02.09.19, 16:15fot. Ggia, lic. CC BY-SA 4.0 via Wikipedia, zdj. edyt.

Austria: Narasta problem azylantów-prostytutek, obu płci

Austriacka prawica chce zakazać azylantom prostytuowania się. Szef klubu parlamentarnego Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ), Herbert Kickl, wskazał na konieczność ochrony migrantów przed handlem ludźmi i wykorzystywaniem seksualnym.

Azylanci w Austrii mogą zarabiać jako pracownicy sezonowi lub jako samodzielne podmioty gospodarcze, jeżęli miną trzy miesiące od dopuszczenia ich do postępowania azylowego. Wśród wymienionych w katalogu dopuszczalnych zajęć jest między innymi... prostytucja.

Stwarza to duży problem, bo wielu azylantów chętnie korzysta z możliwości sprzedawania swojego ciała. Dotyczy to nie tylko kobiet (tu dominiją Chinki i Nigeryjki), ale także mężczyzn (zwłaszcza z Afganistanu). Według Kickla przepisy trzeba zmienić i odebrać azylantom możliwość trudnienia się nierządem. "Handlarze ludźmi, przemytnicy i kartele nadużywają naszego systemu azylowego i co gorsza deprawują kobiety, mamią je fałszywymi nadziejami i zmuszają je do prostytucji. Musi się z tym skończyć" - powiedział Kickl.

FPÖ to jedna z ciekawszych europejskich partii politycznych. Prawicowa, zdroworozsądkowa, o niezbyt silnym rysie nacjonalistycznym, do niedawna tworzyła wespół z chadecko-centrową ÖVP Sebastiana Kurza rząd. Wskutek ujawnienia kompromitujących nagrań szefa FPÖ (niejasne relacje z rosyjskim biznesem i mediami), rząd upadł. Wybory w Austrii odbędą się 29 września.

bsw/forsal.pl

Komentarze

Abdullah Makumba z Austrii2019.09.2 22:29
HIV syf i kiła gratis :D
bezlitosny internauta2019.09.2 17:31
Problem? Przecież azylanci pracują. Prostytucja to ciężki kawałek chleba.
Maria Blaszczyk2019.09.2 18:55
Gdyby pracowali po prostu, z własnej woli, to by nie było problemu. Rzecz w tym, że częściej są tu ofiarami handlu ludźmi. Są wyzyskiwani gorzej niż zwierzęta, więc nie są w stanie funkcjonować w sposób korzystny dla wszystkich.
ela pawlowska2019.09.3 8:48
Problem w tym, że są zmuszeni to robić sytuacją życiową, a ktoś to wykorzystuje.
Luzifer®, die eine kleine jüdisch läuse 2019.09.2 17:31
Ich habe vergessen, mich vorzustellen, Majne name yst 𝐋𝐮𝐳𝐢𝐟𝐞𝐫®-𝐀𝐫𝐨𝐧 𝐇𝐞𝐫𝐬𝐳𝐟𝐞𝐥𝐝 i jestem𝐬𝐜𝐡𝐞𝐢𝐬𝐬𝐞𝐣𝐮𝐝𝐞. Tyle tylko znam niemieckiego. Szuflowalem szajs w chlewni u Hansa potem szparagi u Helgi. Dzisiaj mam arbeitslosengeld malo ale co mam zrobic.
anonim2019.09.2 17:12
UWAGA HOMOSEKSUALIŚCI - WAŻNE ! - LGBT (GENDER) NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z OCHRONĄ JAKICHKOLWIEK MNIEJSZOŚCI (wszelkie mniejszości SĄ ICH ZAKŁADNIKAMI) - to jest RUCH POLITYCZNY który bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - KOMUNISTYCZNEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej IDEOLOGIA ODPOWIEDZIALNA ZA LUDOBÓJSTWO ponad 150 milionów zamordowanych lub zagłodzonych osób - TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI,
Luzifer®2019.09.2 17:08
Czemu macie taki bol dupska w tematach jakie Polski nie dotycza?
widziane z boku2019.09.2 16:40
Wczoraj w Bostonie (USA) odbyła się "Straight Pride" parada. Straight Pride oznacza takich jak ja, normalnych - rodzina; ojciec, matka, dzieci, tj. ponad 95% społeczeństwa. I parada ta została zaatakowana przez pozostałe 5%. Dewianci seksualni portetujacy siebie jako ofiary, tym razem to oni byli agresorami. Stacje TV dostały "cieczki" szczegolnie CNN. A co to mówi o świecie w jakim żyjemy. Normalność jest to "zboczenie" - zboczenie to "normalność".
anonim2019.09.2 17:11
Ludzie na świecie a zwłaszcza ludzie zniewoleni homo POWINNI WIEDZIEĆ ŻE :- LGBT (GENDER) NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z OCHRONĄ JAKICHKOLWIEK MNIEJSZOŚCI (wszelkie mniejszości SĄ ICH ZAKŁADNIKAMI) - to jest RUCH POLITYCZNY który bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - KOMUNISTYCZNEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej IDEOLOGIA ODPOWIEDZIALNA ZA LUDOBÓJSTWO ponad 150 milionów zamordowanych lub zagłodzonych osób - TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!!!!! - ZASTANÓWCIE SIĘ CZY CHCECIE COŚ TAKIEGO POPIERAĆ !!!
Marian2019.09.2 16:40
"Dumny Geju," to przeciez pogwalcenie praw czielawieka zboczonego ten zakaz.A Ty jeszcze nie grzmisz.
Maria Blaszczyk2019.09.2 16:31
No kurczę, to odkrycie... Od ksiązki Antoniego Salasa "Handlowałem kobietami" minęło już z 15 lat. Tam to było wszystko opisane. Jak przeciwnicy imigracji powodują to zjawisko i jak czerpią z niego korzyści. A teraz odkryto to na nowo. No i co z tym zrobimy? Ano zabronimy. Nie będziemy zwalczać rodzimych mafii handlującymi żywym towarem. Nie będziemy edukować społeczeństwa, by zwracało uwagę, czy przacownicy seksualni świadczący usługi na ich rzecz nie są ofiarami przestępstwa. Nie będziemy traktować tych ludzi jak - no właśnie - ludzi, próbując się dowiedzieć, co się dokładnie stało i jak im można pomóc. Nie. Zabronimy azylantom - na ogół nie mówiącym w naszych językach, pogrążonych w długach zaciągnietych na podróż, będacych w rękach mafii żyjących z seksualych niewolników - się prostytuować. Serio, jakim trzeba być nierozgarniętym faszolkiem, by myśleć, że nigeryjska niepiśmienna kobieta, która dostała się do Europy poprzez umowę z mafią handlującą kobietami, miała jakąkolwiek wiedzę na temat europejskiego prawa i jakikolwiek wybór... Pamiętacie, jak się kończy historia tej najbiższej Salasowi dziewczyny? Hiszpanie ją deportują, jej córka zostaje w Hiszpanii. Brawo... Ręce opadają.
Anon2019.09.3 9:23
Za długie wypowiedzi.PO jednym zadaniu juz daję -minusa,chociażby za styl.
Maria Blaszczyk2019.09.3 15:37
Czuję się załamana. Nie wiem, jak się podniosę po tym ciosie. "Anon" używający od czapy skrótowca PO - zupełnie nie na temat - skrytykował mój styl. Olaboga... Dodam jeszcze, że ów "Anon" nie stawia spacji po znakach przestankowych i z jakichś przyczyn uważa się za uprawnionego do wyznaczania właściwej długości wypowiedzi... A coś na temat może?
Czas Apokalipsy2019.09.2 16:29
Austriacy tego nie mówią ale chodzi także o strach przed epidemią AIDS. Szczególnie w środowisku homoseksualistów