28.07.19, 10:15(fot. wikipedia/domena publiczna)

Ataki terrorystyczne w Polsce? Możliwe scenariusze

Gdyby Polska dysponowała elektrownią atomową, byłby to prawdopodobnie główny cel ewentualnego zamachu terrorystycznego. Jako, że nie dorobiliśmy się takiego obiektu, głównymi potencjalnymi celami takich działań stają się: gazoport w Świnoujściu, Petrochemia Płock i RafineriaGdańsk, magazyny paliw i gazu, bloki energetyczne, linie przesyłowe, zbiorniki zaporowe, Giełda Papierów Wartościowych. W przypadku przedłużającej się suszy może dojść do masowych podpaleń lasów. Niemożliwe? Wręcz przeciwnie. Biorąc pod uwagę nieudolne próby rozhuśtania społecznych nastrojów, to właśnie całkowity paraliż i destabilizacja państwa, których skutki byłyby odczuwalne przez znaczną część społeczeństwa, z punktu widzenia totalnej opozycji mogą być jedynymi logicznymi scenariuszami w nadchodzącej kampanii wyborczej.
 
Idealną okazją do uruchomienia lawiny „tragicznych wypadków”, które mogłyby wykazać skrajną nieudolność aparatu państwowego pod rządami PiS mogłaby być wrześniowa wizyta prezydenta Donalda Trumpa i kilkudziesięciu głów innych państw podczas uroczystych obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Tylko potężne, wielokierunkowe uderzenie w stabilność i wiarygodność państwa polskiego, mogące odbić się międzynarodowym medialnym echem dawałoby totalnej opozycji cień szansy na zmianę społeczno-politycznych wektorów.
 
Najbardziej optymalne z punktu widzenia totalnych byłoby przejęcie władzy w Polsce bez konieczności przeprowadzania wyborów jesienią 2019 r. Political fiction?
 
Przyjrzyjmy się z jakich protektoratów korzystają, jakim zapleczem dysponują i do czego zdolni byli „ludowcy”, „postkomuniści” i „neoliberałowie” a odpowiedź na powyższe pytanie nie nastręczy nam większych trudności. Znaczna część polskiego życia politycznego, społecznego i gospodarczego w Polsce wydaje się być z gatunku political fiction. Niewyjaśnione i nierozliczone zabójstwa księży i opozycjonistów z lat 80.- działalność niezidentyfikowanego komanda śmierci; afery jak FOZZ i znikający ludzie, którzy próbowali tę aferę wyjaśnić; kontrakty gazowe z Rosją i śmierć Andrzeja Leppera, który najpierw się powiesił a potem uprzejmie powycierał wszystkie odciski palców; katastrofa smoleńska, fałszowane raporty, znikające dokumenty i ludzie- około 30 osób związanych z tą tragedią, które umarło nagle w niejasnych okolicznościach- za rządów PO-PSL „seryjny samobójca” miał pełne ręce roboty. Wreszcie akcje i ataki medialne, jak ta w wydaniu machiny medialnej z ul. Wiertniczej, próbującej wykreować „polski faszyzm” w lesie pod Wodzisławiem Śląskim za pomocą zdjęcia Hitlera i tortu z wafelkową swastyką; czy atak wymierzony w Polskę przez fundację Rudermanów z antysemityzmem w tle, które wyrządziły wizerunkowi naszego kraju ogromne szkody w międzynarodowym wymiarze („Polska jest w stanie wojny informacyjnej”- pisałem jesienią 2018 r.).
 
W procesie demokratycznych wyborów ugrupowania Schetyny, Czarzastego, Kosiniaka-Kamysza, Biedronia i Zandberga nie mają cienia szans na satysfakcjonujący wynik, co potwierdzają zarówno poczynania samych liderów partii opozycyjnych, jak i bezlitosne dla nich trendy badań sondażowych. W lipcu 2017 r. Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog wzywał do zatrzymania całego państwa metodami propagandowo-organizacyjnymi: "Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!" Cel, wówczas niezrealizowany, został jasno określony. W przypadku uzupełnienia powyższego planu działaniami ekstremalnymi, rząd dobrej zmiany mógłby mieć znacznie więcej problemów z opanowaniem sytuacji niż dwa lata temu. 
 
Ostatnie prowokacje w Białymstoku pokazują dwie główne tendencje, niezwykle istotne dla rozpoczynającej się kampanii wyborczej: z jednej strony desperację środowisk opozycyjnych w dążeniach do wykreowania „zajść i zamieszek” oraz przekazów medialnych, dzięki którym będzie można przyprawić władzom i wyborcom PiS gęby agresywnych bandziorów, nazistów i faszystów. Z drugiej strony te wydarzenia i towarzyszące im komentarze stanowią jednoznaczne potwierdzenie, że uliczne zadymy mogą już nie wystarczyć do silnego spolaryzowania polskiego społeczeństwa. Może też nie wystarczyć intensywne wsparcie ośrodków medialnych z Czerskiej i Wiertniczej, jak i podkręcanie emocji przez tęczowych aktywistów, jak Marta Lempart, która stwierdziła, że jest „narażoną na to, że znajdzie się ktoś, kto zainspirowany kazaniem w kościele lub przemówieniem na konwencji PiS postanowi mnie zabić”. To nie jest "pożegnanie z rozsądkiem"- to kreowanie trendów.
 
Widzieliśmy próby wykreowania „opozycyjnych męczenników”, próby grania śmiercią Piotra S., który podpalił się pod Pałacem Kultury i Nauki, czy politycznego wykorzystania tragicznej śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. To też może już nie wystarczyć.
 
Polacy są już znieczuleni na tęczowych, totalnych prowokatorów. Kilka ostatnich lat dostarczyło wiedzy i doświadczeń na temat tego, komu i czemu mają służyć emocjonalne wystąpienia, ekspresyjne zdjęcia i przerysowane hasztagi celebrytów, piosenkarzy, aktorów. Podobne zabiegi skuteczne dotąd przy wielu okazjach, dziś nie mają wystarczającej, medialnej i emocjonalnej nośności. Dlatego zastosowanie najbardziej brutalnych działań na dużą skalę, odczuwalnych dla znacznej części społeczeństwa, dających międzynarodowe przełożenie medialne mogłyby wywołać pożądany skutek, zachwiać polskim państwem polskim, i w  konsekwencji wywrócić rząd Zjednoczonej Prawicy.
 
Jeśli nie uda się wystarczająco rozbujać emocji społecznych przy pomocy takich akcji jak ta w Białymstoku, to akty terroru mogą być ostatnią deską ratunku dla mocodawców i protektorów totalnej opozycji. A że są to środowiska bezwzględnych, brutalnych, gotowych na wszystko graczy nie trzeba przekonywać obserwatorów życia politycznego w Polsce.
 
Przewrotnie mógłbym napisać, że jeśli opisane wyżej przypuszczenia co do aktów sabotażu i nagłych, tragicznych zgonów nie sprawdzą się, będzie to dowód na dobrą kondycję państwa i skuteczną działalność służb. Jeśli do aktów terrorystycznych w Polsce doszłoby przed wyborami, oznaczałoby to,  że miejsce postkomunistów, neoliberałów, tęczowych ludowców oraz stojącej za nimi agentury jest nie tyle na politycznym śmietniku, co w najcięższych więzieniach o zaostrzonym rygorze. Dożywotnio.
 
SAD

Komentarze

Leon2019.07.29 10:21
Nic się nie stanie, jak będziemy się modlić.
Przewidujący2019.07.28 18:51
Gamberro W przy możliwości zaistnienia scenariusza hiszpańskiego w całym PiS, w Zjednoczonej Prawicy, we wszystkich służbach, w WOT, w wojsku i w prawicowych mediach powinny się zapalić wszystkie czerwone lampy ostrzegawcze! UBeckie służby, które od 30 lat kręcą polską polityką tak łatwo nie odpuszczą.
Gamberro2019.07.28 18:25
Całkiem możliwy scenariusz. Pamiętam w Hiszpanii rząd premiera Aznara miał bardzo dużą przewagę nad lewicą Zapatero, na kilka dni przed wyborami odpalono bomby w pociągach i na stacjach w Madrycie. Na początku podejrzewano ETA, póżniej wyłapano arabusów, ale co najważniejsze wybory wygrała lewica na osiem lat i Zapatero dokończył dzieła, Hiszpania jest lewicowa.
TWOJASTARA2019.07.28 12:44
NAJWIEKSZY SPĘD TERORYSTÓW ODBYWA SIE CO ROKU NA JASNEJ GÓRZE, GDZIE KATO-TERRORYSCI ODDAJĄ CZEŚĆ SW TRÓJCY CZYLI NIENAWISCI, KŁAMSTWU I KSENOFOBII.
CYBORG 142019.07.28 21:17
szwaby potrafili szanowac nasz JASNO GÓRE t idz odwiedz psycghiatre co leczy nienawisc
Przewidujący2019.07.28 12:40
grimm O ile dobrze zrozumiałem ten tekst, to nie jest nawoływanie do rebelii ale ostrzeżenie społeczeństwa przed tym co może nas czekać ze strony zdesperowanych totalniaków. Nawoływaniem do rebelii był 16-punktowy plan Kramka "Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!" Pamiętasz?
grimm2019.07.28 12:30
to jest nawoływanie do rebelii !! Gdzie nazwisko autora? jakiej proweniencji jest ten portal ?
Michal2019.07.28 12:20
PiS już gra uwerturę przed planowanymi prowokacjami przedwyborczymi. Na szczęście pewnie będzie to wykonane z taką precyzją i majstersztykiem jak "zamach na Kępę" w Brukseli.
Zasłona dymna2019.07.28 12:06
Tęczowe marsze i "akcje Białystok" mogą być tylko zasłoną dymną dla totalnych i ich agentury przed wielkim BUM! Albo przed wielkimi BUM BUM BUM pod koniec sierpnia i na początku września.
Korektor2019.07.28 11:58
rebeliant: o Azotach, o LOT, o PKP, o kopalniach, o szkołach (co mogą zrobić sfrustrowani reformą licealiści, którzy nie dostali się do wymarzonych szkół?), itd.
Miś Colargol2019.07.28 11:55
Hania, komuniści i ludzie od Sorosa (na jedno wychodzi) takie plany już mieli w 2017 r. - jest w tekście: "Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!" (wystarczy wpisać w gugla). Oni nie potrzebują podpowiedzi- jak widać takie plany mają gotowe od lat.
rebeliant2019.07.28 11:53
Ale o zakładach azotowych zapomnieliście.
Hania2019.07.28 11:48
Czyżby podpowiedź dla opozycji możliwych,dalszych scenariuszy?
Mirek2019.07.28 11:32
Już dawno pisałem że w Polsce nie będzie porządku dopóki się ze zdrajcami i lewactwem nie skończy . Prawda jest taka że złodzieje i chazarstwo zostało odsunięte od władzy i robią wszystko aby dorwać się do koryta i znowu okraść nas Polaków na następne 450 miliardów złotych . Dlatego musimy głosować na Prawo i Sprawiedliwość ! .
Miś Colargol2019.07.28 11:28
Kto przed Smoleńskiem pomyślał, że zabicie dwóch prezydentów, 9 generałów państwa członkowskiego NATO i EU, oraz kilkudziesięciu innych, ważnych osób w państwie będzie możliwe? Ktoś przypuszczał? Teraz też się wydaje, że to co najgorszego może się przydarzyć to Płock i Białystok. Komuniści i złodzieje szykują nam na jesień niezły bal- tak sądzę.
Stop agresji na Frondzie!2019.07.28 11:04
Dzięki takim katolickim imamom, jak ci z Białegostoku, takie zamachy - przeciwko osobom LGBT, ale też w odwecie przeciwko katolikom - są możliwe. Świry są po każdej stronie.
cyborg 152019.07.28 12:17
TRZEBA BYLO NIE PROFANOWAC NASZYCH UROCZYSTOSCI GODLA Matki Bozej ./ kto sieje wiatr ten zbiera burze . Popieram Białystok dzieki prawdziwym polakom pokazali gdzie moga wystepowac sodomisci ,i probowac demoralizowac innych . wiecej pokory u sodomitow przyniasla by wam wiecej korzysci , skoro zaczyna terror faszystow sodomiskich wobec pokojowa nastawionych polakow
Życzliwy2019.07.28 14:12
Przypominam ci że zapomniałeś rano zjeść tabletki na twoją psychoze
CYBORG 142019.07.28 21:14
tobie to sterydy nie pomagaja , twoi lekarz zaleca konska dawke pomoze ci
Anonim tel. 645 5662019.07.29 0:20
Tylko 3krotna lewatywa u Dziadzi.
Daniel K2019.07.28 10:52
Dzień dobry. Mam wielką prośbę do redakcji Frondy. Wiem że to nie na temat artykułu, ale gdzieś to napisać muszę. Mianowicie chodzi mi o śledztwo podkomisji Macierewicza dotyczące zamachu i zabicia prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Czy redakcja mogłaby, w imieniu Polaków, przeprowadzić wywiad z przewodniczącym lub członkiem komisji i zadać mu pytania: - na jakim etapie jest śledztwo? -kiedy poznamy personalia zamachowców? -kiedy upomnimy się o zwrot wraku? Wydaje mi się że wykrycie sprawców zamachu na Prezydenta jest ważniejsze od np.przemarszu grupki zboczeńców. Liczę na profesjonalizm redakcji i zajęcie się wyjaśnieniem największej zbrodni tysiącletniej RP, tym bardziej że przewodniczący Macierewicz trzy lata temu powiedział że teraz opinia publiczna będzie szeroko informowana o postępach śledztwa. Tym bardziej że biorą za to miliony rocznie. W oczekiwaniu na rychłe zajęcie się tematem pozdrawiam redakcję.
cyborg 152019.07.28 12:08
jestem polakiem nie wolakiem, tepym wyznawca brzozy pancernej nie chcem zadnego wywiadu swirem sprawie katastrofy lotniczej smolensku . jeszcze jedno poszukajcie wsrod swoich kto wyslal ten samolocik do smolenska jedna strone .
Albert2019.07.28 12:12
Ja ci odpowiem na te pytania: - na jakim etapie jest śledztwo? Na etapie o nazwie "dochodzimy do prawdy". -kiedy poznamy personalia zamachowców? Nigdy. Zamachu nie było, to i zamachowców nie ma. -kiedy upomnimy się o zwrot wraku? Nie za rządów PIS. Wrak jest antkowej komisji do niczego niepotrzebny, służy tylko do nakręcania opinii publicznej i wyłudzania dalszyh pieniędzy z budżetu.
Albert2019.07.28 14:17
Oczywiście "dalszych". Literówka mi się przytrafiła.
Cogito ergo sum2019.07.28 10:34
U nas ujawniły się terrorystyczne komórki rewolucji homoseksualnej w zakładach pracy Volvo i IKEI.
PZPR2019.07.28 10:30
RUSY zaczynają działać. Mają dosyć swoich prowokatorów i bojówek na zachodzie Europy.
edi2019.07.28 10:29
Orędzie s. Łucji o początku III wojny światowej. Polska jako jedyna ocaleje! „Dla świata będzie zaskoczeniem i szokiem błyskawiczne natarcie Chin na Rosję. Natężenie walk i okrucieństwa będą straszliwe. Chińczycy będą naśladować postępowanie Japończyków podczas drugiej wojny światowej: zaskoczenie, szybkość i terror. Zwycięstwa Chin przerażą Stany Zjednoczone. Chiny rzucą bomby jądrowe na zakłady zbrojeniowe i ośrodki doświadczalne broni atomowej w Rosji. Wywołają one potworne zniszczenia, wstrząsy i zaburzenia w przyrodzie, co się później zemści na nich samych. Armia chińska zginie od broni jądrowej, którą sama rzuci na cały świat, chociaż początkowo będzie zwyciężać. Uderzy w wielu punktach, tak, że Rosja będzie zmuszona walczyć na całej granicy, a jednocześnie potężne desanty będą lądować w głębi kraju.....
Hania2019.07.28 11:51
To był scenariusz możliwy,przed dalszym wejściem w destrukcje grzechu,ale zrobiliśmy już duży krok do przodu..Obecnie jest inna /gorsza/ sytuacja i na tak optymistyczny wariant raczej nie liczyłabym.
cyborg 152019.07.28 12:03
dalej obowiazuje skoro rosja nie stala sie chrzescijanska scenariusz trzeciej przepowiedni fatim,skiej wypalnia .
stahu2019.07.28 12:53
U mnie rano z fusów.... wychodzi że siostra Łucja & camrates powinni znajdować cię w zakładzie zamkniętym razem z wyznawcami herezji.... Schizofrenia paranoidalna
cyborg 152019.07.28 10:29
nie musi byc zadna elektrownia atomowa starczy ze kc+ wpusci wieksza ilosc bezowych , i bedzie to co nas ostrzegano przed tym posunieciem , wtedy wybuchnie wojna domowa kk posoborowy bedzie strasznie cierpial , przez ogien bezie oszczyczany polakow zostanie 20 proc
edi2019.07.28 10:27
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
Gnostyk 2019.07.28 11:03
Wszystko to jest nieprawda (zwłaszcza 2019)
Toni2019.07.28 11:14
Taka prawda edi masz rację, pozdrawiam.
ochrona przed pedofilami w sutannach2019.07.28 10:22
już mamy organizacje terrorystyczną rząd i kościół
cyborg 152019.07.28 10:30
ttepy jestes mamy form,acje zalozono przez swira b ministra mon .
ochrona przed pedofilami w sutannach2019.07.28 11:12
ile wypiłeś pisząc to?
CYBORG 152019.07.29 1:17
brak ARGUMENTU U WYzNAWCY BRZOZY PANCERNEJ . PIJE TYLKO NALEWKI NA SPIRYTUSIE , LEPSZE TO NIZ WASZE MALPKI 90 GRAMOWE
Leonid B2019.07.28 12:15
W jakim języku piszesz
Ania2019.07.28 12:21
I mówią że w Polsce nie ma analfabetów
orgi2019.07.28 10:59
nieustający DEBILU .....wal się
ochrona przed pedofilami w sutannach2019.07.28 11:14
wystarczy że żądmnie wali
My2019.07.28 12:19
co to znaczy żądmnie w żadnym słowniku nie mogę znalezdz
===2019.07.28 12:27
O Boże, a ten skąd tu
jozef2019.07.28 10:17
Czyżby planowali wprowadzić Stan Wojenny?
fanaberia2019.07.28 14:17
We Francji stan wojenny jest od 2015 r. i to formalnie- uchwalony przez tamtejszy parlament.
Anonim tel. 645 5662019.07.29 0:18
Czto? Ruskie? Eee tam Thuske i Schetynesku by wiedzieli.