31.03.16, 17:20

Barbara Bartuś z PiS dla Fronda.pl o zakazie aborcji: Czekają nas wzmożone ataki na PiS

Portal Fronda.pl: „W klubie PiS w sprawach światopoglądowych nie ma dyscypliny w głosowaniu, ale ogromna większość, a może cały klub, poprze inicjatywę ustawy całkowicie zakazującej aborcji” - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Czy nie obawiacie się większych ataków ze strony lewicy i zarzutów o tworzenie „państwa wyznaniowego”?

Barbara Bartuś, PiS: Ataki ze strony lewicy będą pojawiały się przy każdej okazji. Na pewno lewica będzie walczyła i z tym projektem. Osobiście jeszcze nie znam projektu, natomiast w Sejmie jestem już trzecią kadencję i zawsze głosowałam przeciwko zabijaniu dzieci. Na pewno nie zmienię swojego postępowania, za które często dostawało mi się ze strony tzw. lewaków. W moim przekonaniu lewica powinna skupić się na czymś innym, niż walka światopoglądowa, a tutaj następuje przekierowanie na walkę z rodziną, małżeństwem sakramentalnym i dziećmi.

Pracując w OBWE broniłam Polski przed napiętnowaniem. Jednak środowiska lewackie umiejętnie umiędzynarodowiają ten temat. Próbowano dopuścić do zabijania bezbronnych również wtedy, kiedy debatowaliśmy o tzw. kompromisie aborcyjnym. Dzisiaj możemy spodziewać się wzmożonego ataku.

W poprzedniej kadencji projekt zakładał zniesienie uzasadnienia o podejrzenie niepełnosprawności u dziecka. Myślę, że szczególnie po ostatnim tragicznym wydarzeniu, jakie miało miejsce w Szpitalu im. św. Rodziny w Warszawie, nie można dopuścić do takiej sytuacji.

Jak Pani sądzi, czy uda się w Polsce wprowadzić całkowity zakaz aborcji?

Trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ mamy całkiem nowy skład Sejmu. W Platformie znajduje się kilka osób o konserwatywnym podejściu – myślę, że możemy liczyć na ich poparcie. Natomiast nie do końca znam swój klub. Tak jak powiedział prezes Kaczyński, nie będzie u nas dyscypliny, więc nie odpowiem, jak zagłosują nowi posłowie w naszym klubie.  Nie  wiem również jakie ma zdanie PSL, ponieważ ta partia zachowywała się różnie przez te osiem lat i popierała np.: projekty o związkach partnerskich. Mam nadzieję, że i tam znajdzie się kilka osób, które poprą zakaz aborcji. Jest szansa.

Barbara Nowacka twierdzi, że „premier Beata Szydło będąc za całkowitym zakazem aborcji opowiada się za nieludzkim traktowaniem kobiet i nieszanowaniem ich godności i prawa do decydowania”

Wolałabym nie komentować wypowiedzi pani Nowackiej, ponieważ są to bardzo skrajne opinie. Ja, jako kobieta mam bardzo duży żal do różnych zachowań środowisk feministycznych, które doprowadzały do tej pory do zmian w prawie -pod hasłem walki o prawa kobiet – nam, kobietom szkodziły.

Rozmawiała Karolina Zaremba

Komentarze

anonim2016.03.31 17:47
Państwo niewyznaniowe już było i się nie sprawdziło, lewica jest skompromitowana, na mordowaniu bezbronnych usiłują kręcić lody. Aborcja dla działaczy lewicy się zwyczajnie opłaca, o skutkach ubocznych aborcji raczej nie odważą się powiedzieć bo wtedy aborcyjny biznes straci znaczną ilość klienteli.
anonim2016.03.31 17:55
Jaka sprawa światopoglądowa. Ponad wszelką wątpliwość stwierdzono, że płód jest człowiekiem, który już na wiele rzeczy reaguje tak jak każde urodzone niemowlę. Tu nie ma się co zasłaniać światopoglądem. Dla każdego normalnego człowieka wierzącego lub nie sprawa jest oczywista. Lewactwo nie chce mówić wprost, że popierają aborcję nie dlatego, że nie uznają płodu za człowieka tylko z hedonistycznego wygodnictwa (przyjemność z seksu tak, konsekwencje i trud wychowania dziecka nie)
anonim2016.03.31 17:55
@Majestic: państwo wyznaniowe było? Mówi Kulega o I RP? Sprawdziło się. Bardzo dobrze się sprawdziło.
anonim2016.03.31 18:00
Czyżby WSI znalazło sposób na PiS? Aborcja, oczywiście, jest zła i powinna być zakazana. Kłopotem jest tzw. "timing". WSI zawsze uciekało się do tematu aborcji aby "rozgrzać" naród i pozbawić głosów tego czy innego polityka. Sprawa aborcji również za poprzednich rządów PiS zakończyła się rozłamem i odejściem z koalicji Marka Jurka & S-ka. A dziś? Jeśli sprawa trafi do Sejmu (a nawet jak nie trafi), to PiS traci. Jeśli PiS będzie popierać aborcję straci poparcie konserwatystów. Jeśli PiS będzie za zakazem - straci poparcie postępowców. Ktoś najwyraźniej pomyślał i zadbał o to, by PiS traciło oparcie społeczne.
anonim2016.03.31 18:12
Elrond nigdy takowego nie było, nawet w I RP był wyraźny rozdział Kościoła od Państwa, opowieści lewicy to zwykła propagandówka.
anonim2016.03.31 18:17
@Majestic: "Religią narodową panujacą jest i będzie wiara święta rzymska katolicka ze wszystkimi jej prawami; przejście od wiary panującej do jakiegokolwiek wyznania jest zabronione pod karami apostazji. Że zaś taż sama wiara święta przykazuje nam kochać bliźnich naszych, przeto wszystkim ludziom jakiegokolwiek bądź wyznania, pokój w wierze i opiekę rządową winniśmy i dlatego wszelkich obrządków i religii wolność w krajach polskich, podług ustaw krajowych warujemy. " Także I RP była wyznaniowa. Polskie rozumienie katolicyzmu jest jednak takie jakie jest - bardzo liberalne i szanujące innych.
anonim2016.03.31 19:25
Ludzie którzy chcą aborcje uprawiać niczym się nie odróżniają od terrorystów , fałszywie wypowiadają wyrazy współczuca rodzinom po atakach terrorystycznych - zwykła obłuda !
anonim2016.03.31 23:36
Straszne jest mordować dzieci ale równie straszne jest do tego namawiać tak jak to robią lewacy-mordercy.