powiatowej Polski nie zastanawia?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Foster2019.12.21 16:07
Widocznie nie chcą zdradzić prawdziwych zamiarów. Ale gdzież tam Prezesowi do Putina.
Kamila. 2019.12.21 13:58
Fronda chce wmówić zacofanej, wiejskiej, ciemnocie, że w PE, czerpią wiedzę z TVN i GW, to się może udać, bo tam dociera tylko TVpis !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
srajdoł2019.12.21 13:57
znowu kasta i poko natłukli bzdur i kłamstw temu sędziemu i biedaka tak ogłupieli że uwierzył i wielkie larum.trzeba go wyprostować. .
lech keller-krawczyk ohydny staruch 2019.12.21 13:35
Był "dzielnicowy" z radziecką muchą. Mucha smrodu nie wytrzymała. Był "PolishPatriot", "Poliamorysta", byl "Słowianin", "Sarmata", "Bjorn z Rogiem w Doopie"... Jest 𝐒𝐭𝐚𝐥𝐤𝐞𝐫 (jak długo?) - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚 ... i dziesiątki innych idiotycznych pseudonimów. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 żyd-"genetyk słowianszczyzny" jest rzeczywiście 𝐬𝐭𝐚𝐥𝐤𝐞𝐫 kręci się koło szkół i 𝐬𝐭𝐚𝐥𝐤𝐢𝐧𝐠 chłopczyków. Jest jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.21 13:34
PiSiorki podłe nieuki i ignoranci! Jeśli macie problem z rozumieniem i "wtrącaniem" się Unii w wewnętrzne sprawy Polski i jej "suwerenności" musicie zacząć od PRAWDZIWYCH ZDRAJCóW! jeden leży sobie spokojnie na Wawelu,a drugi dostał właśnie kule do podpierania swojego patriotycznego du_pska! Ci dwaj, największy prezydent w historii Polski i zdradziecka morda podpisali traktat lizboński! jak nietrudno się domyśleć w mieście Lizbona w roku 2009! a ten traktat mówi jasno, przytoczę najważniejsze warunki przystąpienia cebulandii do państw unijnych.. -prawo unijne ma pierwszeństwo przed prawem krajowym państwa członkowskiego -państwa mają obowiązek zapewnić skuteczność prawa unijnego, krajom członkowskim nie wolno jest wprowadzać przepisów prawa krajowego, które byłyby sprzeczne z prawem unijnym, -w razie sprzeczności przepisów prawa unijnego i krajowego, zastosowanie mają przepisy prawa unijnego, -późniejsze prawo krajowe nie deroguje wcześniejszego prawa unijnego
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.21 13:28
Wyjaśnijcie mi PiSdziaczki jak to jest, że jedynym ważnym liczącym się politykiem który nigdy nie krytykuje "reform" PiS jest Władimir Putin? buhaha...
JS2019.12.21 13:28
Chcą zablokowania Powstania, bo to jest powstanie z kolan zepsutej części systemu prawa i sprawiedliwości. Jeżeli nie składa się on w 100% z uczciwych, rzetelnie wykonujących swoją pracę sędziów to musi zostać naprawiony a nikt tego nie zrobił przez 30 lat. Jak EU GmbH ceni takich nieuczciwych sędziów to niech ich sobie zabierają do siebie razem z tymi co stają w ich obronie i piszą listy interwencyjne. Pozdrawiam i nikomu nie życzę takiego sędziego w ich sprawie, chyba że ktoś lubi łamać prawo na swoją korzyść przy ich pomocy.
Tomasz. 2019.12.21 13:21
Tylko zacofany, tępy, wiejski, Suweren wierzy, że pisiory jakąś reformę chcą przeprowadzić. Im chodzi o całkowitą bezkarność jak ich już przy żłobie nie będzie!!!!!!!!!!!!!!!!! Będą sankcję, ale co tam, żad się wyżywi, a suweren niech się jeb-ie we własną dupę!!!!!!!!!
JANOSIK2019.12.21 19:35
tomasz,tamto masz i w koncu nic nie masz