05.08.21, 08:34zdjęcie ilustracyjnej - fot. Shawnperry00 via wikimedia CC BY-SA 4.0

Augustów. Dziewczynka zmarła wskutek wypadku na nartach wodnych

Do tragedii doszło w Augustowie. W wyniku wypadku w trakcie nauki jazdy na nartach wodnych zmarła 10-letnia dziewczynka. Dziewczynka upadła w trakcie jazdy i doznała uszkodzeń kręgosłupa. Do zdarzenia doszło na jeziorze Białym.

Do tragedii doszło 3 lipca. W sprawie śledztwo wszczęła już prokuratura - donosi portal augustow.naszemiasto.pl.

W trakcie jednej z lekcji jazdy na nartach wodnych w klubie Sparta dziewczynka upadła, w wyniku czego doszło do uszkodzenia kręgosłupa.

Od razu po wypadku dziewczynkę przetransportowano do szpitala w Białymstoku. Niestety nie udało się jej uratować.

- Sprawdzamy, czy, a jeśli tak, to kto przyczynił się do tego tragicznego zdarzenia. Postępowanie jest we wstępnej fazie i na razie nie będziemy udzielać szczegółowych informacji - powiedziała portalowi augustow.naszemiasto Joanna Gref-Drejer z Prokuratury Rejonowej w Augustowie.

Tragedii nie chciał skomentować prezes klub Sparta w Augustowie Zdzisław Sadowski. W rozmowie z portalem augustow.naszemiasto.pl przekazał, że w jego ocenie nie było żadnych nieprawidłowości, ale czeka na ustalenia śledczych.

jkg/wp

Komentarze

renty2021.08.6 4:13
zakazać sportów wodnych
BAU.2021.08.5 18:25
Takie ekstremalne szkolenia małoletnich powinny mieć zapewniona wzmocnioną obsadę i ochronę w postaci,nie tylko szkoleniowca,ratownika.Wydali kupe milionów na klub sportowy,siedzibę kajakarską,a tu nawet kamerki zabrakło na monitoring z zajęć!Co teraz powiedziec młodym adaptom SPARTY i tym którzy chca uprawiać sporty wodne?Że,nie wiem,trener zawiódł,sternik łodzi?Że to wina " tej małej " ? Jedno jest pewne-dziewczynka nie żyje a na łodzi i brzegu-zapewne byli ludzie którzy mieli formalno-prawna opiekę nad nią.Teraz ci ludzie-niech odpowiadają za tę tragedię.Do wyjasnienia.Smutne,żal młodego życia,które zginęło tego dnia nad Jeziorem Białym...
Współczuję rodzicom2021.08.5 9:40
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen
katolik2021.08.5 9:00
ryzyko samo w sobie