26.03.21, 09:55Fot. Karol Porwich (Episkopat News) via Flickr,CC BY-NC SA 2.0

Apel abp Gądeckiego. ,,Pozostawienie otwartych kościołów jest niezwykle ważne''

Zwracam się z gorącym apelem do kapłanów i wiernych świeckich o skrupulatne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas celebracji liturgicznych – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, w Apelu o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas uroczystości religijnych.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaapelował o przestrzeganie aktualnego limitu uczestników zgromadzeń religijnych, o zachowywanie dystansu społecznego, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni i respektowanie zasad higieny w obiektach sakralnych.

Osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w celebracjach, przewodniczący Episkopatu poprosił, aby łączyły się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez modlitwę domową i transmisje medialne. „Wprawdzie biskupi udzielili dyspensy od obowiązku udziału we Mszy św., jednakże trzeba pamiętać, że transmisje nigdy nie zastąpią pełnego uczestnictwa w Eucharystii i przyjmowania sakramentów” – napisał.

Pozostawienie otwartych kościołów jest rzeczą niezwykle ważną, bo człowiek jest nie tylko ciałem, ale także duszą, a modlitwa – zwłaszcza w momentach doświadczeń i trudów – jest naszym umocnieniem na drodze do zbawienia” – podkreślił przewodniczący Episkopatu w Apelu.

Publikujemy pełny tekst Apelu:

APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
O PRZESTRZEGANIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA SANITARNEGO
PODCZAS UROCZYSTOŚCI RELIGIJNYCH

Obchody Wielkiego Tygodnia, kończące się Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego, to – dla nas katolików i innych chrześcijan na całym świecie – najważniejsze święta. Kolejny już raz będziemy obchodzić je w okolicznościach pandemii.

W tym niełatwym czasie obejmujemy naszą myślą wszystkich chorych, ich rodziny oraz osoby, które poświęcają się służbie najbardziej potrzebującym. Wspominamy też tych, którzy odeszli do wieczności, zawierzając ich życie Miłosiernemu Bogu.

W związku z rosnącą liczbą zachorowań mając na uwadze zdrowie i życie Polaków – zwracam się z gorącym apelem do kapłanów i wiernych świeckich o skrupulatne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas celebracji liturgicznych.

Apeluję do wszystkich o przestrzeganie aktualnego limitu uczestników zgromadzeń religijnych, o zachowywanie dystansu społecznego, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni i respektowanie zasad higieny w obiektach sakralnych.

Osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w celebracjach, proszę, aby łączyły się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez modlitwę domową i transmisje medialne. Wprawdzie biskupi udzielili dyspensy od obowiązku udziału we Mszy św., jednakże trzeba pamiętać, że transmisje nigdy nie zastąpią pełnego uczestnictwa w Eucharystii i przyjmowania sakramentów: „Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym” (J 6,54).

Pozostawienie otwartych kościołów jest rzeczą niezwykle ważną, bo człowiek jest nie tylko ciałem, ale także duszą, a modlitwa – zwłaszcza w momentach doświadczeń i trudów – jest naszym umocnieniem na drodze do zbawienia.

Wierzę, że dzięki odpowiedzialnej i solidarnej trosce nas wszystkich, przeżyjemy nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego pełni ufności i nadziei.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Warszawa, dnia 26 marca 2021 roku


Episkopat.pl

Komentarze

Cierpliwy2021.03.26 21:57
Gdzie wiara pasterzy Kościoła? Przecież napisano:" - Miejcie ufność w Bogu. Zaprawdę powiadam wam: Jeśliby ktoś powiedział tej górze, podnieś się i rzuć się w morze, a nie wątpił w to, ale wierzył, że stanie się to , co mówi, to tak będzie. Dlatego mówię wam: Wierzcie że otrzymacie wszystko, o co się modlicie i o co prosicie, a stanie się wam." Mk 11; 22-24. Ale czy jest jeszcze taka wiara? A czy nie napisano:" Kto chce zachować swoje życie straci je, a kto je straci z mego powodu zyska je". Warto przypomnieć synom ludzkim, że nikt nie rodzi się dla siebie i nie umiera dla siebie, bo nie miał wpływu ani na czas, ani na miejsce, ani w jakiej rodzinie się narodził. Decyduje Ten co osadził naszą życiodajną "niebieską kulkę" w ogromie Wszechświata i nas na niej. Trochę pokory. Nawet jak byś się schował pod ziemię, to Ten co powołał Cię do życia, znajdzie Cię i odwoła z tego świata zgodnie ze swoją wolą. To biskupi nie czytali Ewangelii? Jakie dają świadectwo wiary?
rebeliant2021.03.27 9:32
"Ale czy jest jeszcze taka wiara?" - a była już taka wiara, że góra w morze się rzuciła ?
Cierpliwy2021.03.27 12:46
Czy Piotr nie chodził po jeziorze? Czy niewidomy od urodzenia nie odzyskał wzroku? Czy nie odrosła amputowana noga? Czy w sanktuariach ludzie nie zostają uleczeni. Jezus mówił: " idź wiara Cie uleczyła".
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.03.26 19:49
Zamknąć w końcu te burdele!
Ty możesz mieć rację!2021.03.26 20:07
"Dom publiczny, potocznie burdel, dawniej zamtuz, lupanar – budynek służący jako miejsce świadczenia płatnych usług seksualnych. Eufemistyczne określenia to „salon masażu”, „agencja towarzyska”."
antoni.s2021.03.26 19:07
W sumie, stawiając sie w ich sytuacji można ich nawet zrozumieć, kościół walczy o życie, wszelkimi dostępnymi metodami, nawet stawianie na szali zdrowia i życia ludzi ich nie powstrzyma, część posłucha tych łotrów i będzie roznosić zarazę , ale i sporo polaków się opamięta i przejrzy na oczy, osobiści uważam że więcej by zyskali w oczach ludzi wyjątkowo rezygnując z tych spędów, wszystko w rękach ludzi..., jak zawsze.
Anonim2021.03.26 17:31
46 proc. Polaków negatywnie postrzega działalność Kościoła katolickiego. Pozytywną opinię wyraziło 43 proc. - wynika z badań CBOS. Ankieta pokazuje wzrost negatywnych i spadek pozytywnych ocen Kościoła.
TAK maBYĆ2021.03.26 17:25
KOŚCIOŁY ,MUSZĄ BYĆ OTWARTE, MUSI BYĆ ŚWIĘCENIE POKARMÓW I PROCESJE REZUREKCYJNE JAK DAWNIEJ -----
Felek2021.03.26 16:42
Co tam, że ludzie umierają kasa pazernych pasibrzuchów musi się zgadzać. Niedługo nie będziecie mieć żadnych wiernych bo ich wirus wybije.
Marek2021.03.26 16:40
Rok temu przegrałeś wszystko ,nawet swój wizerunek.W tym roku wysłałeś zastępcę na rozmowy i tak zostałeś potraktowany. Kościół w Polsce został muformowany przez Prymasa Wyszyńskiego. Boli prawda, boli i dlategoi nie ma go wsród Beatyfikowanych bo wy miernoty ,szkoda gadać
Ktoś2021.03.26 16:13
Widzę, że wreszcie ks. Arcybiskup powiedział coś bardziej rozsądnego. Od razu diabeł się zapienił i przez usta swoich wiernych sług zaczął pluć na tym forum...
Ela2021.03.26 15:48
Kościoły powinny być otwarte. Kto wejdzie to już zostaje. Takie izolatorium. Kapelan na miejscu, posługa na miejscu, wszelkie Wasze potrzeby zaspokojone. Nawet można z rzutnika puszczać TVP INFO, żeby nie być odciętym od prawdy objawionej. Całodobowa adoracja w katolickim izolatorium. Tylko, że Wy później z tych kościołów wyłazicie, dychacie na ludzi w sklepach, w komunikacji itd. To martwi ludzi racjonalnych. Rządu PiS to nie martwi, wiedzą że kolejnych wyborów nie wygrają (ewentualnie tak jak Łukaszenka). Większość wiernych jest w grupach ryzyka, niektórzy nawet w kilku jednocześnie. Dla rządu to akurat dobrze. Pragnę zauważyć, że emerytura nie podlega dziedziczeniu. Z ich punktu widzenia stanowicie tylko obciążenie dla budżetu, zwiększając dług publiczny (emerytury, służba zdrowia, refundacja leków...), więc nie ma się co dziwić tej decyzji. 1 mld mniej na emerytury to 1 mld więcej na pałacyki, limuzyny, żony, matki i kochanki. Klechy pewnie poszczepione Pfizerem poza kolejnością, więc nie ma ryzyka.
fcuk piss2021.03.26 14:40
teraz powaznie bez hejtu niech wierzacy wytlumacza mi czym rozni sie przebywanie w zamknietym pomieszczeniu w kosciele od zamknietego pomiesczenia na silowni ?
Foster2021.03.26 13:55
...czy kaszlący senior, bez objawów gorączkowych, może wejść do Kościoła i kaszląc uczestniczyć we mszy świętej ?
Ela2021.03.26 15:37
Bezwzględnie, nawet powinien i to bez maski.
Po 11 ...2021.03.26 13:51
Ty piieerdollony fiooocie, teraz miejsce duchownych jest przy cierpiących, przy umierających, przy ich rodzinach, a nie w cieplutkich kościółkach przy tandetnych wielkanocnych szopkach.
Frac2021.03.26 13:16
Bo dostęp do puszek.
LL2021.03.26 12:34
Apel Arcybiskupa powinien brzmieć-.Żyjemy dla Boga nie dla diabła ,apeluję !!!!!!! żeby kościoły w Triduum Paschalne były wiernymi wypełnione po brzegi ,nie bójcie się nie lękajcie ! nie idźmy drogą diabła ! ,.Nie wierzcie w wymyślonego przez antychrystów tego świata covida ! Bóg z nami to nikt przeciwko nam !!!W górę serca!!!!!!!!
Foster2021.03.26 13:45
...czuję się tak jakbym słyszał głos diabła.
fcul piss2021.03.26 14:44
jestem za !!! dodatkowo zabierz matke i ojca swego najlepiej bez maseczki wasz bog juz sie nicierpliwi na spotkanie z wami po co czekac !!! amen
APEL2021.03.26 12:21
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O PRZESTRZEGANIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA SANITARNEGO PODCZAS UROCZYSTOŚCI RELIGIJNYCH Obchody Wielkiego Tygodnia, kończące się Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego, to – dla nas katolików i innych chrześcijan na całym świecie – najważniejsze święta. Kolejny już raz będziemy obchodzić je w okolicznościach pandemii. W tym niełatwym czasie obejmujemy naszą myślą wszystkich chorych, ich rodziny oraz osoby, które poświęcają się służbie najbardziej potrzebującym. Wspominamy też tych, którzy odeszli do wieczności, zawierzając ich życie Miłosiernemu Bogu. W związku z rosnącą liczbą zachorowań mając na uwadze zdrowie i życie Polaków – zwracam się z gorącym apelem do kapłanów i wiernych świeckich o skrupulatne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas celebracji liturgicznych. Apeluję do wszystkich o przestrzeganie aktualnego limitu uczestników zgromadzeń religijnych, o zachowywanie dystansu społecznego, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni i respektowanie zasad higieny w obiektach sakralnych. Osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w celebracjach, proszę, aby łączyły się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez modlitwę domową i transmisje medialne. Wprawdzie biskupi udzielili dyspensy od obowiązku udziału we Mszy św., jednakże trzeba pamiętać, że transmisje nigdy nie zastąpią pełnego uczestnictwa w Eucharystii i przyjmowania sakramentów: „Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym” (J 6,54). Pozostawienie otwartych kościołów jest rzeczą niezwykle ważną, bo człowiek jest nie tylko ciałem, ale także duszą, a modlitwa – zwłaszcza w momentach doświadczeń i trudów – jest naszym umocnieniem na drodze do zbawienia. Wierzę, że dzięki odpowiedzialnej i solidarnej trosce nas wszystkich, przeżyjemy nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego pełni ufności i nadziei. + Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) Warszawa, dnia 26 marca 2021 roku
APEL2021.03.26 12:21
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O PRZESTRZEGANIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA SANITARNEGO PODCZAS UROCZYSTOŚCI RELIGIJNYCH Obchody Wielkiego Tygodnia, kończące się Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego, to – dla nas katolików i innych chrześcijan na całym świecie – najważniejsze święta. Kolejny już raz będziemy obchodzić je w okolicznościach pandemii. W tym niełatwym czasie obejmujemy naszą myślą wszystkich chorych, ich rodziny oraz osoby, które poświęcają się służbie najbardziej potrzebującym. Wspominamy też tych, którzy odeszli do wieczności, zawierzając ich życie Miłosiernemu Bogu. W związku z rosnącą liczbą zachorowań mając na uwadze zdrowie i życie Polaków – zwracam się z gorącym apelem do kapłanów i wiernych świeckich o skrupulatne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas celebracji liturgicznych. Apeluję do wszystkich o przestrzeganie aktualnego limitu uczestników zgromadzeń religijnych, o zachowywanie dystansu społecznego, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni i respektowanie zasad higieny w obiektach sakralnych. Osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w celebracjach, proszę, aby łączyły się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez modlitwę domową i transmisje medialne. Wprawdzie biskupi udzielili dyspensy od obowiązku udziału we Mszy św., jednakże trzeba pamiętać, że transmisje nigdy nie zastąpią pełnego uczestnictwa w Eucharystii i przyjmowania sakramentów: „Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym” (J 6,54). Pozostawienie otwartych kościołów jest rzeczą niezwykle ważną, bo człowiek jest nie tylko ciałem, ale także duszą, a modlitwa – zwłaszcza w momentach doświadczeń i trudów – jest naszym umocnieniem na drodze do zbawienia. Wierzę, że dzięki odpowiedzialnej i solidarnej trosce nas wszystkich, przeżyjemy nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego pełni ufności i nadziei. + Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) Warszawa, dnia 26 marca 2021 roku
A2021.03.26 12:00
Ale to się i tak nie opłaci proszę Ewidencji. Jak każdy rzuci 5 zł, to razem wyjdzie tego jakieś 3 stówy. Akurat na waciki.
KultowaTrójcaKiełbyWódyJajecNaTriduum2021.03.26 11:58
Nadciąga triduum białokiełbasianej wyżerki i polewania wódą ze szwagrem. Kleruchy mają ten spożywczy event wiosenny wpisany w prognozy dużych zysków, bo ciemnota katolicka wlecze się z kiełbą do klerucha, i podtyka mu, żeby obsikał z pałki towar w koszu. Po co? Tego nawet najstarsi górale z Goralenvolku ani podlaskie jędze radiomaryjne nie pamiętają.
Po 11 ...2021.03.26 11:45
Ty piieerdollony fiooocie, teraz miejsce duchownych jest przy cierpiących, przy umierających, przy ich rodzinach, a nie w cieplutkich kościółkach przy tandetnych wielkanocnych szopkach.
Po 11 ...2021.03.26 11:48
Czym się będziesz łajzo zajmował? Liczeniem wiernych w kościele??? KK już jest poniżej piekła i puka od dołu.
Cierpliwy2021.03.26 11:35
Deep church w akcji uświadamiającej. Stare przepowiednie mówią, że księża żeby przeżyć "rękę do pługa przyłożą". Idą czasy Kościoła domowego.Jego Ekscelencję Arcybiskupa Carlo Marii Viganò w wywiwiadzie dla „Deutsche Wirtschaftsnachrichten” "A na koniec dodajmy do tego najwyższe szczeble hierarchii katolickiej, które brały udział w tej groteskowej farsie: w jaki sposób usprawiedliwią się przed Bogiem, kiedy pojawią się w Jego obecności, aby zostać osądzeni?”
Paranoja2021.03.26 11:33
Kto to powiedział? Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
Po 11 ...2021.03.26 11:28
Są takie momenty w historii w których trzeba się określić, czy się jest po stronie Polski, czy po stronie ruskich hord nacierających na naszą Ojczyznę. Gądecki to zdrajca, stanął po stronie covida, który nas atakuje i zabija. W czasie wojny zdrajców stawia się pod ścianą.
D2021.03.26 11:25
Jeżeli ktoś musi przeżyć to, że zamyka mu się biznes a tym samym uniemożliwia mu się zarabiać na rodzinę, to wierni powinni przeżyć też ewentualne zamknięcie kościołów. Nie może być tak że potrzeba duchowa jest ważniejsza od potrzeby utrzymania rodziny.
Zimne oko2021.03.26 11:23
A wiecie dlaczego pedryle i inni sodomici tak nienawidzą Kościoła Pana?!!! Bo jest wyrzutem sumienia na ich popapranych duszach.
katolik2021.03.26 12:23
Modlitwa siłą pokonania morderców!
Piotr Nowakk2021.03.26 11:11
..... i przypominamy, że czerwona, tudzież tęczowa zaraza nie musi tam wchodzić ! Dla lewactwa otwarte będą domy publiczne, seks-shopy, kluby, hotele towarzyskie i różnego rodzaju zatoki ich "kultury" ! I na oniec - wara od kościołów zboczeńcy !!!
wkrw2021.03.26 11:15
To ci przytoczę, bo może nie doczytasz: Hola, hola z tym "wara od Kościołów" po pierwsze to okupant obcego państwa Watykan, po drugie suto i regularnie pasione podatkami wszystkich obywateli w tym niewierzących lub innych wyznań, po trzecie zwolnione z podatków i składek ZUS, bo umówmy się, to co "płacą" to jakieś psie grosze w porównaniu z tym ile zarabiają i le płaci przeciętny Kowalski, po trzecie są bezkarni wobec polskiego prawa i nie wyjeżdżać mi tutaj z konkordatem, bo to największe zło popełnione na tym społeczeństwie, po czwarte włażą z buciorami w każdą dziedzinę naszego życia, a już najchętniej i namiętnie pod kołdrę. A jakby tego było mało, namawiają na pewną ciężka chorobę ze śmiercią wielu włącznie. Ktoś, coś? Jaka jest wartość dodana tych mafijnych pasożytów?
Hue2021.03.26 11:30
Dokladnie. Wara watykanskich agentow od naszego zycia.
antoni.s2021.03.26 19:22
Podpisuję się pod tym tekstem.
Ela2021.03.26 15:40
Gdybyście w tych kościołach zostali... Takie święte izolatoria by były. Wasz problem. Ale wy później łazicie po sklepach i dychacie na ludzi. Wsiadacie do autobusów i to samo.
­2021.03.26 11:02
http://www.biblijni.pl/Mt,6,5-15
CHWD 4RP2021.03.26 10:53
Jak kazda firma - KK w czasie pandemii notuje straty finansowe - walczy by choc troche nadrobic. WSTYD!!!!!!
Polak2021.03.26 10:52
... bo przecież jeśli zamknie się kościoły naiwni nie będą płacić na sektę, a to dla szamanów ważniejsze niż życie naiwnych.
Katarzyna2021.03.26 11:19
Niedoinformowany !!! Kościół to społeczność wiernych ze swoimi duchownymi.Zabudowania są ich własnością.Nie dajesz na ich utrzymanie to nie zabieraj głosu !!!
Gość2021.03.26 11:21
Własnością przekazywaną za psie pieniądze, albo za darmo, zapomniałeś dodać.
Albert2021.03.26 11:36
Każdy daje na utrzymanie tej pedofilskiej mafii, czy tego chce, czy nie.
wkrw2021.03.26 12:16
Proszę się douczyć, potem zabierać głos, bo to zwyczajnie wstyd nic nie wiedzieć o mafijnej organizacji, której jest się wyznawcą:D :D
Polak2021.03.26 12:37
Niestety jak ponad 70% Polaków jestem okradany przez sektę rzymskokatolicką, więc to ty jako sekciarz powinieneś pokornie przepraszać i zwracać coście ukradli.
Józef2021.03.26 12:39
Zabudowania są ich własnością wtedy kiedy trzeba je utrzymać, w aktach notarialnych są własnością kościoła. Zobaczysz jak będą sprzedawać kościoły, kto będzie za to brał pieniądze.
Ks Guz - wykładowca KUL2021.03.26 10:50
Kapłan ma po pierwsze konsekrowane dłonie. Kapłan po drugie, jako jedyna osoba w zgromadzeniu liturgicznym, ma umywane dłonie. Zatem żadne udzielanie komunii świętej do ust nie zagraża ani jednemu Polakowi i obywatelowi Rzeczypospolitej Polskiej roznoszeniem jakichkolwiek wirusów.
Gustaff2021.03.26 11:16
Żałosna, średniowieczna argumentacja. Co tam nauka, ważny zabobon.
stefan2021.03.26 10:49
wlasnie powinno sie zamknac zeby uniemozliwic ludzom zgromadzenia aby chronic starszych wiernych
Katarzyna2021.03.26 11:00
Starsi wierni są zaszczepieni.Jeśli szczepienie powoduje że zaszczepiony jest nosicielem wirusa to trzeba o tym informować!Dom Boży czyli kościół nie jest jakimś budynkiem który można tak sobie zamykać.Wara od Domów Bożych do których nikt na siłę nie wciąga!
wkrw2021.03.26 11:14
Hola, hola z tym "wara od Kościołów" po pierwsze to okupant obcego państwa Watykan, po drugie suto i regularnie pasione podatkami wszystkich obywateli w tym niewierzących lub innych wyznań, po trzecie zwolnione z podatków i składek ZUS, bo umówmy się, to co "płacą" to jakieś psie grosze w porównaniu z tym ile zarabiają i le płaci przeciętny Kowalski, po trzecie są bezkarni wobec polskiego prawa i nie wyjeżdżać mi tutaj z konkordatem, bo to największe zło popełnione na tym społeczeństwie, po czwarte włażą z buciorami w każdą dziedzinę naszego życia, a już najchętniej i namiętnie pod kołdrę. A jakby tego było mało, namawiają na pewną ciężka chorobę ze śmiercią wielu włącznie. Ktoś, coś? Jaka jest wartość dodana tych mafijnych pasożytów?
ladychapel2021.03.26 10:47
po sfinconce bydzie aj waj jezusmaria matkoboskojezusowo!!!!
JPIII2021.03.26 10:47
Niech katole chodzą do kieckowych pedophilów do przybytków pedophili zw. kościołami najlepiej bez maseczki. Prędzej pójdą do swojego starego pedop[hila zw. bogiem.
Anonim2021.03.26 10:45
Rzad nie moze niczego KK w Polsce nakazac, KK nie placi podatkow - SODOMA I GOMORA, SZOK, ZAORANIE I ZMIAZDZENIE
Bp Ignacy Dec2021.03.26 10:44
Mamy prawo się gromadzić i oddawać Bogu chwałę. A to możliwe jest w pełni tylko w świątyniach. Nonsensem jest w okresie epidemii zamykanie źródła uzdrowień duchowych i fizycznych
Ks Tadeusz Guz2021.03.26 10:43
Zakazami, do których państwo nie ma prawa, kompletnie się nie przejmujcie. Róbcie to, do czego Bóg was powołuje. A jak was jakieś służby zapytają, dlaczego pracujecie, skoro jest zakaz, to powiedźcie, "Bo my pracujemy dla Boga, a nie dla diabła, jak wy"
Grizzly2021.03.26 10:37
...ale wstyd....
Grizzly2021.03.26 10:45
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu!
wkrw2021.03.26 10:35
"jednakże trzeba pamiętać, że transmisje nigdy nie zastąpią pełnego uczestnictwa w Eucharysti" Zgadza się przewielebny, bo taca będzie pusta,a jeszcze nie opracowaliście zdalnej. JEDYNIE KASA I WŁADZA TO WASZ BÓG! Jak powiedział były ksiądz, "prózno szukać Boga w kościele". Życie ludzkie macie za nic no chyba, że przysparza wam srebrników, to pełna wartość. Czy ktoś zna klechę, który odjął sobie od ust i nakarmił potrzebującego? Chyba, że ogryzionymi kośćmi, rzuconymi pod pański stół. Nie przytaczać caritasu, bo tam zrzucają się inni, klechy jedynie dzielą. Szczery Wojtek z cudzej kieszeni jak to mówią. A za namawianie do udziału w mszy w szczycie pandemii powinni zostać potępieni jak mało kto, jeśli nie pociągnięci do odpowiedzialności. No, ale te śmierci tez dla nich będą mieć wymiar FINASOWY. I wracamy do początku, kas, kasa, kasa. Tyle w temacie.
Albert2021.03.26 10:33
,,Pozostawienie otwartych kościołów jest niezwykle ważne'' - żeby mafia pedofilska mogła się nachapać kasy dostarczanej przez niedorozwiniętych lemingów. Innego powodu nie ma.
Grizzly2021.03.26 10:26
Ale ten facet ma śmieszną czapkę :D
Grizzly2021.03.26 10:29
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu!
Grizzly2021.03.26 10:36
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu!
Grizzly2021.03.26 10:45
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu!
Grizzly2021.03.26 10:47
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu!
Grizzly2021.03.26 11:16
Won bydlaku!
Anonim2021.03.26 10:21
"Zapewne wielu z was zachoruje i umrze, ale jest to poświęcenie, na które Kościół jest gotów".
Anonim2021.03.26 10:24
"Nagroda w niebie!" ;)
Anonim2021.03.26 10:11
Nadzwyczajna Klesza Kasta ma za nic ludzkie życie.
Gustaff2021.03.26 10:09
Zgadzam się. Dla tempa rozprzestrzeniania się wirusa z pewnością jest. Oraz dla stanu kasy panów w kieckach również.