28.05.15, 10:11

"Amerykanin w Warszawie", czyli Tyrmand na UW

Pełna nazwa spotkania to „Amerykanin w Warszawie, czyli obserwacje nt. mediów w Polsce i aktywność młodych Polaków. Matthew Tyrmand na UW”. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywny organizacji uczelnianej Młodzi dla Polski.

Matthew Tyrmand to syn wybitnego polskiego pisarza Leopolda Tyrmanda. Choć do Polski przyjechał kilka lat temu i nadal krąży między Polską a USA, to nadwiślańską rzeczywistość zrozumiał dość szybko. Matthew Tyrmand ostatnimi czasy głośno komentuje oraz krytykuje sytuację w Polsce. Tym razem na Uniwersytecie Warszawskim będzie można posłuchać, co ma do powiedzenia o Polsce.

Matthew Tyrmand z perspektywy Amerykanina podzieli się swoimi opiniami nt. rzeczywistości społeczno-politycznej oraz medialnej w Polsce, opowie też o swoich obserwacjach i doświadczeniach.

Matthew Tyrmand urodził się w 1981 roku. Jest ekonomistą, przedsiębiorcą, współtwórcą Round Table Mixer – serii spotkań pokolenia, które w dorosłe życie wchodziło po Okrągłym Stole – jest też autorem książki pt. „Jestem Tyrmand, syn Leopolda”.

Młodzi dla Polski to organizacja działająca na uniwersytetach. Jej hasłami przewodnimi są: wolność i patriotyzm. MdP skupia studentów o różnych poglądach. Jej celem, poprzez organizację debat, spotkań, inicjowania wydarzeń społecznych, jest aktywizacja studentów oraz zachęcanie ich do działalności na rzecz szeroko rozumianego dobra wspólnego.

Spotkanie w języku angielskim. Wstęp wolny. 

LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU

Komentarze

anonim2015.05.28 10:17
„Jestem Tyrmand, syn Leopolda” I tylko to, tak naprawdę, o nim wiemy.
anonim2015.05.28 13:36
nareszcie ktoś kto wie czym jest wolność i na czym polega demokracja. Urodzeni w niewoli, okuci w powiciu, nawet jednej wiosny nie zaznali w życiu ... xD do zobaczenia w Auditorium Maximum Matthew!
anonim2015.05.28 15:32
Teofilu! Teofila Bepko,córka starego Bebki-tylko tyle naprawdę o Niej wiemy