22.07.19, 16:00zdj. screen Youtube/Onet Rano

Awantura na marszu LGBT. Hołownia oskarża metropolitę białostockiego

W obszernym komentarzu dot. incydentów podczas tzw. marszu równości w Białymstoku Szymon Hołownia zaatakował Abp Tadeusza Wojdę za list, który duchowny wystosował do archidiecezjan. "Arcybiskup swoim niemądrym, konfrontacyjnym listem, rzuconym w podzieloną sztucznie przez cynicznych polityków Polskę, zasiał wiatr. A ten przyniósl burzę" - pisze publicysta, który, jak widać, znalazł przyczyny i wskazał winnego fatalnych zajść w Białymstoku.

"Abp Tadeusz Wojda, od niedawna lider mojego rodzinnego białostockiego Kościoła, w liście do archidiecezjan, napisał: „Na 20 lipca br. zaplanowany jest w Białymstoku marsz środowisk związanych z LGBT (lesbijek, gejów, biseksualistów i transwestytów). Jest to inicjatywa obca naszej podlaskiej ziemi i społeczności, która jest mocno zakorzeniona w Bogu, zatroskana o dobro własnego społeczeństwa, a zwłaszcza dzieci”.-zaczyna swój wpis Hołownia, który cytuje obszerne fragmenty listu arcybiskupa.


„Wobec takiej postawy mówimy stanowcze „nie” i powtarzamy za kard. Stefanem Wyszyńskim „Non possumus” – nie możemy się na to zgodzić! Nie możemy pozwolić, aby wyśmiewano wartości dla nas najświętsze i bezkarnie obrażano nasze uczucia religijne. Nie bądźmy, wobec tego faktu obojętni! Ewangelia uczy nas szacunku i miłości do każdego człowieka i to staramy się czynić, ale nie godzimy się na szydzenie z naszej wiary i deprawację najmłodszych. Kościół, rodziny chrześcijańskie i środowiska mają prawo do publicznej ochrony dziecka i wyrażania sprzeciwu wobec niebezpieczeństwa demoralizacji najmłodszych, co jest zagwarantowane w art. 72 ust 1 Konstytucji RP. (Rzeczpospolita Polska zapewnia ochronę praw dziecka. Każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją.)” - woła metropolita."-czytamy. 


"Rozumiem, że ma on na myśli tych, którzy wczoraj w grodzie nad Białą najpierw gromko wyskandowali słowa Modlitwy Pańskiej, po czym z tych samych ust popłynęło: „Wyp...lać!”, „Je...ć pedalskie k....wy”, wszystkich tych w koszulkach z napisem „Armia Boga”, z których ust lał się rynsztok, tych, którzy drąc się „Bóg! Honor! Ojczyzna!” atakowali uczestników marszu, lżyli, poniżali, wyrywali transparenty. Opis pasuje jak ulał. Ci ludzie wyśmiewali wszak moje wartości i bezkarnie obrażali moje uczucia religijne, szydzili z mojej wiary i deprawowali najmłodszych. Rozumiem, że ksiądz arcybiskup wyda w tej sprawie w najbliższym czasie list pasterski, i zarządzi śpiew przebłagalnych suplikacji. Bo my je teraz śpiewamy, gdy jacyś niewierzący kpią z naszych świętości - a to przecież idzie na ich sumienie. Gdzie tu logika?! Czy jeśli zeszmacają je nasi, wierzący, czy nie powinniśmy krzyczeć do Boga tysiąc razy głośniej?! (...)"-pisze publicysta. 


"Cały list metropolity Tadeusza Wojdy jest kolejnym dowodem na to, jak bardzo odklejeni od rzeczywistości, są dziś niektórzy z tych, co powinni nadawać jej kształt. Czy arcybiskup wzywał wprost do obrzucania wulgaryzmami? Nie. Ale swoim niemądrym, konfrontacyjnym listem, rzuconym w podzieloną sztucznie przez cynicznych polityków Polskę, zasiał wiatr. A ten przyniósl burzę"- twierdzi Hołownia. Dodaje, że Kościół w Polsce kiedyś tworzył z "wierzących i nie, bardziej lewych i bardziej prawych" wspólnotę. Jego zdaniem Metropolita Wojda "wysyła zaś nas na kolejną polsko - polską wojnę". Oberwało się również innym polskim biskupom.

"A do wszystkich polskich biskupów, wielu z nich to moi znajomi, po raz dwudziesty siodmy apeluję: jeśli chcecie odzyskać moralne prawo do protestów przeciw deprawacji dorosłych i seksualizacji dzieci, rozprawcie się najpierw do spodu i do bólu z deprawacją i seksualizacją, którą prowadzili wasi obecni lub byli podwładni"-konkluduje.

Komentarze

andrzejhahn32019.07.24 18:47
wojda to nierob koscielny...............obrzydliwy pasozyt spoleczny
poPO=szambo i dno2019.07.23 19:45
przygłup lewacko-pedalski poucza biskupa!!!! koń mi sie roześmiał dzisiaj jak mu to powiedziałem!!!! hołownia a moze podyskutuj z Wojtkiem Cejrowskim!! moze dobrze ci to półgłowku zrobi i nie powołuj sie na katolicyzm , bo jestem katolikiem i jak słyszę takiego debil...jak ty miernotko to mnie bierze na wymioty
Ks. Piotrowski2019.07.23 14:52
znam tego Pana, zdumiewa mnie jego omnipotencja. Nie ma dziedziny, w której nie byłby kompetentny. Tak przynajmniej uważa.
Edek2019.07.23 10:52
Hołownia to nie katolik - farbowany lis.
Ania2019.07.23 9:50
Brawo, akurat Pan Hołownia ma zazwyczaj bardzo trafne komentarze i nie ma się co obruszać, bo taka jest prawda.
robaczek 2019.07.23 9:35
40 mln katolików obawia sie kilku tysiecy dzoieciaków z tęczą alez kur_wa silna ta wasza wiara. nie jestescie w stanie swoich dzieci w niej wychowac? LUDZISKA ALE JESTESCIE FRAJERZY. TAK SIE DAC ZASTRASZYC I ZMANIPULOWAC. tępa masa - przydatni idioci pis.
YARO2019.07.23 8:37
"...w podzieloną sztucznie przez cynicznych polityków Polskę". Pan Hołownia widzi tyle, by nie zaszkodziło mu to w w byciu akceptowanym przez postkomunę celebryctwie! A to wojna światów! Barbarzyńcy już kiedyś zniszczyli europejską cywilizację!
ubawiony2019.07.23 8:34
Kto to jest? Czyżby jakiś pan Głownia zmienił nazwisko ażeby zostać prześladowanym Ukraińcem?
Bravo Arcybiskup! 2019.07.23 7:33
Jeden Sprawiedliwy przynajmniej który cytuje znienawidzonego przez lewactwo Prymasa Tysiąclecia...Polska panie Hołow nia, jest POdzielona od '45 r. Na zdrajców i sowieckich kolaborantów i na Polaków.Tylko za tzw. komuny Polacy czyli antykomuniści znikali gremilanie w niewyjasnionych okolicznościach. Teraz maja odwage mówić jak myśla i czują!
Jan Radziszewski2019.07.23 7:11
rozważając że Sodomitów czeka kara wieczna w głębinach jeziora ognia i siarki /Ap 20,15) to przeciwstawiający się tej zarazie z piekła rodem - można nazwać bohaterami , świętymi wielkimi Miłośnikami tychże - równemu Abrahamowi który prosił o ocalenie Sodomy i Gomory. z powodu grzechu Homosexu
Jan Radziszewski2019.07.23 6:59
Pan „Boża Sprawiedliwość dopuści na ludzi grzeszących grzechem nieczystym, zwłaszcza w jego najgorszych odmianach, wiele nowych chorób. Śmierć i piekło zbierać będą plony u wszystkich, lubujących się w nieczystości, szczególnie tej, przeciwnej naturze. + Choroba ta, będzie dotykać wielu ludzi żyjących i praktykujących homoseksualizm obojga płci (geje i lesbijki). + Będzie to choroba śmiertelna i bardzo zaraźliwa. + Objawy tej choroby zaczynać się będą dość łagodnie, a zarazić się nią będzie można jedynie grzesząc w ten sposób. Odmiana tej choroby, ale w o wiele bardziej srogiej formie, dotykać będzie osoby praktykujące zoofilię, a zwłaszcza jej skrajne odmiany (współżycie ze zwierzętami). Biada grzeszącym taką nieczystością! Jeżeli nie nawrócicie się, jeżeli nie rozpoczniecie surowej pokuty, to czekać was będzie straszny koniec w ciężkim poziomie ognia piekielnego. 616.
kibic2019.07.23 6:32
Pomiot Palikota !!!
wojtekmk2019.07.23 5:24
Cejrowski już dawno Go rozjechał w temacie aborcji!!! Fałszywy z Niego prorok bo czasem za takiego się uważa. Wykorzystany przez obce media by siać ferment w Kościele. Wilk w owczej skórze. Należy takiego człowieka unikać! Niestety niektóre parafie zapraszają go by głosił słowo. Ależ ten nasz kościół podzielony ehhhh! Nie ma żadnego dobra w homoseksualizmie czy to w ujęciu wiary czy tez w ujęciu prokreacji, ciągłości życia na ziemi!
Moly2019.07.22 23:43
Ma 100 %. "Chronienie przed wyzyskiem demoralizacja...". I to nie byla awantura: to byl ATAK. Obrzydliwy, brutalny atak. Co jest nie tak z Wami ludzie.
katolik2019.07.22 22:33
kim jest Holownia,nie mówi nic,mądrego.On już,nie wie kim jest.Wie tylko,że wpuścili go na wizje i chce się pokazać.Wstyd,ze nie wie co jest grzechem,ale szatan mu tak podpowiada.
AB2019.07.22 22:25
Idiota powinien wiedzieć, że podpisy przeciwko marszowi zbierano od kilku tygodni. Zebrano ich ponad 40 tysięcy. Metropolita Wojda nie miał z tym nic wspólnego, a prez. z farbowaną czupryną, czyli truskolaski wyrzucił je do kosza. Wszyscy normalni ludzie są przeciwko paradom nienawiści, a kibice to krewcy ludzie niestety. Nie wydzierżyli.
Andy2019.07.22 22:22
Zajścia były o tyle fatalne, że pozwolony chorym na LGBT szerzyć swą ułomność w przestrzeni publicznej. W pełni popieram zdrowy odruch zdrowych ludzi, którzy nie mają ochoty być niemymi świadkami gloryfikacji zwyrodniałych zachowań. To kiedyś pęknie i wtedy może być bardzo mało wesoło. Jeśli dotknięci zespołem chorobowym LBGT nadal będą nachalnie narzucać swe upodobania ludziom zdrowym, prowokując ich przy tym poprzez ubliżanie Bogu w Trójcy Jedynemu, to pozostanie nam zawołać: Bij kto w Boga wierzy!!! To było być może jedno z ostatnich ostrzeżeń ...
hm2019.07.22 22:13
łatwo się krytykuje ale co zrobić by ukrócić dewastację Polski szkoda że Hołownia nie próbuje przeciwstawić się zboczeńcom chyba się ich boi że go posądzą o homofobię
Hanna2019.07.22 22:04
A ta hołownia to co? Jakiś neo-katolik czy ale- katolik.One Biblii nie czytają tylko TG i GW.
matis892019.07.22 21:46
Już Palikot w swoim lewactwie jest bardziej wiarygodny od tego obłudnego lewaka popkultury, Hołowni, który jeszcze próbuje udawać katolika jak każdy widzi że czysty lewak. Nie masz odwagi przez swoich panów popkultury mówić że sodomia go grzech, zło, obrzydliwośći i jest wbrew naturze jak mówi Słowo Boga ?? To skończ lewaku udawać katolika atakującego tych co mają odwagę mówić o tym Prawdę Boga.
rafal2019.07.22 21:27
holownia jest mentalnym gejem bo nie sprzeciwia sie nie moralnej propagandzie lgbt ale uparcie szuka metod jej akceptacji moralny cwel
Lublinianka2019.07.22 21:19
Brawo abp Wojda!!! Brawo Białostocczanie za piękna postawę walki z lewactwem i sodomią w życiu publicznym!!! Wierni archidiecezji białostockiej: zazdroszczę Wam wspaniałego pasterza. Niestety abp Budzik nie miał odwagi, aby w podobny sposób stanąć w obronie wartości chrześcijańskich, gdy sąd apelacyjny w Lublinie podważył decyzję prezydenta miasta i wydał zgodę na marsz dewiantów i sodomitów w Lublinie.
Lublinianka2019.07.22 21:06
No cóż, kolejny przypadek salonowegi pieska na usługach Sorosa i tvnowskiej gadzinowki. I kolejny przykład, że do zakonu dominikanów przyjmuje się wygadanych pajaców, którym marzy się życie celebryty, a nie zakonnika - przykłady: o. Paweł Gużyński - gbur i cham o lewicowych poglądach, mieszający się do bieżącej polityki; Jacek Krzysztofowicz - przeor dominikanów w Gdańsku, wystąpił z zakonu, zamieszany w aferę Amber Gold; o. Adam Szustak - zamiast spowiadać i zanosić do chorych Pana Jezusa bawi się w gwiazdę internetu ( do kamery łatwiej wygadywać górnolotne frazesy niż dodać otuchy umierającemu w fazie terminalnej?!); Szymon Hołownia - dwukrotnie porzucił nowicjat dominikanów, nie skończył żadnych studiów, mierny dziennikarzyna na piszący dla "GW", "Newsweeka", obecnie do "Tygodnika Powszechnego" gadzinowki zwalczającej Kościół Katolicki, gwiazdka TVNu.
aldek2019.07.22 21:05
TVN każe piesek szczeka.
stefan2019.07.22 20:51
Interpretacja sceny z filmu "Znikający punkt" - przez Krzysztofa Karonia. Kultowy film z roku 1971, scena z gejami odpowiada naszym czasom: https://www.youtube.com/watch?v=3c1VAtrJT94
Michał Pasierb 2019.07.22 21:19
Dzięki.Witam w klubie fanów p.Karonia.
Stara Reperecka 2019.07.22 21:28
Sorki ale wynurzenia tego faceta to niespójny bełkot. Takie pierdzielenie.
Bravo Arcybiskup! 2019.07.23 7:37
Niespójne to jest bredzenie marksistów. Również w wersji hard czyli neo. Widac co zrobili z cięzko pracującym? mózgierm starej Repeckiej che che.
Filip 2019.07.22 20:42
Brawo Empiik, brawo IKEA oraz inne firmy które próbują zatrzymać ten pochód prania mózgu, ten pochód nienawiści który ostatnio się rozgrywa. Faktem jest że kosciół i PIS wbrew swym ambicjom tylko niszczą Polske, dzielą ją. Taki podział społeczeństwa jaki dziś widzimy skończy się tym że więcej młodych ludzi wyjedzie, tak jak ma to miejsce teraz (wracają nieliczni, wyjazdy są nadal częste), w kraju zostaną emeryci (lub przyszli), młodzi którzy uwierzyli w lepszą Polskę, incele, patrioci i ludzie którzy nie mieli odwagi wyjechać i tego żałują. Siłą rzeczy za kilkanaście lat życie w Polsce jaką znacie dziś skończy się , zabraknie lekarzy, nauczycieli itd, zostaną księża mówiąc z ambony jak mamy żyć. Kobiety które są bardziej liberalne i progresywne niż faceci (co widać min na marszu LGBT) też nie pozwolą zrobić z siebie matek na siłę. Więc zostanie rzesza sfrustrowanych męźczyzn, patriotów-katolików, których żadna nie zechce. Przykre i żałosne to, panowie. Słuchajcie swoich kobiet a nie księży, ci to akurat w 50% na pewno geje i pedofile
kalikst2019.07.22 20:15
Hołownia to jednak katolik inaczej. Solidaryzuje się z armią antychrysta pod szyldem lbgt a nie z Kościołem i biskupem. Bliżej mu do profanów - zboczeńców niż do obrażanych katolików. Wieloletnia służba na żołdzie tvn musiała zrobić swoje.
jou2019.07.22 20:07
Hołownia??? - No comments
Coco2019.07.22 20:03
Hołownia Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek - byle salon był content ! Żałosny celebryta i nic więcej.
bogdanus2019.07.22 19:57
Hołownia, wykształcony, inteligentny a jakże ograniczony.
AB2019.07.22 22:28
Prymitywny megaloman
twitter:PromocjaPWS2019.07.22 19:19
Proszę zapoznać się z esejem komunisty (ex - Związek Spartakusa) Herberta Marcuse'go z 1965 r. pt. "Tolerancja represywna" - wygłoszony na Brandise University. Przedstawia on wykładnię pojęcia tolerancja we współczesnym znaczeniu, które lansują ośrodki lewicowo-liberalne. Cyt. ze strony historiasztuki com pl : "Jego myśl jest prostym rozwinięciem teorii krytycznej. Tradycyjna tolerancja dominującej większości dla mniejszości wymusza tolerancję tych mniejszości dla dominacji większości, a tym samym utrwala status quo, które jest genetycznie wadliwe. Tradycyjna tolerancja jest więc sprzeczna z ideą postępu i nie może być tolerowana. Musi ją zastąpić nowa tolerancja - tolerancja represywna, która toleruje postępową lewicę, ale nie toleruje reakcyjnej prawicy. Postawa konserwatywna jest faszystowską psychopatologią, nie zasługuje więc na tolerancję. Teoria Marcusego jest w ostatecznej perspektywie teoretycznym uzasadnieniem fizycznej eksterminacji prawicy, a przynajmniej jej eliminacji z życia publicznego. W perspektywie bliższej uzasadnia prawo mniejszości do narzucania reguł życia społecznego większości - a więc jest uzasadnieniem rządów totalitarnych i likwidacji demokracji. Problemem technicznym, którego Marcuse nie rozwiązał było znalezienie metody, dzięki której mniejszość mogłaby zmusić większość do posłuszeństwa. Na rozwiązanie tego problemu antykultura potrzebowała dziesięciu lat". Akapit ETAP VI historiasztuki com pl/strony/021-00-00-ANTYKULTURA.html
wacek2019.07.22 19:12
Ten arcybiskup to sól ziemi. A ciebie Hołownia kto posoli? Do śmierci będziesz letni? Za błysk kamery oddasz duszę?
Tomasz2019.07.22 19:06
Panie celebryto.Zamilcz Pan w końcu i skończ Pan z tą obłudą.
Jery2019.07.22 19:00
Hołownia zapomniał pojechać na urlop .....i się wypowiedział. Teraz episkopat padnie na twarz chyba ze śmiechu.
edi2019.07.22 19:00
Aktywiści organizacji LGBT oraz wspierające ich lewicowe ugrupowania polityczne nie mogą pogodzić się z faktem masowego protestu z jakim spotkała się sobotnia homomanifestacja w Białymstoku. Na ulice tego miasta wyszły tłumy przeciwników propagowania ideologii homoseksualnej uprawianej podczas marszów równości. Do tak licznych i różnorodnych form protestu przeciwko homoparadzie nie doszło jeszcze w żadnym innym mieście. Zestawienie liczb osób biorących udział w homomanifestacji i kontrmanifestacjach daje jasny obraz masowego sprzeciwu wobec homopropagandy jaka miała miejsce w Białymstoku. W marszu równości LGBT, według danych policji, brało udział około 800 osób, w tym około 50 procent z nich to nie Białostoczanie, a mieszkańcy innych części kraju. Do tego przeważającą część białostockich uczestników homoparady stanowili nastolatkowie, których do wzięcia udziału w tej swoistej imprezie, przekonały jedynie wzniosłe hasła - równość, wolność, tolerancja, którymi posługują się w mediach społecznościowych organizatorzy marszów równości LGBT. Natomiast sumując uczestników wszystkich kontrmanifestacji, czyli przeciwników lansowania ideologii LGBT poprzez marsze równości, można tu śmiało mówić o liczbach w przedziale od 8 do 10 tys. osób. Jedynie uczestników kontrmanifestacji zebranych pod Pomnikiem Orła z dewizą „Bóg Honor Ojczyzna” policja naliczyła ponad 4 tysiące. Kolejne 4 lub 5 tys. osób uczestniczyło w Pikniku Rodzin, zorganizowanym przez Marszałka Województwa Podlaskiego w kontrze do marszu równości. Ponadto około tysiąca osób modliło się tego dnia na Różańcu przed białostocką farą w intencji wynagradzającej za profanacje i zgorszenia, których dopuszczają się uczestnicy parad równości. Read more: http://www.pch24.pl/propagatorzy-lgbt-w-szoku--nie-spodziewali-sie-masowych-protestow-bialostoczan,69657,i.html#ixzz5uQxt4WBQ
robaczek 2019.07.23 9:38
edi ;] ty to masz jakies ciagoty homo ;] przyznaj sie. nikt z takim zazarciem nie bedzie z nimi walczyl, chyba ze motywowany własnymi lękami ;] edi, pieszczochu ;] wszystko jasne ;] boisz sie swojej seksulanosci ? czas na commingout! edziuniu no! ;]
anonim2019.07.23 11:34
robaczek wracaj do dvpy, to twoja ojczyzna
krzysztof2019.07.22 18:44
facet ten to ukryty celebryta już dawno odleciał tylko nie wie że wyląduje w piekle
tretka2019.07.22 20:08
wątpię, czy on wierzy w piekło - raczej w" miłosierdzie "bez granic
JR2019.07.22 18:11
Hołownia, ty durniu. Wiesz, że z kierowcą rozmawiać nie wolno podczas jazdy? Kierowca powinien dostać mandat. Może by się skończyły te idiotyczne rozmowy w czasie jazdy.
czerny2019.07.22 18:06
Kto to jest Hołownia, co to za autorytet ? Z chwilą kiedy było wiadomo, że będzie zadyma powinno się zakazać marszu.. Dlaczego z naszych podatków angażuje się policję do interwencji. Ochrona tego marszu to aprobata dla tych dewiacji. Można i trzeba wydawać pieniądze na leczenie tych ludzi, ale nie dla promowania ich zboczeń. Każdy marsz tego typu powinien być pod kontrolą, zarówno pod kątem ubiorów jak również zachowań a w przypadku nie spełnienia wymogów estetyki i obyczajowości powinien być natychmiast rozwiązywany.
poprawny empik2019.07.23 9:51
Ekshibicjoniści wszystkich parków miejskich ! Zdejmować płaszcze i na marsz równości - tam nie karają, policja was wręcz ochroni.
Alicja2019.07.22 18:01
Panie Hołownia, to już Arcybiskupowi nie wolno mówić do wiernych co jest grzechem, a co dobrem? Co do oczyszczenia KK zgoda, ale to nie może wprowadzać paraliżu. Pasterz musi robić co do niego należy. I właśnie to uczynił. A to, że ludzie zachowali się różnie, bo ich poniosło.... Mówiąc szczerze ja także muszę uczyć się postawy miłosierdzia wiedząc, że poprzez ideologię gender środowiska LGBT robią tak wiele złego także małym jeszcze dzieciom w szkołach i przedszkolach. I nie wiem jak sobie z tym poradzę. Chyba tylko przez modlitwę. Ale Pan powinien się także mocno zastanowić. Jest Pan osobą publiczną i Pana zdanie dla wielu ludzi bardzo się liczy. Lecz czy nie sieje Pan zamętu?
Jack Em2019.07.22 17:56
Hołownia lewak od działu ... religia ... w TVAŁENowskiej Republice Sowieckiej nawet PO komunię przypełznie jak trzaaa paskudny typek ... mały człowieczek ...niższy od Kaczyńskiego jak by co :-)
Sebastian Lorenc2019.07.23 5:37
No nie sądzę. Hołownia ma 188 cm wzrostu. To nie taki mały.
Jack Em2019.07.23 15:50
Uwierz ... to mały , wredny, pełen pychy człowieczek , rozmawiałem z nim ma o sobie duże mniemanie przez pół godziny słyszałem usypiający bełkot o niczym !!! (być może napulchniana grzywa daje mu z 0,5 m ?). Uważa , że robi ludzi w "konia" ... tą 'czerń" po ukraińsku mówiąc a to znaczy , że pycha zamienia go w głupka i przysłania rzeczywistość.Kaczyński choć socjalista (czyli złodziej przekonany , że nie jest złodziejem) jest uczciwym człowiekiem , w porównaniu z takim funkcjonariuszem manipulatorem Chołownią to Duży Facet - mówię tak jak uważam choć nigdy na niego bym nie głosował.
Jack Em2019.07.23 15:54
Hołownią oczywiście a nie Chołownią ale co za różnica zapominam o tym funkcjonariuszu bo tak naprawdę co on może ... nic nie może nawet złego ... jest za cienki i ludzie go przejrzeli już dawno.
marianl2019.07.22 17:47
Niestety Hołownia mija się z prawdą lub celowo przestawia akcenty całej tej niemiłej dla wszystkich sytuacji.Biskup miał rację że wszystkie te LGBT wartości są obce Podlasiu i całej Polsce.
Olin2019.07.22 17:30
kim jest ten przygłup?
Polak2019.07.23 7:32
Ten "przygłup" jak go nazwałeś jest metropolitą. Taka katolicka odmiana szamana.
Polak2019.07.23 11:32
Hołownia nie jest metropolitą. I zmień nick, bo nas obrażasz, ruski trollu.
edi2019.07.22 17:19
A JA OSKARŻAM BOJÓWKI ideologii LGBT i ANTIFY - które jeżdżą od miasta do miasta I SIEJĄ ZAMIESZANIE !!!!!!!!!!!!
Dominik2019.07.23 0:19
Edi rozumiem że tak ci zamieszali, że zacząłeś z facetami to robić biedaku?
Polak2019.07.23 11:31
Dominik, wyjmij fiuta z buzi i wracaj na lekcje.
ubawiony2019.07.22 17:18
A kto to jest Hołownia?
romek2019.07.22 18:40
Hołownia pochodzi z Białegostoku, ale nie widział w nim kasy i kariery i wylądował w stolicy. Ale o biednych ludziach i pomocy im w swim mieście to zapomniał, ale za to afryka go bardzo pociągnęła , bo naniej można się lansować i zbierać lajki i kasę.
anonim2019.07.22 17:05
już niektóre tv żydów i jakiś szabesgoji wyciągnęły. już gardłują już to im pogromy przypomina aj wajjjjjj
No-mad2019.07.22 17:04
Nic dodać - nic ująć. Urząd i urzędnicy kościoła nie mają moralnego prawa do zabierania głosu tam, gdzie sami nie są w porządku. A legitymizacja, czy próba usprawiedliwienia bandyckich ekscesów (podziękowanie jednej z parafii za "obronę wartości") to jakiś cyrk.
wojtekmk2019.07.23 5:32
Skoro tyle osób poszkodowanych na marszu "klejów i linijek" to dlaczego nikt nie zgłosił się na pogotowie? Dziwne ...
ciekawy2019.07.22 17:04
Metropolita wprowadza FASZYZM
Polak2019.07.23 11:30
Hołownia nie jest metropolitą.
Foster2019.07.22 17:00
Brawo panie redaktorze - dziękuję za odwagę.
Jana2019.07.23 13:29
To jakaś „odwaga” z przeceny.
Cogito ergo sum2019.07.22 16:43
Trzeba było zostać biskupem, panie Hołownia. Wychodzi na to, że aby grzech nazwać grzechem trzeba się zwijać w trąbkę wg. Hołowni. Ten pięknoduch chyba nie zdaje sobie sprawy, że mamy wielką konfrontację cywilizacyjną i strona przeciwna nie przebiera w środkach. Pokazywali to na berlińskich Love Parade. Tylko społeczność traktowała ich wybryki jako grymasy infantylistów
romek2019.07.22 16:52
piękno duch tvn haha
anonim2019.07.22 16:40
Brawo abp. Wojda! A pan Hołownia jak zazwyczaj źle rozumie.
Polak Ateista Dumny Gej2019.07.22 17:36
Wypiierdalaj bepkowa katofaszystko
anonim2019.07.23 6:51
Kultura słowa jakaś powinna cię chamie obowiązywać!!! Mało ci jeszcze pomyj? Chyba to twój przysmak.
Polak Ateista Dumny Gej2019.07.23 7:41
Wobec katofaszystowskich kvrew nie obowiązuje żadna kultura. Ta PiSda zasłuża wyłącznie na pogardę, tym bardziej że nie widać jakichkolwiek oznak poprawy.
Polak2019.07.23 11:25
A ty się poprawiłeś? Żadnej poprawy sodomito. Nikt normalny nie będzie ci pobłażał. Jesteś agresywnym zboczeńcem, do tego typowym dla pedryli chamem z wypadającą okrężnicą. Żygać mi się chce, ty ruska ździro.
Polak Ateista Dumny Gej2019.07.23 14:53
zygaj w PiSdę swojej starej cuchnący wykolejeńcu
athos2019.07.22 16:40
Hołownia ty najpierw nawróć samego siebie!! Arcybiskupa zostaw w spokoju! Do niego należy mówienie, że pewne ludzkie postawy są grzeszne, a jeśli są grzeszne to nie wolno katolikowi wchodzić z nimi w kompromis. Skoro się na Pana Jezusa powołujesz i na Ewangelię, to powiedz, kiedy Pan Jezus wchodził z faryzeuszami w jakieś kompromisy. Gdyby wchodził, nie znalazłby się na krzyżu. Ty Hołownia zacierasz świadomość grzechu, a to jest stokroć gorsze niż popełnienie grzechu. Bo jak nie wiesz co jest grzechem, to jak się z niego nawrócisz. Więc, póki co, nie poprawiaj arcybiskupa. Trochę pokory!!!
Janusz Barwinek2019.07.22 16:33
Hołownia, to przykład pychy!!!
Stanislaw2019.07.22 20:03
Wielka to tępota, gdy nie widzi się metod przemocy w praktykach LGBT, w obrażających i denerwujących nas antyreligijnych bluźnierstwach i gorszeniu słabych!
polak2019.07.22 16:28
on pokaże jak powinni działać księża on pojedzie na misjedoafryki ,będzie tam pomagał --taki to uczciwy ten niby dziennikarzyna --(co innego można pisać o tym debilu)
Tomek722019.07.22 16:34
A kim dzisiaj jest Szymon Hołownia ? "... jeśli czynisz źle, bój się, bo nie na próżno miecz nosi, wszak jest sługą Boga, który odpłaca w gniewie temu, co czyni źle..." (Rzym. 13:1-6, BW). https://www.fronda.pl/a/czy-chrzescijanin-ma-prawo-do-obrony,97962.html
romek2019.07.22 16:50
Dziennikarzyna który szkolił się w gw, bez żadnego wykształcenia i dlatego napisze to co podyktuje mu gw i tvn
ciekawy2019.07.22 17:03
A ty jesteś szkolony
poPO=szambo i dno2019.07.23 19:48
taka ciota to nawet do Afryki nie doleciałaby, no chyba że za czyjeś i w roli "mentrca" z tvn!!!
tymon2019.07.24 14:15
Hołownia poleciał do afryki porobic sobie zdjecia z murzynkami, zrobic sobie PR jaki on dobry. A jak marudził,że sie boi wszystkich insektów, że nie lubi latać. A teraz najeżdża na kościół i księzy bo mu fotki z afryki daja takie prawo. Obłudny i fałszywy hipokryta. On nawet człoweikowi nie jest w stanie w oczy popatzrec tak się za nim dymi.