- "Koleżanki i koledzy, zapraszam na spotkanie parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej we wtorek, 18 maja, o godz. 18, w Centrum Prasowym Foksal, ul. Foksal, Warszawa. Borys Budka" – czytamy w zaproszeniu, które otrzymali w niedzielę posłowie i senatorowie PO.

"Chcemy się spotkać, porozmawiać, wyjaśnić pewne rzeczy, uspokoić trochę nastroje w partii" – skomentował to z kolei szef klubu KO Sławomir Nitras.

Po „Liście 51” z klubu zostali usunięci posłowie Ireneusz Raś oraz Paweł Zalewski, a europosłanka Róża Thun ogłosiła, że odchodzi z partii.

Jak dowiadujemy się z mediów, usunięci posłowie chcą złożyć do Krajowego Sądu Koleżeńskiego PO odwołanie od piątkowej decyzji władz partii.

Dzisiejszą naradę w klubie Platformy Obywatelskiej ma poprowadzić jej przewodniczący Borys Budka, a nie jak to zwykle jest w przypadku obrad klubu KO - jego szef Cezary Tomczyk. Pomimo jednak zapewnień, że wszystko jest pod kontrolą, na spotkanie, żeby „uspokoić” emocje, nie zostali zaproszeni dopiero co usunięci posłowie, którzy byli jednymi z sygnatariuszy „Listu 51”.

 

mp/pap/niezalezna.pl