23.01.20, 16:25(fot. facebook)

Andrzej Duda: NATO to dla Polski pokój i bezpieczeństwo. To bardzo ważne, że Polska ma wiarygodnych sojuszników

"Przyszłość NATO" to temat jednej z sesji Światowego Forum ekonomicznego w Davos, w której uczestniczy prezydent Andrzej Duda.

 

W trakcie wystąpienia prezydent Andrzej Duda ocenił, że decyzja o przystąpieniu do Sojuszu Północnoatlantyckiego była najlepszą, jaką Polska podjęła po 1989 roku. - NATO to najlepszy sojusz na świecie - powiedział prezydent.

- NATO to dla Polski pokój i bezpieczeństwo, stabilność i dobrobyt - przekonywał.

NATO gwarancją bezpieczeństwa

- Gwarancja bezpieczeństwa, którą daje nam NATO, jest ważna w obliczu dzisiejszych kryzysów, np. na Bliskim Wschodzie czy w Europie, na Ukrainie. Kilka dni temu kiedy byliśmy świadkami kryzysu na Bliskim Wschodzie. Mogłem wtedy zapewnić Polaków, po rozmowie z sekretarzem generalnym NATO, że nie dojdzie do wojny i że nasi żołnierze w Iraku są bezpieczni - powiedział Andrzej Duda.

Podkreślił, że to bardzo ważne dla Polski, że ma wiarygodnych sojuszników.

 

bz/IAR

Komentarze

qwerty2020.01.24 11:44
Dramat Polski rozpoczęty. a oto ciąg dalszy scenariusza na najbliższe 4 do 5 lat: UE w odwecie za brak praworządności i demokracji oraz za nieprzestrzeganie przepisów unijnych wprowadza sankcje zakręcając kurek z pieniędzmi (brak subwencji , dotacji dla rolnictwa, funduszy inwestycyjnych na drogi, mieszkania itp..) PiS składa wniosek o wystapienie Polski z UE. ciemny lód rozżalony o brak pieniędzy obwiniając o to oczywiście UE a nie PiSowski rząd popiera w referendum wniosek rządu. mamy polexit. Nowy rząd pot przewodnictwem Korwina Nikke podpisuje traktat z Rosja który jest w rzeczywistościa oddaniem Polski w lenno Moskwy. Wybuchają protesty i demonstrację - resztka inteligencji i myślącego narodu która jeszcze nie wyemigrowała próbuje się bronić - które zostają krwawo stłumione przez NKWD i armię czerwoną . Oczywiście nikt się za Polską nie wstawia bo NATO trzyma z UE a USA jest daleko i woli geszeft z Moskwą. Moskwa internuje polski rząd, wprowadza rosyjska walutę język i adminisytrację. POLSKA ZNIKA Z MAPY EUROPY.
Oloo2020.01.23 21:10
Jak to? To w obcych językach jednak mogą nam rozkazywać? Kilka dni temu mówił coś odwrotnego.
go the animal shelter and volunteer2020.01.23 16:46
@ man.of.Stagira Do you ever sleep? Eat? Taking a walk? Having a beer with buddies? Shit?... all the time.
man.of.Stagira2020.01.23 16:38
Way you go Mister President Duda! Way you go! . tyle