26.03.16, 09:00

Artur Górski dla Fronda.pl: Aby Europa zmartwychwstała, musi nastąpić odnowienie katolicyzmu!

Portal Fronda.pl: Jak można odbierać kolejne zamachy terrorystyczne w kontekście Triduum Paschalnego? Czy można te dwie rzeczywistości wiązać ze sobą? Z jednej strony mamy cierpienie Europy, czy rodzin ofiar islamskich ataków, a z drugiej Mękę Jezusa.
 
Artur Górski, PiS: Akty terroru islamiści spowodowali tuż przed Triduum Paschalnym. Gdyby chcieli jednoznacznie połączyć zamachy z Męką Pańską, uderzyliby w Wielki Piątek lub Wielką Sobotę. Oczywiście są podstawy, by łączyć te dwa wydarzenia, ale w umyśle katolika, a mniej islamisty. Dla nas jest to połączenie się ofiar zamachów, ich cierpienia i krwi, z cierpieniem i krwią Chrystusa. A dla islamistów?
 
Czy jest szansa na to, że Europa się odrodzi, zmartwychwstanie? Co się musi takiego wydarzyć, by do tego doszło? Byśmy przestali być, jak to ujął papież Franciszek "starą kobietą". 
 
Unia Europejska miała być projektem odnawiającym i wzmacniającym Europę. Nie udało się odnowić krajów UE w duchu św. Bernarda. O kształcie Europy zaczęli decydować biurokraci i lewicowcy. Złamano Europie duchowy kręgosłup. Na szczęście są politycy z różnych krajów, którzy są przejęci losem swoich państw, ale i przyszłością cywilizacji łacińskiej, na której zbudowano jedność naszych państw. Aby Europa Zmartwychwstała, musi zostać przeprowadzona wewnętrzna kontrrewolucja, odnowienie katolicyzmu, nadanie mu nowej siły do zmagań i swoistej rekonkwisty na naszym kontynencie. Niewątpliwie wpuszczenie do Europy tłumów islamistów pod przykrywką uchodźców nie ułatwi sprawy.
 
Not. Karolina Zaremba

Komentarze

anonim2016.03.26 9:59
Na szczęście cywilizacja białego człowieka ma takich bohaterów jak Artur Górski i Stanisław Pięta!