21.04.20, 08:20Screenshot Facebook - Kancelaria Prezydenta

Andrzej Duda: Precz z manipulacją i kłamstwem! Kategoryczne NIE dla odbierania komukolwiek 500+!

Prezydent Andrzej Duda bardzo mocno i zdecydowanie odpowiedział na pogłoski na temat możliwości odebrania komukolwiek świadczeń z programu 500+. W swoim wpisie na twitterze załączył fragment rozmowy z Polsat News oraz napisał:

Precz z manipulacją i kłamstwem! Oto moja prawdziwa wypowiedź co do 500+ : Kategoryczne NIE dla odbierania komukolwiek 500+!”.

O kwestię świadczeń z tego programu i możliwości państwa jeśli chodzi o ich wypłacanie prezydent pytany był wczoraj na antenie Polsat News. Jak zadeklarował jasno prezydent:

Dzisiaj program 500+ to jest taka materialna kotwica dla wielu polskich rodzin wychowujących dzieci, dlatego ja z taką mocą akcentuję - proszę państwa, możecie być państwo spokojni”.

Dodał, że nigdy nie podpisze ustawy mającej odebrać polskim rodzinom 500+. Zaznaczył:

[…] nie wolno tego zrobić, bo to fundament bezpieczeństwa polskiej rodziny”.

Andrzej Duda był jednak także pytany o to, czy dopuszcza odebranie świadczenia najbardziej zamożnym. Odparł, że będzie apelował, aby osoby które na to stać, nie pobierały przynajmniej przez jakiś czas 500+, ale nigdy zabierał.

dam/twitter,PAP

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.12 21:58
02.05.2020 NMP Wierne Moje dusze jesteście pod Moją opieką, jesteście pod opieką Królowej Polski, Królowej waszego narodu. Teraz żyjecie w ciągłej niepewności lecz pamiętajcie, że w Bogu jest pewność, że pewność jest w Moim Sercu i Mojego Syna. Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa.
Jan Radziszewski 2020.05.12 21:25
13.03 2020 Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen. - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco.
Loco2020.04.21 18:32
Mam dwoje dzieci, zarabiam nawet w czasie kryzysu średnią krajową dziennie i nie mam zamiaru rezygnować z 500+tylko dlatego że długoPIS zwany dla niepoznaki prezydentem tak chce. Płacę podatki i mam prawo z tego korzystać w przeciwieństwie do zawodowo bezrobotnej patologii
Klapaucjusz2020.04.21 15:08
Nie rozumiem Panie Prezydencie. Przecież pod władzą PiS polska gospodarka jest kołem napędowym Europy więc dlaczego potrzeba "materialnej kotwicy dla wielu polskich rodzin wychowujących dzieci"? Myślałem, że każdy Polak ma dobrze płatną pracę na naszej "zielonej wyspie"?
pater2020.04.21 12:39
Każde veto można odrzucić, Panie Prezydencie! A tak na marginesie: gdzieś Pan był gdy były zamykane Kościoły w najważniejszym święcie chrześcijan? Gdzieś Pan był gdy do autobusu mogło wejść 20÷25 osób, a do Kościoła 5? Gdzieś Pan był gdy w celu ochrony Polaków przed zdrowiem wprowadzono zakaz wejścia do lasów i parków? Gdzieś Pan był i jesteś gdy NARÓD ma założony kaganiec w postaci "maseczek", o których skuteczności 4 tyg. temu negatywnie wypowiadał się "bochater" pandemii p. Szumowski? Czy wetował Pan PIS-owską nowelizację ustawy 1066 o tzw. "bratniej pomocy"? Czy ponowna elekcja Pana na Prezydenta RP ma służyć przyklepaniu ustaw oddających tzw. mienie bezspadkowe amerykańskim żydom???? Czy ten cały cyrk z "pandemią" nie był prowokacją aby stworzyć sytuację do wykorzystania ustawy 1066????????????
anonim2020.04.21 11:32
A kto chce odbierać - propaganda pisowska Ale za chwilę te 500+ będzie warte 10 zł - inflacja wzrasta, jeśli dodrukują pieniędzy w walce z kryzysem. Ta rejtanowska deklaracja jest śmieszna - ale ludek kupuje i o to chodzi.
karol2020.04.21 11:29
Byłem za tym programem społecznym. Sposobem zachęty, aby Polacy chcieli mieć kolejne dzieci - nie jedno czy dwoje. Zawsze powtarzałem, że 500+ musi być przyznawane na każde, także pierwsze dziecko. Lecz po upływie tych kilku lat muszę ze smutkiem przyznać,że program nie sprawdził się. Rodzi się tyle samo dzieci co w latach ubiegłych. Ze smutkiem stwierdzam, iż znajomi i sąsiedzi którzy otrzymują te pieniądze śmieją się z pozostałej części społeczeństwa i mnie w oczy. Stwierdzając: PiS daje kasę to biorę. Nie zamierzam mieć więcej dzieci, bo Państwo tak chce. Chciałem jedno / dwoje; mam i więcej nie będę miał. A kasę mam na spłatę raty kredytu. Niestety tylko takie stwierdzenia słyszę i znieważający śmiech widzę bardzo często. W związku z tym uważam, że czas skończyć z programem 500+ i wykorzystać te pieniądze na poprawę służby zdrowia, w tym stomatologię z dostępem na tzw. NFZ oraz dać tę kasę emerytom - ciężko pracowali na rzecz Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Wykorzystując pieniądze w powyższy sposób i tak wrócą one do budżetu Państwa, a społeczeństwo odczuje, że Rząd RP dba o dobro wspólne.
gnida koszerna albo bolszewicka2020.04.22 12:51
icek uwas tylko klamstwo goni klamstwo
Cytat ale bardzo sensowny2020.04.21 10:29
Metoda gotowania żaby w letniej wodzie. Teraz apeluje, po wyborach zabiorą bogatszym, później zaostrzą kryteria żeby sami najbiedniejsi się łapali, a w międzyczasie dodrukują tyle gotówi że za 500 zł będzie można kupić cztery bochenki chleba i zgrzewkę mleka.
Andrzej J.2020.04.21 9:39
Ale podwyżki za pracę odebrać milionom ludzi to już nie problem?
głos PO - Na POmoszcz Wania i Iwan Bąk z Zoppot2020.04.21 8:55
NIE - NEIN - NO Budko "charyzmatyczny" i Kidawko "charyzmatyczna"
trujący Kartofel z sokiem z buraka2020.04.21 8:51
szukam z jednego POplatfusa i lewaka, który nie bierze 500+,a ma dzieci i tych, którzy (jeden) wyemigrował z kraju dyktatury lub przyjął rodzinę islamską do swojej wypasionej Posiadłości
Wolny Ruch Piaskownic,Skwerów,Rowerów i Stadionów 2020.04.21 8:48
nie dla Złodzei z PO - dzieci bierzcie los POplatfy w swoje ręce i dobić POtwora
M.a2020.04.21 8:46
Ludzie zapomnieliście jak za PO wyrzucano Was na bruk?
aspiring educationalist2020.04.21 9:54
Teraz już nie wyrzucają? https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24840481,blokada-eksmisji-matki-z-dzieckiem-komornik-wroci-za-miesiac.html
anonim2020.04.21 12:29
Teraz też wyrzucają .
Ciekawy2020.04.21 8:40
Będą się zrzekać po otrzymaniu propozycji nie do odrzucenia?a można było nie być populista i zarządzić właściwy sposób pomagania rodzinom a nie promowanie pijaństwa i innych patologii
gnida koszerna albo bolszewicka2020.04.22 12:47
icek nie wal koszernej bo piszesz glupoty nadajesz chyba z kibucu bucu
anonim2020.04.21 8:33
"apelował, aby osoby które na to stać, nie pobierały przynajmniej przez jakiś czas 500+" Metoda gotowania żaby w letniej wodzie. Teraz apeluje, po wyborach zabiorą bogatszym, później zaostrzą kryteria żeby sami najbiedniejsi się łapali, a w międzyczasie dodrukują tyle gotówi że za 500 zł będzie można kupić cztery bochenki chleba i zgrzewkę mleka.
Piotrek2020.04.21 12:25
Akurat 500+ dla bogatszych nie ma sensu, nie sądzisz?
Marian2020.04.21 8:31
Slyszycie wy "minusy ujemne"z PO,Nie oddamy nawet guzika z 500 plus.
nnn2020.04.21 12:19
Sukcesywnie oddajecie, z powodu wzrostu inflacji. Ten zasiłek jest co raz mniej warty