28.02.14, 17:36John Kerry, fot. Wikipedia

Antygejowskie prawo jest jak nazistowski antysemityzm

„Moglibyście zmienić przedmiot tego prawa na czarnych albo na Żydów i bylibyście w Niemczech lat 30-tcyh albo w apartheidzie lat 50. i 60-tych w RPA” – powiedział John Kerry. „W obu tych miejscach było skandalicznie źle i tak jest też tutaj” – dodał.

Stwierdził też, że ustawa, jaką podpisał prezydent Ugandy Yoweri Museveni jest po prostu „bestialska”. „To, co dzieje się w Ugandzie jest okropne i stawia to nas wszystkich przed ogromnym zdaniem, bo prawa LGBT są prawami człowieka, a podpisanie tej antyhomoseksualnej ustawy jest moralnie złe” – mówił Kerry.

„Ten antygejowski ruch wyrasta w różnych miejscach na całym świecie; to nie jest tylko problem Afryki, to jest problem globalny, i zmagamy się z nim” – stwierdził. Zapewnił też, że zebranie ambasadorów USA w Waszyngtonie zajmie się tematem coraz silniejszych „uprzedzeń” wobec homoseksualistów.

pac/huffingtonpost

Komentarze

anonim2014.02.28 17:44
Ma pan racje!! Homoseksualizm jest spowodowany żywnościa genetyczna!!Ale cisza!! To nie my!! Tak mówili Żydzi halo to nie nasz kraj!!!
anonim2014.02.28 18:05
Ma racje.
anonim2014.02.28 18:08
Zdecydowanie ma racje
anonim2014.02.28 18:38
Dlaczego ten glab nie zwroci uwagi na apartheid USA od importu sily roboczej z Afryki do lat 70 XXw., -na nazistow USA przy totalnym wyniszczeniu , mordzie indian Ameryki Polnocnej. Niech wytlumczy sie z tego i prosi o wybaczenie, a nie zajmuje sie pedalami pieprzony faszysta.
anonim2014.02.28 18:38
jeszcze jeden dowód na to ,że wiceprezydentem USA może zostać byle tuman moralny, ma zresztą swój wzór w swoim szefie prezydencie, co zabijanie nienarodzonych nazywa dziełem boga(piszę z małej litery, bo on takiego boga ma -Lucyfera).
anonim2014.02.28 19:46
No to co zostaje temu dziwnemu panu z jego prezydętem Obambo?Szabelka w dłoń i hej na Ugandę!Nie zapomnieć o chorągiwkach.Tęczowych,oczywiście!
anonim2014.02.28 19:54
tak to jest jak małpy dorwą się do władzy ... współczuję przygłupów obywatelom USA
anonim2014.02.28 20:03
A jakby tak, fajfusie, podobne prawo wprowadziły Kitajce, to też byś z taką egzaltacją pyrkotał te swoje polit-poprawne brednie?
anonim2014.02.28 20:04
@Wojciech_Polak - to nie do Ciebie, tylko do "bohatera" tego artykułu:-)
anonim2014.02.28 20:59
W mojej ocenie porównanie niedopuszczalne... Ale to pozostawiam już dla indywidualnej refleksji... Pozdrawiam ;)
anonim2014.02.28 21:19
W przypadku Żydów jednostka została sprowadzona do jednego elementu - religii. w przypadku czarnoskórych do - koloru skóry, w przypadku homoseksualistów - do orientacji seksualnej. Dalej nie widać analogii?
anonim2014.02.28 21:36
Facet nie zna historii, posługuje się wymyślonymi hasłami. Naziści wsadzali do obozów i mordowali homoseksualistów. My im nie chcemy dać praw do szerzenia homoseksualizmu i to jest nasza zbrodnia. To środowisko LGBT przyczynia się do karania więzieniem rodziców w Niemczech za ochronę swoich dzieci, przed seksualizacją w przedszkolu. Czy też sądzenie Pastora w Szwecji za to, ze na kazaniu powiedział "homoseksualizm to grzech". To pokazuje w którym kierunku idzie ideologia gender.
anonim2014.02.28 21:48
@Ortoklaz - rozczuliłeś mnie tym Dżekusiem, więc nic nie odpowiem, próżnoś repliki się spodziewał...;-)
anonim2014.02.28 22:05
Co raz więcej ludzi dostrzega że homoseksualizm jest wbrew naturze, że normalność to związek kobiety z mężczyzną Prawa lgbt nie są prawem człowieka tylko garstki odmieńców
anonim2014.02.28 22:23
Wbrew naturze, czyli wbrew czemu?
anonim2014.02.28 23:42
żydzi oraz ateiści wiecznie uciśnieni i pokrzywdzeni
anonim2014.03.1 5:37
palant!
anonim2014.03.1 7:54
Ma naprawdę wielki problem, bo nie kto inny, ale geje, zajmią się nim z właściwym osobom zniewolonym przez grzech, radością i kark jemu skręcą tzn. obrońce prawa gejów zamordują geje. A potem już przez całą wieczność będą z jedną radością jaka jest możliwa w piekle dla tłumu gejowskiego tj będą karać swoich zwodzicieli, bo gdyby nie oni, kłamcy to by się nawrócili i zmienili swoje życie, a więc "zbawili".
anonim2014.03.1 8:26
@Stayner czyli przeciw normalnym i zdrowym zachowaniom seksualnym, gwarantującym przedłużenie trwania gatunku.
anonim2014.03.1 9:52
@Wojciech_Polak Homoseksualizm występuje wśród wielu gatunków zwierząt, jest więc wytworem natury na którą się powołujesz. Homofobia natomiast występuje tylko u ludzi. "Polowanie dla zabawy" jest bardziej nienaturalne, jakoś nie podlega to szerokiemu ostracyzmowi. Jeśli chodzi o konsekwencje reprodukcyjne, to równie dobrze można przyrównać tu celibat lub śluby czystości. Wstrzemięźliwość seksualna jest w twoim rozumieniu nienaturalna, więc godna napiętnowania.
anonim2014.03.1 14:06
@Stayner twoje argumenty są błędne w odniesieniu do homoseksualizmu. Zaburzenia występują w całym świecie natury - w tym genetyczne lub behawioralne, co nie daje podstaw do tego by uznać je za normę. Zboczenie pozostanie zboczeniem, niezależnie od tego czy tego chcesz czy nie. Tym się różnimy od zwierząt, że nad nieuporządkowanymi huciami (zarówno hetero jak i homo) mamy panować, bo mamy rozum. Jak ktoś zatrzymuje się na etapie zwierzęcia w sferze seksu, to niech nie udaje że jest to normalne.
anonim2014.03.1 14:06
@Stayner twoje argumenty są błędne w odniesieniu do homoseksualizmu. Zaburzenia występują w całym świecie natury - w tym genetyczne lub behawioralne, co nie daje podstaw do tego by uznać je za normę. Zboczenie pozostanie zboczeniem, niezależnie od tego czy tego chcesz czy nie. Tym się różnimy od zwierząt, że nad nieuporządkowanymi huciami (zarówno hetero jak i homo) mamy panować, bo mamy rozum. Jak ktoś zatrzymuje się na etapie zwierzęcia w sferze seksu, to niech nie udaje że jest to normalne.
anonim2014.03.1 14:22
@Wojciech_Polak Twoja ocena opiera się na błędnym założeniu, ponieważ nie potrafisz wyjść poza kontekst kulturowy, w którym jesteś obecnie i w którym się wychowałeś. To co jest nazywane zboczeniem jest również uwarunkowane kulturowo. Taka sama sytuacja dotyczyła osób leworęcznych i innego koloru skóry. Opierasz się wyłącznie na własnych przekonaniach, niedopuszczając do siebie niezaprzeczalnych faktów. Dla ciebie ot jest zezwierzęcenie, czyli zachodzi taki sam proces myślowy jak wśród nazistów w stosunku od żydów. Geje i lesbijki również kochają, pozostają w monogamiczny związkach przez wiele lat i wzajemnie troszczą się o siebie i swoje gospodarstwo domowe. Ty widzisz tylko seks, co nie znaczy, że wszystko jest takie jak sobie wymyślisz.
anonim2014.03.1 15:19
@Stayner i znowu błąd - zboczenie to zboczenie. 2 tysiące lat temu było i takie pozostało. Nie tylko mój krąg kulturowy tak uznał. Nie muszę szukać twojego uznania czy przyklasku. Co sobie kto wkłada do tyłka to jego sprawa - może to być nawet dezodorant (tu trzeba uważać - mój znajomy gastroenterolog wyjmował jednemu pacjentowi zatyczkę dezodorantu z jelita - nie pisz tylko że to normalne). Niech tylko nie wchodzi mi z tą "normalnością" do domu, szkoły czy przedszkola.
anonim2014.03.1 15:28
@Wojciech_Polak Ta pewnie, było jak ty mówisz, bo ty tak mówisz. - Spoko. Historycy i antropologowie muszą zweryfikować swoje odkrycia i analizy bo ty uważasz, że było inaczej. Tak jak wspomniałem wcześniej, tylko seks Ci w głowie, skoro w poważnej dyspucie przypominasz sobie o czymś odbycie i to na takim portalu. Jestem zdegustowany.
anonim2014.03.1 15:45
@Stayner Nie ja uznałem homoseksualizm za zboczenie - dwa tysiące lat temu zostało to spisane w Nowym Testamencie. Natomiast nie była to nowość bo kilkaset lat wcześniej zostało to też tak opisane (jako czyny wbrew naturze). Naprawdę możesz usprawiedliwiać każdą dewiację - natomiast to że chodzi o huć, to przyznają nawet sami homoseksualni. Poległeś kolego w dyskusji - twoje "badania" antropologiczne nie mają pokrycia w faktach. Wiesz od czego możesz zacząć? od definicji prawdy - otóż prawdy nie da się przegłosować. Prawda jest niezmienna.