04.12.19, 20:48zdj. screen Youtube/Program 7

Banasiowi zawieszono dostęp do informacji niejawnych

Prezesowi NIK, Marianowi Banasiowi zawieszono dostęp do informacji niejawnych. Wszystko ze względu na postępowanie sprawdzające, które wszczęła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

"Z uwagi na ustalenia własne ABW, a także wyniki kontroli CBA oraz wszczęcie śledztwa prokuratury w chwili obecnej w ABW trwa kontrolne postępowanie sprawdzające wobec Mariana Banasia. Rozpoczęło się 2 grudnia 2019 roku"-tłumaczy w rozmowie z "Rzeczpospolitą" rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn. 

W związku ze śledztwem, działania Banasia w NIK mogą się ograniczyć wyłącznie do administrowania. Prezes Izby nie ma bowiem w tym momencie możliwości zapoznawania się z informacjami, które są opatrzone klauzulami niejawności. Informacje takie wykorzystywane są przez kontrolerów, a brak dostępu do informacji niejawnych uniemożliwia szefowi NIK nadzorowanie ich pracy.

Marian Banaś ma poświadczenia bezpieczeństwa do tajemnic o najwyższych klauzulach od 18 lat. Certyfikaty dwukrotnie mu przedłużano. W związku ze śledztwem ABW ma obecnie zawieszony dostęp do informacji niejawnych.

yenn/RMF FM, Fronda.pl

Komentarze

JanP2019.12.5 7:39
Informacje i materiały, które posiada pan Banaś są cenniejsze od dostępu do informacji niejawnych.
Dam2019.12.5 7:00
Teraz go sprawdzili. Nie zanim go powołali na stanowisko, tylko teraz, kiedy miał czelność walczyć z prezesem. Nie kiedy gazety zaczęły pisać o przekrętach, tylko teraz, kiedy pokazał PISowi palec. Poszanowanie prawa jest nieważne, okradanie państwa jest nieważne, ważne jest to, że miał czelność nie posłuchać prezesa. Państwo mafijne.
klaus2019.12.5 5:57
no tak Banaś nie jest z KO czy jak tam zwał, proszę zauważyć,że indywiduła z Po. po wyrokach sądowych mają dostęp do takich niejawnych informacji, wyglada na to jakby PiS celowo pacyfikował ludzi którzy chcą coś zrobić dla polski ,a ich patryjotyzm to takie puste slogany, aby zagospodarować prawą stronę sceny politycznej.
Dam2019.12.5 7:01
Jakiś przykład, czy tak po prostu kłamiesz?
StanPio2019.12.5 4:32
Banaś jest niewinny, ale się uwikłał w walce z podstawionymi i zakamuflowanymi gangsterami podatkowymi - z rodowodem z WSI, czerwonej i zielonkawej burżuazji, skorumpowanych służb, mafii i lóż, a poprzyklejanymi do PO i Porozumienia Gowina, a i być może również do PiS. Przecież przez cztery lata zabrał im, to znaczy nie dał im ukraść z naszych podatków ok. 400 miliardów. Jeden zamach już na niego robili. Ale ćwiczył karate i chyba judo, więc jest twardym zawodnikiem i umie wykorzystać siłę przeciwników dla obalenia ich na glebę. Wydaje im się, że skromny miliardzik z tych 400, to tysiąc płatnych agentów – dla każdego po milionie i sprawa załatwiona. Sąsiad wynajmuje trzypoziomową willę za tysiąc złotych, bo najemca robi w niej remont, a Graś dostał od Niemca pałac za darmo! Jak PiS będzie oskarżał Banasia zanim zrobi to prokurator, to koniec z dobrą zmianą i zaufaniem do niej! Już widać, że wielu z PiS trzęsie portkami przed politycznie zorganizowanymi bandami sowiecko-lewackiej agentury i uwłaszczonej na majątku wspólnym burżuazji Jasnogrodu.
Otto2019.12.4 22:45
Ale jak to? Kryształowemu człowiekowi, zaufanemu pislamistów zrobiono coś takiego?! :)
KryształowySutenerNajwyższejIzbyNaGodziny2019.12.4 22:26
To jest pewien problem. Sutener nie może ot, tak rozgłaszać, ile bierze jego podopieczna za loda bez gumy, anala bez mycia czy połyk bez popitki. Takie informacje muszą być niejawne. Tego dowiaduje się klient, który złoży zapytanie ofertowe. Poza tym jedne dziewczyny są lepsze, drugie tańsze. One nie mogą znać stawek między sobą. Tego brakuje, żeby sarkały na nierówności wypłat i zakładały związki. Mają tylko zdejmować majtki. Niejawność jest sutenerowi przydatna także w innych aspektach prowadzenia interesu. Sutener nie może ujawniać, gdzie będzie spał danej nocy, albo którą dziwę przyjdzie sprawdzić o wiadomej porze. Na takiego głupio systematycznego, ułożonego sutenera od razu czekaliby konkurenci, żeby go sprzątnąć i odebrać mu rewir. Sutener musi lawirować, pojawiać się znikąd i znikać w nieznane. Musi irytować swoich prześladowców i dawać im codziennie do zrozumienia, że mogą mu skoczyć. Jak Kryształowy Sutener Banaś. PiSowskiej nagonce.
kalinka2019.12.4 22:04
Partia Interesu Syjonu (PIS) w całej swojej okazałości
A2019.12.4 23:05
Anysemicki śmieć
RHQQ22019.12.5 1:23
Nie odróżniasz najwyraźniej antysemityzmu od antysyjonizmu, biedny nieuku.
Kazimierz2019.12.4 21:54
A Prezes deweloper już faktury opłacił i wytłumaczył się z zarzutu nakłaniania do wreczenia łapówki księdzu? Czy prokuratura już wszczęla postępowanie wyjaśniające?
JONASIK2019.12.4 21:52
To świństwo! Jakim prawem? On jest kryształowy! Szturm modlitewny bezwzględnie konieczny!!!