09.11.15, 14:55

Beata Szydło broni nowego ministra Kamińskiego

Beata Szydło skomentowała wybór Mariusza Kamińskiego na koordynatora ds. służb specjalnych. Nowa premier odniosła się m.in. do faktu, że Kamiński wciąż czeka na ostateczny sądowy wyrok w toczonej przeciw niemu sprawie.
 
"Ma wyrok nieprawomocny, wierzę głęboko, że sprawiedliwość będzie po stronie ministra Kamińskiego" – komentowała kandydaturę polityka na ministra i członka Rady Ministrów, Koordynatora Służb Specjalnych.

W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej dziś w południe zebrał się komitet polityczny partii, który zatwierdził ministrów mających wejść w skład gabinetu Beaty Szydło. Dzisiaj prezes PiS Jarosław Kaczyński i kandydatka tej partii na premiera Beata Szydło na wspólnej konferencji prasowej po Komitecie Politycznym zaprezentowali skład nowego rządu.

Wśród przedstawionych kandydatów jest m.in. Mariusz Kamiński, który został skazany przez sąd pierwsze instancji na 3 lata bezwzględnego więzienia, a także 10-letni zakaz zajmowania stanowisk publicznych za nadużycia prawa ws. tzw. afery gruntowej. Były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński złożył apelację od tego wyroku.

Po ogłoszeniu składu nowego rządu, odpowiadając na pytanie na ten temat, kandydatka PiS na premiera Beata Szydło stwierdziła, że wyrok jest nieprawomocny i "wierzy głęboko, że sprawiedliwość będzie po stronie ministra Kamińskiego".

"W naszej ocenie nie jest to żadna przeszkoda. Pan Mariusz Kamiński walczył z korupcją, wykazywał się ogromną odpowiedzialnością. Nie ma żadnej wątpliwości co do jego przydatności dla rządu PiS" – mówiła Szydło podczas konferencji prasowej.

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2015.11.9 15:13
to że wyrok jest nieprawomocny nie znaczy że można go zignorować! bądź co bądź to jest wyrok sądu
anonim2015.11.9 15:36
Żaden sędzia w apelacji nie utrzyma tego wyroku bo jak się wychyli to wyjdzie Ziobro i oświadczy "nikt przez tego pana sądzony już nie będzie" i wynocha z sądownictwa tak jak na Węgrzech.
anonim2015.11.9 16:00
Mariusza Kamińskiego nie trzeba bronić. Niech się broni sędzia Wojciech Łączewski, który go skazał. Takich dyspozycyjnych sędziów było na pęczki za rządów mafii PO/PSL. Ci sędziowie przynoszą hańbę Rzeczypospolitej.
anonim2015.11.9 17:20
"Ma wyrok nieprawomocny, wierzę głęboko, że sprawiedliwość będzie po stronie ministra Kamińskiego" To co? Nie planuje Pani reform wymiaru sprawiedliwości? Jeśli tak to będzie źle, bardzo źle. W latach 2005 - 2007 PiS nie tknął palcem wymiaru sprawiedliwości, który bez przeszkód do 2015 roku dopuszczał się od 1945 roku niebywałych poczynań będących w jaskrawej sprzeczności z powszechnym poczuciem idei sprawiedliwości. Czy planowana jest restytucja krzywd wyrządzonych Polakom przez tę instytucję? A jeśli nie to dlaczego? Tylko pytam.
anonim2015.11.9 17:22
dopóki wyrok się nie uprawomocni p. Kaminski ciągle musi być uznawany za niewinnego. Takie mamy prawo czy komuś się to podoba czy nie.
anonim2015.11.9 17:23
@daleki - na szczęście na obrazku jest p. Szydło :) więc nie trzeba jej oczu zasłaniać. Ale fakt. Jurek też jest niewinny dopóki prawomocnie nie będzie skazany.
anonim2015.11.10 0:14
Kamiński to właściwy człowiek, zna służby jak mało kto, koszmarny sen lewaków się spełnił :))))))))))))))))))))