10.08.18, 17:44zdj. screen Youtube

Arłukowicz lansuje się na niepełnosprawnych?

Wydaje się, że w wykonaniu polityków, sympatyków i autorytetów "opozycji totalnej" nic nas już nie zdziwi. A wtedy zza węgła "wyskakuje" taki np. Bartosz Arłukowicz i robi "a kuku"...

Polityk Platformy Obywatelskiej wzbudził niesmak części internautów zdjęciem opublikowanym na Twitterze. Minister zdrowia w rządzie PO-PSL sfotografował się z dziewczynką chorą na zespół Downa. Dziwi już samo to, ponieważ Platforma Obywatelska sprzeciwiała się przecież obywatelskiemu projektowi "Zatrzymaj Aborcję", którego celem było wyeliminowanie z obecnie obowiązującego prawa aborcyjnego tzw. "przesłanki eugenicznej". Działacze pro-life firmujący ten projekt podkreślali, że chodzi zwłaszcza o dzieci z zespołem Downa, którym- w majestacie prawa- nie pozwala się w naszym kraju przyjść na świat. 

Poseł Bartosz Arłukowicz poinformował na Twitterze, że niepełnosprawna dziewczynka na zdjęciu była niegdyś jego pacjentką (polityk jest z zawodu lekarzem pediatrą- przyp. red.). Pochwalił się, że Ewa "wie, że trzeba walczyć o Konstytucję". Zdjęcie opatrzył hashtagami "Konstytucja" i "Bez Konstytucji nie jadę". Widać również jak wręcza dziewczynce naklejkę na samochód, przedstawiającą koszulkę z napisem "KONSTYTUCJA". 

yenn/Twitter, Fronda.pl