12.06.18, 14:20Fot. Mstyslav Chernov via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Anna Fotyga: Nie ma porozumienia ws. przymusowej relokacji imigrantów

Anna Fotyga: Nie uzyskano porozumienia w sprawie przymusowego mechanizmu relokacji

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata w związku ze zbliżającym się szczytem Rady Europejskiej zaplanowanym na 28-29 czerwca. W imieniu delegacji PiS głos w debacie zabrała Anna Fotyga.

Wśród tematów, które mają zostać poruszone podczas najbliższego szczytu znalazły się m.in. wieloletni budżet UE, bezpieczeństwo oraz migracja, do której w swoim wystąpieniu odniosła się Anna Fotyga. „Według danych Eurostatu za 2016 rok Unia przyjęła średnio 4,6 imigranta na każdy tysiąc mieszkańców. W Polsce było to 5,5 - Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów i innych narodowości” - mówiła przewodnicząca Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony PE (SEDE).

Anna Fotyga przypomniała, że nie uzyskano zgody w sprawie przymusowego mechanizmu relokacji w Radzie i podkreśliła, że postanowienia w tej sprawie nie powinny być więc  wpisane do projektu konkluzji Rady.

Przewodnicząca SEDE odniosła się także do kwestii bezpieczeństwa energetycznego.„Budowa gazociągu Nord Stream 1 pozwoliła Rosji na aneksję Krymu. Do czego może doprowadzić budowa Nord Stream 2?” - pytała Fotyga.

 

Biuro Prasowe Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, delegacja PiS

dam/informacja prasowa