26.03.14, 19:58Parada homoseksualna, fot. sxc hu

Anglikański duchowny ostro o homo-małżeństwach

Wielebny Steven Hanna z kościoła św. Elżbiety w londyńskim Dagenham udzielił wywiadu BBC. Odniósł się w nim do innego londyńskiego duchownego, który wcześniej powiedział, że jest gotowy przeciwstawić się zakazowi błogosławieństw par homoseksualnych. A taki zakaz uchwalił niedawno Kościół anglikański.

Steven Hanna uznał, że „byłoby niespójne, gdyby duchowny zdecydował pobłogosławić coś, czego sam Bóg nie pobłogosławił”. Stwierdził też, że Biblia wyraża się zupełnie jasno w sprawie homoseksualizmu. „Nauka mówi, że tradycyjna droga rozumienia Biblii jest drogą właściwą” – dodał, broniąc kościelnej krytyki aktów homoseksualnych.

Powiedział, że błogosławienie par homoseksualnych byłoby „brakiem szacunku dla Kościoła Anglii”, „niewiernością Chrystusowi” oraz „wprowadzaniem w błąd wiernych”. Duchowny zapewnił też, że Bóg kocha gejów pomimo ich grzechów. „Biblia mówi, że [homoseksualizm] to nie jest prawdziwa miłość... to miłość, która w ostateczności przynosi szkodę” – powiedział.

Pac/pinknews

Komentarze

anonim2014.03.26 20:43
Dlaczego homoseksualizm jest chorobą psychiczną?Na czele motywów postępowania geje stawiają popęd, a nie miłość i odpowiedzialność
anonim2014.03.26 23:56
Nie ma w tym niczego zaskakującego. Nie trzeba być wielebnym, katolikiem, czy człowiekiem innego wyznania żeby harce wesołków uznać za obrzydliwe. Skoro homoseksualizm jest dewiacją, to co tu mówić o "małżeństwach" zboczeńców
anonim2014.03.27 6:17
To oczywiste. Nie można błogosławić grzechu.
anonim2014.03.27 6:38
Jeżeli gmeranie chłopu w odbycie dla Przyjemności sexualnej jest normalnością, to ja jestem dewiantem.