18.05.21, 07:49fot. flickr.com

Bez Rasia i Zalewskiego na spotkaniu PO, czyli jak się tam „uspokaja” nastroje

- "Koleżanki i koledzy, zapraszam na spotkanie parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej we wtorek, 18 maja, o godz. 18, w Centrum Prasowym Foksal, ul. Foksal, Warszawa. Borys Budka" – czytamy w zaproszeniu, które otrzymali w niedzielę posłowie i senatorowie PO.

"Chcemy się spotkać, porozmawiać, wyjaśnić pewne rzeczy, uspokoić trochę nastroje w partii" – skomentował to z kolei szef klubu KO Sławomir Nitras.

Po „Liście 51” z klubu zostali usunięci posłowie Ireneusz Raś oraz Paweł Zalewski, a europosłanka Róża Thun ogłosiła, że odchodzi z partii.

Jak dowiadujemy się z mediów, usunięci posłowie chcą złożyć do Krajowego Sądu Koleżeńskiego PO odwołanie od piątkowej decyzji władz partii.

Dzisiejszą naradę w klubie Platformy Obywatelskiej ma poprowadzić jej przewodniczący Borys Budka, a nie jak to zwykle jest w przypadku obrad klubu KO - jego szef Cezary Tomczyk. Pomimo jednak zapewnień, że wszystko jest pod kontrolą, na spotkanie, żeby „uspokoić” emocje, nie zostali zaproszeni dopiero co usunięci posłowie, którzy byli jednymi z sygnatariuszy „Listu 51”.

 

mp/pap/niezalezna.pl

Komentarze

mr.on2021.05.18 8:19
Czy z Rasiem i Zalewskim czy bez nich to platfusy idą na dno. Ale nie dlatego, że nie mają ani wizji , ani programu , ani pomysłu na cokolwiek . Nie dlatego , że IQ KLASYCZNEGO platfusa to jest rozmiar jego buta . Po prostu PO idzie na dno , bo twórcy PO - czyli odpowiedni Starsi i Mądrzejsi - w odpowiednio Wysokich stopniach i Rangach doszli do wniosku, że tego szajsu już przy życiu utrzymać się nie da. Ale jest nadzieja w postaci Ruchu Paliko ... Kuki... Nowośmiesznej ... Co ja gadam ? Jest teraz Światły Idol w postaci Szymona Płaczliwego i właśnie tam są umiejscowione wszelkie nadzieje.
Anonim2021.05.18 10:10
PiSdzieluchy za to dzięki nieustannie rosnącym poparciu mają go już 327% 😁.