08.02.14, 21:01Sylwia Ługowska (fot. Facebook)

Aniołek PiS: Kocham Polskę!

Wywiad z jednym z tzw. aniołków PiS, Sylwią Ługowską dla Onet.pl dotyczy wielu zagadnień: Okrągłego Stołu, Silodarności, sprawowania rządów przez Tuska, oraz o Polsce i miłości do niej. Sylwia, jako młoda działaczka partyjna pokazuje nie tylko piękną stronę PiSu, ale również daje komunikat dla Polaków: tylko PiS naprawdę rozumie Polskę i jej mieszkańców.

Ługowska uważa, że dzisiaj Okrągły Stół to symbol „niewykorzystanej szansy. Wyobrażam sobie, co wówczas czuli ludzie, którzy walczyli o wolną i demokratyczną Polskę. Chcieli upadku systemu, który był niezwykle szkodliwy. Czuli, że są świadkami przełomowego wydarzenia, które zapoczątkuje zmiany na lepsze. Patrząc na to, jak dziś funkcjonuje nasz kraj - na przykład w obszarze służby zdrowia - sądzę, że można było lepiej wykorzystać te 25 lat”. I mówi, że Polska musi zadbać o tych, którzy walczyli z komuną w strukturach Solidarności, a dzisiaj żyją w zapomnieniu i czasem w biedzie: „Myśląc o "Solidarności", powinniśmy bardziej skupić się na pomocy dla tych, którzy bardzo dużo ryzykowali, opierając się systemowi komunistycznemu, a dziś często pozostawieni są sami sobie. Co prawda system się zmienił, ale w spadku otrzymaliśmy komunistyczny aparat, który odegrał zbyt dużą rolę w budowaniu III RP”.

Działaczka PiS mocno krytykuje polskie państwo, czyli rząd Donalda Tuska, zarzucając mu, że nie spełnia żadnych oczekiwań młodych Polaków: „Sądzę, że nie spełnia oczekiwań nie tylko moich, ale całego młodego pokolenia. Młodzi Polacy to ludzie ambitni, chcący się kształcić, spełniać się w swojej pracy, zakładać rodziny. Niestety zbyt często te zwyczajne marzenia realizują dopiero za granicą(…)Nie chodzi o to, by państwo zapewniało nadzwyczajne przywileje, ale o poczucie bezpieczeństwa i perspektywy rozwoju. To w mojej opinii największe wyzwanie, przed jakim stoi nasz kraj i któremu musi sprostać, by się rozwijać. Inaczej trudno myśleć o rozwiązaniu problemu demografii, czy znaczącej poprawie kondycji gospodarki”

Na koniec Sylwia Ługowska skomentowała wypowiedź, kiedyś związanego z prawicą dziś filtrującego z „Gazetą Wyborczą” pisarza Szczepana Twardocha, który powiedział dla michnikowej gazety, że "Polski w Polsce wszyscy nienawidzą": „Nie zgadzam się z tą tezą, ponieważ kocham mój kraj. Można mieć wiele uwag do funkcjonowania naszego państwa. Ja również je mam, ale trzeba pamiętać, że każdy z nas ma wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

mod/Onet.pl

Komentarze

anonim2014.02.8 22:21
aniołek? wygląda jak diabełek
anonim2014.02.8 23:30
Uszczypliwość komentujących tu powyżej jest bardzo wymowna i pełna treści merytorycznych.Boję się że możecie mieć bezsenną noc.Panowie dżentelmeni!!
anonim2014.02.9 7:24
A teraz popatrzcie na kaszaloty z PO albo TR.
anonim2014.02.9 9:32
Czy Tusk będzie straszył Polskę panią Sylwią, wszak ona jest z PISu
anonim2014.02.9 10:04
habukak a ja jestem pod wrażeniem twoich komentarzy przy wypowiedziach P.Poseł Pawłowicz, gender. Tak Ci się Pani Pawłowicz nie podoba ??? To wspomnę dawne przekleństwo " a pies cie ye..bał w d,,,pę" Widziałem, że broniłeś takich pomysłów i według ciebie to nowoczesne i zgodne z trendami europejskimi pozdrowienie. W takim razie habukak " a pies cie ye..bał w d,,,pę" i na zdrowie ;-)))
anonim2014.02.9 10:35
Marek22 Na pewno nie w głowie Pani Sylwii Natomiast Media a owszem One kreują Donka na absolutnego władcę. Mało tego Sam Donek i cała Platforma już nie raz powtarzali że tylko oni i nikt inny. Ja bym zadał inne pytanie kto jest tak nie mądry albo łatwo wierny że głosuje drugi raz na tak fatalną ekipę jak PO.
anonim2014.02.9 10:40
No i ma kobieta przechlapane , już się od PiS nie odklei. Będzie kojarzona z Pawłowicz , Fotygą , Kempą i Wróbel, Wszystkie takie same aniołki.
anonim2014.02.9 11:05
0 konkretów od dziewczęcia. Pisowcy nie są w ogóle tak straszni, bo to zło już znane. Niewiele różnią się od reszty, czyli PO, SLD, to socjalistyczni biurokraci lubiący narodowo - kościółkowe ciuszki.
anonim2014.02.9 11:42
Tak jest habukak, racja, to jest manipulacja ale tylko w taki sposób można ci pokazać jak się mają twoje komentarze do zawartych tu treści. Idąc po linii lewackich wywodów do tego dochodzimy. Na tej samej zasadzie argumentuje Pani poseł Pawłowicz aby do ptasich lewackich móżdżków jakoś dotarło.
anonim2014.02.9 11:45
Mieszczuch123, już ci kiedyś wypomniałem. Wsiur jesteś rasowy i tylko w ludziach powierzchowność możesz zobaczyć to co się wypowiadasz o Braciach w Afryce mendo ?
anonim2014.02.9 13:03
Owszem do Prawa i Sprawiedliwości należą tylko inteligentne persony mający wyjątkowe umiejętności przydatne dla naszego kraju dlatego nie każdy może dostąpić zaszczyty bycia współpracownik prezesa Jarosława Kaczyńskiego ponieważ trutnie nie mają wstępu do elitarnego klubu.
anonim2014.02.9 13:37
habukak, to proszę, twoje z Frondy (http://www.fronda.pl/a/prof-pawlowicz-w-odbyt-to-milosc,34125.html?page=8&#comments); "habukak Lut 4, 2014, [email protected] czy creda jest więc mniejszością seksualną tak jak niejaka dr.Pawłowicz.Jej aberracja seksualna uzewnętrzniła się odbytem.Pawłowicz,@creda mają problemy z miłością.CAŁY ŚWIAT JEST MIŁOŚCIĄ.I wszystko co uczynił Pan było dobre.Tak więc odbyt nie jest tylko instrumentem do pierdzenia ale może być przedmiotem prawdziwej nie skrępowanej miłości.Pawłowicz więc błądzi i można ją uznać za schizmatyczkę .Módlmy się więc za Pawłowicz i @credę." Zaczadziło cię kłamco ? kopara w dół ?
anonim2014.02.9 14:43
CredoVulgata śmiejesz się dlatego ze jesteś głupim POlszewikiem z zakładu karnego:/
anonim2014.02.9 15:55
niestety habukak, obraziłeś Panią Poseł, co widać w cytacie. Kiepski z ciebie przeciwnik na argumenty i dla mnie jesteś trafiony, odhaczony, zatopiony po raz 2. Przesyłam ci zgodne z twoja logiką pozdrowienie gender-animal studies modne i nowatorskie: pies cie ye..bał w d..pę. Przyjemności habukaku, to tak po nowemu ci życzę. ( Przecież twierdzisz , że wszystko co Bóg stworzył jest dobre. Jak pięknie przerobiłeś Biblię. Brawo. Pies też dobry prawda ? No i jak twierdzisz odbyt nie jest tylko do pierdzenia).