23.03.20, 11:50

Białoruś: Rosja przyjęła nasze propozycje ws. ropy

Strona rosyjska w pełni poparła propozycje Białorusi dotyczące dostaw ropy naftowej, powiedział prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka, słuchając w sobotę raportu z pracy białoruskich rafinerii ropy, informuje państwowa agencja BelTA.

W sobotę 21 marca Aleksander Łukaszenka zwołał w trybie pilnym spotkanie najwyższych urzędników państwowych, którzy wchodzą w skład tzw. grupy roboczej ds. monitorowania sytuacji w tym obszarze surowców energetycznych.

Do Pałacu Niepodległości przybyli premier Siergiej Rumas i wicepremier Jurij Nazarow, przewodnicząca Rady Republiki Natalia Koczanowa (jest również przewodniczącą rady nadzorczej Naftan), szef administracji prezydenta Igor Siergijenko i jego zastępca Walerij Belski, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Andrei Rawkow, przewodniczący Państowego Komitetu Granicznego i KGB Leonid Anfimow i Walery Wakulczyk, minister spraw zagranicznych Władimir Makiej i szef Belneftechimu Andriej Rybakow.

Otwierając spotkanie prezydent Białorusi powiedział, że spotkanie będzie dotyczyło szeregu zagadnień związanych z zakupem surowców, załadunkiem rafinerii ropy naftowej, zaspokojeniem popytu na produkty naftowe w kraju i ich eksportem.

„Kazałem rozważyć nowe propozycje Federacji Rosyjskiej dotyczące dostaw surowców węglowodorowych. Przyszły one od Rosjan trzy dni temu i jak rozumiem, Rosjanie w pełni zgodzili się z naszymi propozycjami dotyczącymi dostaw ropy?” – zapytał Łukaszenka.

Na jego pytanie twierdząco odpowiedział szef prezydenckiej administracji wyjaśniając, że propozycje Rosji zostały rozpatrzone na spotkaniu grupy roboczej.

Niektóre źródła podają, że podczas spotkania będzie omawiana sytuacja z koronawirusem, którą Łukaszenka nazywa „psychozą koronawirusa”.

bsw/kresy24.pl

Komentarze

gonia2020.03.24 12:34
Boze jaka szkoda ze u wladzy siedza debilni przeciez oni was polykaja na naszych oczach. CHodzi rowniez o to zeby graniczyc z UE
Matwiej Bej2020.03.23 13:26
@ wicek--POMYŚL bo nie boli. A co Łukasz-- szczęka ma mówić.?Wystarczy by Rosja zamknęła CAŁKOWICIE granice ,a Biała-ruś leży i kwiczy.
wicek2020.03.23 12:20
Łukaszenka zasiał tego wirusa, bo chciał tańszej ropy z Rosji. I proszę: dzisiaj Brent po 28 $, a Putin szybciutko zgodził się na propozycję Łukaszenki. Tak się sprawy załatwia!
tomasz2020.03.23 14:55
Oni się żrą między sobą ten chce sprzedać swoje surowce bo bez nich kraj się rozpadnie. Rosja to kraj sztuczny powstały na bazie podbojów i kradzieży terytorium innym państwom. Stąd desperackie działania żeby tego kolosa na glinianych nogach utrzymać przy życiu. A Łukaszenka chce być prezydentem Rosji i wie że jest szansa wtedy sprzeda Białoruś przyszłemu państwu które zamierza objąć we władanie. Czego dowodem jest sondaż w którym ma większą popularność niż Putin. A temu pali się grunt pod nogami i chce być dożywotnim prezydentem a żeby się tak stało będzie musiał pójść na ustępstwa inaczej zostaną gruzy z Rosji . Dla nas jest to na rękę o jednego zbrodniarza mniej. Mam nadzieję że zgadzacie się ż moim komentarzem.