16.10.13, 13:40Dzieci w szkole (fot. Free Digital Photo)

Będzie referendum ws. 6-latków? Decyzja niebawem

Prawie milion osób popiera pomysł przeprowadzenia referendum ws. reformy edukacji. Wniosek w tej sprawie od czerwca leży na biurku marszałek Ewy Kopacz. W przyszłym tygodniu na forum Sejmu akcję referendalną będzie uzasadniał Tomasz Elbanowski ze stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców.

Posłowie podejmą decyzję, czy wniosek o przeprowadzenie referendum zostanie odrzucony czy będzie dalej procedowany przez sejmową Komisję Ustawodawczą, która ewentualnie ustali, jaka będzie treść pytań i przygotuje projekt uchwały w sprawie przeprowadzenia referendum.

Jak czytamy w „Rz” scenariusz przeprowadzenia referendum jest możliwy, bo chociaż rządząca koalicja ma większość głosów, to pomysł plebiscytu popiera kilku posłów PSL, a nawet PO. Oficjalnie, za przeprowadzeniem referendum ws. obniżenia wieku szkolnego opowiedziała się cała opozycja.

MBW/Rp.pl

Komentarze

anonim2013.10.16 13:50
Nawet jeśli się to nie uda, to gdy tylko zacznie się narzekanie nauczycielek i dyrektorów, że nie potrafi wysiedzieć w miejscu, przeszkadza na lekcji, wysyłajcie ich od razu do Pani minister Szumilas i reszty ekipy PO, a sami nie zawracajcie sobie tym kompletnie głowy.
anonim2013.10.16 15:09
niestety prędzej piekło zamarznie niż posłowie PO zgodzą się na referendum w sprawie dzieciaków w szkole.