02.11.21, 15:31Fot. Elvert Barnes via Flickr, CC BY-SA 2.0

AT&T uczy o tolerancji: ,,Rasizm jest wyłącznie białą cechą''

Amerykańska korporacja AT&T na obowiązkowych szkoleniach dla swoich pracowników uczy ich, że „rasizm jest wyłącznie białą cechą”. Oprócz tego firma zajmuje się promowaniem wśród nich modnych lewicowych poglądów, takich jak zaprzestanie finansowania policji, transaktywizm czy zadośćuczynienia dla czarnoskórej społeczności. Od menadżerów w firmie wymaga się uczestnictwa w różnych programach szkoleniowych, które obejmują grupy dyskusyjne, kluby książkowe, programy mentorskie i rasowe ćwiczenia reedukacyjne.

Christopher F. Rufo z „Manhattan Institute’s City Journal” zdobył wewnętrzne dokumenty AT&T dotyczące inicjatywy o nazwie „Listen Understand Act” (Słuchaj Zrozum Działaj). Podstawą tego programu jest tzw. „krytyczna teoria rasy”, która już wywołała bunt rodziców sprzeciwiających się propagowania jej wśród uczniów szkół państwowych. Tematy, jakie realizuje się w ramach szkolenia, to „intersekcjonalność”, „systematyczny rasizm”, „przywilej białych” i „biała słabość”.

Jak informuje Rufo, program został zainicjowany przez Johna Stankey’a, dyrektora naczelnego AT&T, według którego obowiązkiem prywatnych firm jest zaangażowanie się w zwalczanie „niesprawiedliwości rasowej” oraz dążenie do „systematycznych reform w wydziałach policji w całym kraju”. Obecnie menadżerowie firmy są oceniani z zagadnień dotyczących tzw. „różnorodności”.

„Biali pracownicy (...) – pisze Art Moore – muszą albo przyznać się do współudziału w białym przywileju i systematycznym rasizmie, albo zostać ukarani w ocenie okresowej. Pracowników prosi się o podpisanie zobowiązania lojalnościowego, by naciskać na zmianę, co oznacza także więcej lektury o systematycznym rasizmie i kwestionowanie języka innych, który jest nienawistny”. Niepodporządkowanie się tym wymogom to skazanie się na bycie „rasistą”.

Pracowników nakłania się do czytania artykułu „Biała Ameryka: Jeśli chcesz wiedzieć, kto jest odpowiedzialny za rasizm, spójrz w lustro” autorstwa Dahleen Glanton. Autorka pisze w nim m.in.: „Biali ludzie są problemem. Niezależnie od tego, jak bardzo nienawidzisz rasizmu, to ty jesteś jedynym powodem, dla którego od wieków rozkwitał”. Glanton stwierdza w nim także, że „amerykański rasizm jest wyłącznie białą cechą” oraz że „czarnoskórzy nie mogą być rasistami”. W artykule oberwało się także białym kobietom, które „cieszą się możliwościami i przywilejami, jakie zapewnia biała supremacja”.

AT&T nakłania swoich pracowników do uczestnictwa w 21-dniowym współzawodnictwie dotyczącym „sprawiedliwości rasowej”, w którym potępia się „białe przywileje” i „białą supremację” i twierdzi, że „supremacja białych” stanowi podstawę USA, a zatem należy ją zwalczać.

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

Zawi2021.11.3 0:41
Jak powiem "Kobieta to suka", to będą szowinistą? Tak, skrajnym A jak powiem "Facet to świnia"? A to żartowniś normalny. Oczywiście, że inaczej waży się mówienie "szwajcarskie głupki" niż "polskie głupki", podobnie jak nie jest niestosowne nazwanie Schwarzeneggera "grubasem" a grubasa - jak najbardziej.
Ludzie wygadują takie głupoty2021.11.4 0:20
Ale im zazdrowszczę, bo przynajmniej przez chwilę mają jasną odpowiedź, kto jest winny za całe zło tego świata. Mężczyźni, nie to kobiety, Murzyni, nie to Biali, Żółci, Czerwoni, Śniadzi, może Żydzi, nie to masoni albo Niemcy, a może lewacy, nie to prawica, ekolodzy czy zwykli ludzie itd, itp.
Rasizm hitlerowców był naiwny, wulgarny2021.11.2 22:37
a przede wszystkim koniunkturalny. Zachowała się kompletna lista lektur jakie Adolf Hitler czytał w czasie rocznej odsiadki po puczu monachijskim [listę można znaleźć w sieci]. Rasistowskie poglądy przepisał prawie prawie dosłownie z wcześniejszej amerykańskiej literatury tego typu. Biali mieszkańcy US doskonale wiedzieli, że niewolnictwo Murzynów jest draństwm do kwadratu więc tworzyli sobie racjonalizacje mające ten wyzysk zwłaszcza ekonomiczny uzasadnić. Hitler i Himmler użyli utylitarnie i prostacko rasizmu do uzasanienia wyłącznie lokalnej niemieckiej rozprawy z mniejszościami narodowym i ograbieniem bliskich sąsiadów czyli załatwienia spraw bieżących. Himmler podjął się uzasadnić aryjskie pochodzenie Japońców na bieżące potrzeby polityczne. Co z radością przyjął niebieskooki, wysoki szczupły blondyn o pociągłej twarzy i wąskim czole nordyka - japoński cesarz Hirohito. Mniej sprawni umysłowo w tą niby-naukę runiczną uwierzyli i wierzą do dzisiaj. Już Nietsche uważał Germanów za rasę podrzędną. Ale ten fragment twórczości Mistrza Niemcy dziwnie przeoczyli.
Tak to my podpaliliśmy stodołę w Jedwabnem!2021.11.2 20:48
My Jüdischer Ordnungsdienst na rozkaz jaki przyszedł z Żagiew!
Marek2021.11.2 20:37
pewien aktor amerykański, gwiazda powiedział czarnym w latach 60, jak chcecie rządzić to się uczcie. Nazwano go rasistą.
Do 1967 r. w Stanach Zjednoczonych2021.11.4 0:36
obowiązywało prawo jednej kropli krwi a w Australii aborygeni uważani byli oficjalnie za zwierzęta. Zmiany nastąpiły po obu wojnach, bo do wielu dotarło, że możliwy jest ortodoksyjny, radykalny (w rzeczywistości prostacki i koniunkuralny jak tu ktoś napisał) rasizm w wykonaniu Niemców, którzy zawsze byli trochę bardziej. I coś z tym trzeba było zrobić. Teraz lewacy na zachodzie chcą być trochę bardziej... Świat jest taki piękny a niektórym albo się tak nudzi albo tak p.....i bo jak to inaczej nazwać?
To nie my podpaliliśmy stodołę w Jedwabnem!2021.11.2 20:31
To Niemcy podpalili! My nie! My cebulacy próbowaliśmy tę stodołę gasić, ale Niemcy i Holendrzy nie pozwalali!
korsak2021.11.4 17:52
Ale fakt, faktem że gdyby Niemcy i Sowieci nie rozpirzyli polskiego państwa, administracji, struktur społecznych, więzi itp. nie byłoby żadnego Jedwabnego. Poza tym w związku ze ścisłą kolaboracją Żydów z sowieckimi służbami w likwidacji resztek polskiej państwowości, w związku z ich masowym donosicielstwem i tropieniem wszelkiej polskiej aktywności, Żydzi byli uważani za śmiertelnie niebezpiecznych dla Polski i polskości. Dlatego wielu Polaków zwalczanie Żydów uznawało za swój "patriotyczny" obowiązek. Jest to tragiczna konstatacja, ale taka była rzeczywistość. Ciekawe jak wielu Polaków identyfikowało sie ze słynną wykładnią pomocy Żydom autorstwa Kossak-Szczuckiej.
Żyd talmudysta2021.11.2 20:29
Czy antypolonizm to rasizm Srulu
@chujek JERZY!2021.11.2 19:00
Czy jest rasizm gorszy i lepszy, czy jest tylko rasizm? - - - Jest rasizm zwykły codzienny, taki se z zazdrości, jest rasizm ideologiczny (bolszewizm), jest rasizm "szczery" jak tych z KKK czy Antifa, ale i jest KÖREWSKI RASIZM - - - Jest to rasizm przykładowo prowincjonalnego IMBECYLA jak "JERZY", rasizm zakompleksionego CHÖJKA żyjącego w nano-światku. I taki to CHÖJEK popisuje się "czarnuchem i białaskiem" . . . . . . . . Taki SMACIARZ nigdy na co dzień nie przebywa z czarnymi, z nimi nie pracuje, takich sąsiadów nie ma i nie miał, jego dzieci z czarnymi się nie kolesiują... itp., itd. I taki CHÖJEK pisze o "czarnuchach". A w tym samym czasie prezentuje się obrońca homos, atakuje KK ...za rasizm, Polaków za ...rasizm... - - - - I to jest KÖREWSKI RASIZM; bezinteresowny, prymitywny, zapełniający szeregi bolszewizmu.
Palestyna2021.11.2 20:28
Ulzyło ci gudłaju ?
Palestyna etc.2021.11.2 20:49
I to jest KÖREWSKI RASIZM; bezinteresowny, prymitywny, zapełniający szeregi bolszewizmu.
Anonim2021.11.2 18:11
no to kaja teraz czarnych żydów ,gratulacje ,piekło do kwadratu .w sumie zapłata za niewolnictwo
Jerzy2021.11.2 17:02
rasy się różnią - i to fakt, nie żadna kosmiczna teoria, czarnuch nigdy intelektualnie nie będzie znajdował się na poziomie białasa. Pierwszy z brzegu przykład - szachy. Czy ktoś słyszał o czarnuchu arcymistrzu szachowym? Szachy to coś co ich przerasta, dla czarnucha odpowiednikiem szachów są gonitwy konne - startuje trzy konie, i w związku z tym problem do rozwiązania - który z nich będzie pierwszy? Taki to poziom wysiłku intelektualnego u czarnego człowieka jest...
Adeptus2021.11.2 20:42
https://www.szachowe.pl/viewtopic.php?f=5&t=5416 Kurde, widzę ignorancja po wszystkich stronach. adeptusrpg.wordpress.com
hehehe2021.11.3 6:25
Święta prawda. Tak samo jest z czarnymi noblistami. Jednego musieli nawet na siłę uhonorować zanim cokolwiek zrobił a ten zaraz potem zrobił dokładnie odwrotnie do tego za co dostał nobla :-)
Konkretny2021.11.2 16:25
Pseudonaukowe podstawy 𝗿𝗮𝘀𝗶𝘇𝗺𝘂 opracowali Europejczycy.
Konkretny2021.11.2 16:50
Witam klona.
Trzecia zasada dynamiki Newtona.2021.11.2 16:17
Już w większości stanów, decyzją gubernatorów, stanowych władz oraz lokalnych jest ZABRONIONA w szkołach nauka "Critical race theory". Co jest odwróconym rasizmem. AT&T jest korporacją, której spora część klientów to są "czarni którym biali robią krzywdę". A w tak zwanym "międzyczasie" czarni mordują czarnych jak NIGDY wcześniej w całej historii USA. Wystarczy popatrzeć na statystyki NYC, Chicago, Baltimore, Atlanta, LA, Detroit ... Gówno to wszystko znaczy co robi AT&T!
abcd2021.11.2 16:12
Nigdy nie pozwalajcie, aby nazywano was rasistami lub ksenofobami! 15% społeczeństwa, 50% morderstw - CHCECIE TAK MIEĆ? To nie jest rasizm - to zwykłe myślenie z troską o przyszłości własnych dzieci. CHCECIE ZOSTAWIĆ IM TAKĄ POLSKĘ? - Nie pozwólcie sobie wmówić, że to jest ksenofobia lub rasizm - macie prawo sami kształtować przyszłość własnego kraju. Po prostu: NIE CHCEMY TAK MIEĆ, taki jest NASZ wybór. Przeczytaj: "Murzyni. Czy czarne jest piękne?" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Murzyni._Czy_czarne_jest_pi%C4%99kne%3F
Dlatego Putin2021.11.2 16:10
wystąpi teraz jako obrońca i zbawca uciśnionych przez zdegenerowancych, plugawych kapitalistów zwykłych, normalnych pracowników AT&T wprowazając w stanach tak upragnioną normalność: https://wpolityce.pl/swiat/572327-oferta-putina-dla-zachodniej-prawicy To on będzie tym, który osobiście ustawi płonący krzyż prze Białym Domem
Srul2021.11.2 15:53
Afrykanerzy w RPA mogliby mieć inne zdanie.
Konkretny2021.11.2 15:50
Nie jest białą cechą. Rasizm wynaleźli prawdopodobnie żydzi, ale jest stosowany także przez czarnych, punktowo w różnych państwach a całościowo w Zimbabwe i być może jeszcze gdzieś.
MaxFiend2021.11.2 16:04
A jak przejawiał się ten żydowski rasizm?
Anonim2021.11.2 16:11
W takich wierzeniach: "Gdy Pan, Bóg twój, wprowadzi cię do ziemi, do której idziesz, aby ją posiąść, usunie liczne narody przed tobą: Chetytów, Girgaszytów, Amorytów, Kananejczyków, Peryzzytów, Chiwwitów i Jebusytów: siedem narodów liczniejszych i potężniejszych od ciebie. 2 Pan, Bóg twój, odda je tobie, a ty je wytępisz, obłożysz je klątwą, nie zawrzesz z nimi przymierza i nie okażesz im litości. 3 Nie będziesz z nimi zawierał małżeństw: ich synowi nie oddasz za małżonkę swojej córki ani nie weźmiesz od nich córki dla swojego syna, 4 gdyż odwiodłaby twojego syna ode Mnie, by służył bogom obcym". Cytat ze świętej dla żydów i chrześcijan (no ale jakby nie patrzeć, napisanej przez tych pierwszych) Księgi Powtórzonego Prawa, rozdział 7.
taki2021.11.2 16:12
poczytaj o narodzie wybranym......
MaxFiend2021.11.2 16:31
Mylicie szowinizm religijny z rasizmem. Skończyliście jakiekolwiek szkoły? Wiecie co to jest rasa?
Konkretny2021.11.2 16:55
Nie tylko religijny, żeby być żydem czy żydòwką, nie wystarczyło przyjąć wiarę, przynajmniej w czasach biblijnych. Dzisiaj być może jest inaczej, ale dobór rasowy był znany już wtedy i tam.
Adeptus2021.11.2 16:57
A skąd pomysł, że jedno nie może iść w parze z drugim? Prawdę mówiąc, przeważnie idzie. Uważasz, że właściciele niewolników z południa USA nie byli rasistami, bo swój system uzasadniali religijnie, np. "Murzyni to potomkowie Chama, gorszego syna Noego, a my jesteśmy od tego lepszego, dlatego mamy nad nimi władzę"? Albo Hitler nie był rasistą, bo wierzył, że Opatrzność prowadzi go ku wytępieniu nadludzi? Nakazy tępienia pogan w ST mają uzasadnienie religijne, ale charakter rasistowski. Nie chodziło o nawrócenie gojów na wiarę w Jahwe, w ogóle brak jest tam koncepcji misyjnej - tylko o o ich fizyczną eliminację. Zerknij też do księgi Ezdrasza, gdzie jest historia o tym, jak to żydzi zaczęli sobie brać cudzoziemskie żony - kapłani nakazali im te żony odprawić, wraz z dziećmi zrodzonymi z tych związków, niezależnie od tego, w jakiej religii były wychowane. Naród Wybrany stanowili domniemani potomkowie dwunastu pokoleń Izraela. Wybraństwo religijne było związane z wybraństwem biologicznym - jak to przeważnie bywa w przypadku rasizmu.
MaxFiend2021.11.2 18:41
Ponawiam pytanie: zapoznaliście się z definicją pojęcia rasa, czy wolicie bredzić bez sensu jak potłuczone niedouki?
Adeptus2021.11.2 19:42
A zapoznałeś się z historią i załapałeś, że rasizm i szowinizm religijny się nie wyklucza, a wręcz przeciwnie, często jedno napędza drugie?
MaxFiend2021.11.3 9:40
Wolisz jednak bredzić jak każdy niedouk. Powodzenia! :-D
Ciebie ominęły widocznie wszyskie szkoły2021.11.2 22:21
Skoro nie potrafisz podać znaczenie słowa "rasa ludzka". Koniec rozmowy.
Zostaw tych nieszczęsnych Żydów2021.11.2 16:18
bo się cały problem rozmyje. A jest poważny.
Fido2021.11.2 18:28
Zydowski rasizm? Handel bialymi, czarnymi przez tysiaclecia.
Anonim2021.11.2 15:44
Biała rasa jest na tyle głupia, że jak już wymyśli coś takiego jak rasizm, to trąbi o tym na wszystkie strony, aby pochwalić się publicznie swoim idiotyzmem. Rasy żółte, które są o wiele bardziej rasistowskie, trzymają swój rasizm w tajemnicy, dzięki czemu nikt ich za idiotów nie uważa.😁😁😁
Dzisiaj istnieje zaawansowana genetyka, która2021.11.2 16:16
choć częściowo może odpowiedzieć na to pytanie. Mimo postępu nie wiadomo wielu rzeczy. Ale to są badania zakazane, nie wolno ich prowadzić bo obowiązująca poprawność polityczna i doktryna (podobna do tej co na stos zaprowadziła Giordana Bruna i o mały włos Galileusza) tego zabrania. Dziś to nie Rzym ani Papież nie jest centrum tej doktryny. Centrum jest gdzie indziej i to ono decyduje. Zgadnij gdzie Chociaż niektórzy cały czas pracuję. Co wyjdzie? Poszukaj prawdy.
MaxFiend2021.11.2 15:41
Nie da się ukryć, że rasizm i całą koncepcję supremacji jednej rasy nad innymi "wynaleźli" wyłącznie biali. AT&T ma tu całkowitą rację :-D
Etam2021.11.2 16:01
E tam . Czerwoni
Adeptus2021.11.2 16:14
Bzdura. Chińczycy uważali wszystkich niechińczyków za brudnych barbarzyńców. Żydzi mieli koncepcję Narodu Wybranego (a wiem, że lewacy zaliczają Semitów do "niebiałych"). Rasizm jest naturalny (co nie znaczy, że dobry). Tak samo niewolnictwo praktykowały właściwie wszystkie cywilizacje, a lewacy upierają się, że to biała specjalność. adeptusrpg.wordpress.com
Adeptus2021.11.2 16:22
O, proszę, tu masz artykuł na temat tego, jak pogarda dla innych ludów o przekonanie o własnej boskości były podstawą chińskiej kultury: https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:yGFQnldAYKIJ:https://orient.uj.edu.pl/documents/20745011/22221142/Tibet%2B-%2Bhighlights%2B-%2B1.doc/d40e26db-40ac-49f2-aa51-d33b69184f4c+&cd=3&hl=pl&ct=clnk&gl=cz No ale pewnie zignorujesz, bo przecież wszyscy "people of colour" są święci, a ich gów.no nie śmierdzi, wszelkie zło jest domeną wyłącznie białasów. Tak mówi idea, a jeśli fakty się z nią nie zgadzają, to tym gorzej dla nich! adeptusrpg.wordpress.com
MaxFiend2021.11.2 16:34
Zapoznaj się z pojęciem rasy i zauważ, że ci "barbarzyńscy niechińczycy" byli najczęściej przedstawicielami tej samej rasy. To gdzie tu rasizm? Skończyliście edukację na trzeciej klasie podstawówki? :-D
Adeptus2021.11.2 17:02
Przecież wiesz, że pojęcie rasy jest bardzo umowne. Dla Chińczyków ich "rasę" stanowili Chińczycy. To tak, jakbyś powiedział, że Niemcy pogardzając Słowianami i uznając ich za podludzi nie byli rasistami, no bo przecież Germanie, Słowianie to biała rasa. Zgodnie z Twoją logiką, jak nazwę Hindusa ciapakiem to też nie będzie rasizm, bo przecież wielu antropologów zalicza Hindusów do białej rasy. Wykręcasz kota ogonem, byle nie przyjąć faktów do wiadomości.
MaxFiend2021.11.2 18:42
Pojęcie rasy nie jest umowne tylko dokładnie określone. Nie usprawiedliwiaj swojego nieuctwa wydumanymi bredniami. Sprawdź w słowniku.
Adeptus2021.11.2 19:46
Zadałem Ci konkretne pytanie. Czy kiedy Niemcy uznawali Słowian (czyli również rasę białą) za podludzi, to nie był rasizm? Czy jeśli nazwę Hindusa (również przedstawiciela rasy białej) ciapakiem, to nie będzie to rasizm? I oczywiście, że pojęcie rasy jest umowne. Naukowcy spierają się, jakie rasy należy wyróżnić wśród ludzi i który lud należy do której - co więcej, jest mnóstwo takich, którzy uważają, że z punktu widzenia nauki w ogóle nie można mówić o rasach ludzkich w sensie biologicznym i jest to termin potoczny. Wiedziałbyś, gdybyś choć trochę zapoznał się z tematem, no ale dziecko przeczytało sobie jednozdaniową definicję w słowniku i myśli, że zjadło wszystkie rozumy ;)
MaxFiend2021.11.3 9:41
Wolisz nadal bredzić jak niedouk zamiast przeczytać definicję? No to na zdrowie! :-D
Adeptus2021.11.2 15:37
Prywatna firma ma prawo wymagać od pracowników czego zechce. A oni mają prawo te wymagania olać i złożyć wypowiedzenie. adeptusrpg.wordpress.com
Gówno prawda!2021.11.2 16:04
Może tylko to robić, na co konstytucja zezwala!
Adeptus2021.11.2 16:07
To podaj mi artykuł amerykańskiej konstytucji, który tego zabrania. A jeśli zabrania to należy ją zmienić. adeptusrpg.wordpress.com
Języka nie znasz, ale ....2021.11.2 16:26
Od spraw pracowniczych jest OSHA. Podpowiem ci, pracodawca NIE może tolerować, aby jedni z pracowników czuli się odizolowani, pod presją innych. Dlatego wszelka polityczna, religijna czy "społeczna" agitacja jest ZABRONIONA na terenie zakłady. O czym Amerykanie wiedzą i tego w miejscu pracy nie praktykują. O czym ty gówno wiesz, boś minuty w USA nie spędził.