28.07.14, 10:50Artur Górski (fot. archiwum prywatne)

Artur Górski dla Fronda.pl: PiS będzie rządził samodzielnie. To realna perspektywa

Portal Fronda.pl: Najnowszy sondaż dla Homo Homini daje PiS miażdżącą przewagę nad Platformą. Jeśli do wyborów zjednoczona prawica poszłaby jako samodzielne partie wynik byłby następujący: PiS - 36 proc., PO - 25 proc., SLD - 9 proc., Nowa Prawica - 6 proc., PSL - 4 proc., Polska Razem - 3 proc., Twój Ruch - 2 proc., Solidarna Polska - 1 proc. Jeśli natomiast do wyborów wystartują koalicje prawicowa i lewicowa, sondaż wygląda następująco: PiS, Solidarna Polska, Polska Razem - 40 proc., PO - 24 proc., SLD, Twój Ruch - 13 proc., Nowa Prawica - 6 proc., PSL - 4 proc. Czy PiS będzie mógł rządzić samodzielnie?

Artur Górski, poseł PiS: Jeśli trendy sondażowe się utrzymają i wybory parlamentarne je potwierdzą, PiS będzie rządził samodzielnie. To jest bardzo realna perspektywa, jeśli wyborcy dadzą czerwoną kartkę rządowi i PO, i utrzymają się słabe wyniki SLD.

A jeśli to się nie uda, to z kim PiS mógłby wejść w ewentualną koalicję? Dziś w rozmowie z „Faktem” prezes Kaczyński wyklucza opcję współpracy z Januszem Korwin-Mikke. „To człowiek, którego lata temu znałem i to dość dobrze. To człowiek o dziwnej roli w polskiej polityce. I szkodliwej, bo mieszającej w głowie młodym ludziom" – mówi.

My zakładamy, że się uda. Zjednoczenie prawicy wokół PiS pokazuje, że jesteśmy jedyną realną alternatywą dla obecnego układu. Możemy i chcemy wziąć samodzielną odpowiedzialność za rządzenie Polską. Ani PiS ani Nowa Prawica nie chcą koalicji, więc nie ma potrzeby snuć rozważań o takiej perspektywie.

Czy taka tendencja korzystna dla PiS może się utrzymać do wyborów?

Wiemy, że po dobrych sondażach dla PiS zawsze znajdzie się usłużna wobec władzy firma, która pokazuje spadek notować PiS i wzrost poparcia dla PO. Fakt, że w ostatnim sondażu nie spadło poparcie dla PO po tylu aferach także rodzi znaki zapytania, bo jest wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi. Zatem nie przywiązujemy uwagi do sondaży, tylko czekamy na wyniki wyborów.

Rozm. MaR

Komentarze

anonim2014.07.28 10:55
25% fałszywców jest.Gdzie dalszy ciąg taśm?
anonim2014.07.28 10:55
Oby nie. PiS popiera niemoralność i złodziejstwo w wymiarze gospodarczym, którego katolik popierać nie może. Nie trzeba być wcale liberałem, czy kapitalistą, żęby twierdzić, żę podatki dochodowe, itd.. to NIEMORALNOSĆ, kradzież, itd...
anonim2014.07.28 11:05
Jesli PiS bedzie rzadzil samodzielnie to jak zwykle wszystko sp.dola! Przez cwaniactwo i rzadza kontroli nie dokonali pelnej lustracji,bo sami chcieli przejac kontrole nad donosicielami - zamiast oczyscic spoleczenstwo i strukture wladzy chcieli tylko zjac miejsce wielkiego srula. I tak bedzie znowy, Kaczynski sie nie nauczy na bledach a jedyne rozsadne rozwiazanie to Glinski jako premier skupiajacy pod soba wybitnych naukowcow niewrazliwych na polityczne naciski. Jesli do tego dojdzie to wtedy PiS uzyska moje poparcie.
anonim2014.07.28 11:07
@chcacy PiS jest jedyną prawdziwą partią katolicką i wygra najbliższe wybory. Już teraz ma 40%, a jeszcze przed wyborami będziemy przypominali naszym bliźnim, że katolicy nie mogą głosować na inne partie. Dodatkowo kapłani również przypomną o tym wiernym podczas kazań i prawdziwie katolicka partia zdobędzie bez problemu większość. PiS ma program gospodarczy bardzo zbliżony do nauk Św. Jana Pawła II i nauczania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Zwyciężymy!
anonim2014.07.28 11:24
@CzęstochowskiPoeta Wciskaj ten kit bardziej , to PIS-owi wzrośnie poparcie.Jak czytam twoje wpisy to widzę Niesioła fałszywca.
anonim2014.07.28 11:44
Sondaże pokazują jasno, że ludziska przestali się "bać" PIS! Poeta może się sklonować a i tak tej tendencji nie da się zatrzymać. Moje marzenie: komisja WSI na żywo w TV! Intronizacja Chrystusa Króla! Marek Jan Chodakiewicz moim prezydentem! Sufit pooooszedł!
anonim2014.07.28 11:49
Przed wyborami znów prezes, Macierewicz, Piecha, Kurski i Hofman będą brylować swoimi "mądrościami" i marzenia się skończą...
anonim2014.07.28 11:49
Poza tym z czego tu się cieszyć? Że kolejni socjaliści dojdą do władzy?
anonim2014.07.28 12:01
PIS już rządził samodzielnie. Gdyby zaproponował zmianę ustroju prawa, większość Polaków poszła by do wyborów, a na kosmetykę nie pójdziemy.
anonim2014.07.28 12:02
Ządamy od polityków podpisania Deklaracji Wiary.
anonim2014.07.28 12:39
PiS INACZEJ MOSAD ?!
anonim2014.07.28 12:52
@Kilret Ale PiS nie chce usunąć niemoralnego, złodziejskiego prawa. Kaczyński by coś powiedział o swoim niezdecydowaniu w sprawie aborcji(tu nie ma mowy o żadnej dwuznaczności) i o jednoczesnym wciskaniu się do radia Maryja, robieniu w konia ojca Rydzyka, żeby zyskać jego słuchaczy... O tej prounijności i traktacie lizbońskim, o poparciu dla podatku dochodowego i przymusowych emerytur, dla i innych bzdur socjalistycznych, które nawet jeśli się z Korwinem w innych sprawach nie zgadzam, to w tych jego postulatach muszę się zgodzić. Takie gadanie o przeciwnikach politycznych jak o Korwinie jest nieuczciwe i bardzo psuje w moich oczach wizerunek nie posądzanego, ale posądzającego. NIe jestem kapitalistą, czy liberałem, ale tylko Korwin mówi o tym, co jest po prostu norlmarne, o tym, zęby zlikwidować to, co jest po prostu nieuczciwe, niemoralne! Zabrać wszystkim i rozdzielać, kraść, kraść na niepotrzebną biurokrację... Odejście od tego jest koniecznością i nie oznacza jeszcze dzikiego kapitalizmu, czy libertynizmu. Tego nie było jak nie istaniały również słowa kapitalizm, liberalizm, libertynizm, i inne "izmy"... To trzeba zniszczyć, Kaczyński nie chce. Chce podtrzymania tej niemoralnej złodziejskiej machiny.
anonim2014.07.28 12:54
Częstochowski Poeta. PiS jest niebezpieczny z zupełnie innych powodów niż te, które wymieniasz. To, co piszesz, to fałszywe stereotypy nt. PiSu
anonim2014.07.28 15:16
oby niech PO się utopi w Wiśle