25.07.14, 17:11fot. Wikipedia

Beata Szydło dla Fronda.pl: PO i lewica nie może się pogodzić z tym, że nasze notowania rosną

FRONDA.PL: Z jakimi reakcjami w klubie PiS spotkała się propozycja TR o powołanie komisji ws. WSI?

Beata Szydło: Lewicy i Platformie, która poparła ten projekt chodzi o wytworzenie medialnego szumu przed zbliżającymi się wyborami. Nie potrafią się pogodzić z tym, że nasze notowania w sondażach są coraz wyższe – jak wynika z ostatnich badań mamy już ponad 42 proc. poparcia i robimy wszystko, aby ten wynik polepszyć. Co do konieczności zlikwidowania WSI, nikt w Polsce nie powinien mieć wątpliwości, że utrzymywanie tych służb to działanie na korzyść rosyjskiej agentury.

Jaką strategię obierze PiS, aby zwiększyć jeszcze przewagę nad PO?

Kilkanaście miesięcy temu przedstawiliśmy nasz program gospodarczy. Zwróciliśmy w nim uwagę m.in. na katastrofalne problemy w polskiej służbie zdrowia. Obecnie przygotowujemy program samorządowy. Czas na konkretne zmiany i chcemy wprowadzić w Polsce dobre rządzenie. Trwają prace nad przygotowaniem projektu konstytucji zjednoczonej prawicy. Zajmie się tym powołany specjalnie do tego zespół. Przyjęcie takiej konstytucji będzie się oczywiście wiązało ze wspólnym programem. Poza tym, będą spotkania, będą objazdy - na pewno aktywność parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości będzie bardzo duża.

Czy wiadomo już na czym będzie się opierał program zjednoczonej prawicy?

Nie chciałabym na tym etapie zdradzać szczegółów. Myślę, że po wakacjach taki dokument będzie można już zaprezentować.

W mediach pojawiły się różne spekulacje na temat odsunięcia Adama Hoffmana od kierowania sztabem wyborczym. Czy rzecznik PiS-u podpadł w czymś prezesowi Kaczyńskiemu?

To jest nieprawdziwa informacja medialna, ponieważ Adam Hoffman nie był szefem żadnego zespołu wyborczego. Adam Hoffman był i jest rzecznikiem prasowym partii. Natomiast od początku szefem nowego sztabu wyborczego jest Joachim Brudziński. Przyznam, że ze zdziwieniem przeczytałam o tym w prasie. To jest plotka w sezonie ogórkowym... Adam nie jest członkiem tego sztabu tylko i wyłącznie dlatego, że jako rzecznik partii ma mnóstwo bieżących obowiązków

Rozmawiała Emilia Drożdż

Komentarze

anonim2014.07.25 17:48
Kaczyński jest lewicowy http://www.youtube.com/watch?v=oXUwgbgDlNo
anonim2014.07.25 17:54
To wygląda na takie oscylacje - co kilka lat społeczeństwo odchodzi od jednej partii i idzie w stronę opozycji. Lata 2005 - 2007 zapadły Polakom w pamięć tak bardzo, że Tusk mógł spokojnie rządzić kolejne dwie kadencje. Nawet jeżeli PiS teraz wygra, to możemy mieć powtórkę z lat 2005 - 2007, tzn. Polacy znowu się zrażą do PiS i pójdą w stronę PO.
anonim2014.07.25 18:51
Rzadko używam kop-wklej ale po lekturze dzisiejszej Warszawskiej trzeba. Zdaniem prof. Chodakiewicza, wychowani i ukształtowani w PRL przedstawiciele „Solidarności” nie byli wolnymi Polakami, lecz „post-Peerelowcami”. Ich umysły skolonizował socjalizm i nie posiadali odpowiedniej wiedzy do kierowania krajem, m.in. nie doceniali wagi własności prywatnej, nie oddali obywatelom majątków zrabowanych przez systemy totalitarne. Rezultatem braku restytucji mienia jest to, że środowiska patriotyczne, w odróżnieniu od uwłaszczonych postkomunistów, zostały pozbawione zaplecza materialnego i finansowego. „Mieliśmy do czynienia z dziećmi! Ultrainfantylni dorwali się do władzy.” To jest mój kandydat na prezydenta młody, wykształcony z Kalifornii o specjalizacji stosunki Polsko- Żydowskie.
anonim2014.07.25 19:50
"Trwają prace nad przygotowaniem projektu konstytucji zjednoczonej prawicy." Prawicy....
anonim2014.07.26 9:51
Ciekawostka: Jak jesteś wykluczony cyfrowo to w TVN nie opublikują twoich komentarzy, żebyś nie wiem jak bardzo chciał...
anonim2014.07.26 14:58
Bardzo się cieszę na ten wynik. Oby przełożył się na głosy. Jeszcze trochę czasu jest. Widać świadomość ludzi rośnie.
anonim2014.07.27 9:49
Ja wiem że pewnie w PiSie jest sporo porządnych ludzi, ale ten Kaczyński czy Hofman to patrzeć na nich nie mogę.