23.04.15, 11:40Biały Dom (fot. cezary p, wikipedia)

Biały Dom zabrania FBI przepraszać

15 kwietnia w waszyngtońskim Muzeum Holocaustu Comey powiedział: "Zwykli ludzie, którzy kochali swoje rodziny, zanosili zupę choremu sąsiadowi i chodzili do kościoła, pomagali w mordowaniu Żydów na masową skalę. (...) Ci mordercy i ich wspólnicy z Niemiec, Polski, Węgier i innych miejsc uważali, że nie robią nic złego".

Polska ostro zareagowała na niesprawiedliwe słowa, a minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna zażądał przeprosin.

Według dziennikarzy "Gazety Wyborczej" Bartosza T. Wielińskiego i Mariusza Zawadzkiego, Comey zamierzał ogłosić przeprosiny. Stwierdził m.in., że "źle się wyraził" i "w pełni zdaje sobie sprawę, że winowajcą [Holocaustu] nie jest Polska".

Jednakże nie opublikuje tekstu. Jak brzmi oficjalna wersja Comey został źle zrozumiany i zaznaczył, że nie oskarżył Polski o odpowiedzialność za Holocaust. Według wersji nieoficjalnej, o której informuje „Gazeta Wyborcza”, szef FBI otrzymał polecenie z Białego Domu, by nie publikować przeprosin.

Jak czytamy w dzienniku "administracja Obamy uchodzi za nieprzyjazną względem Izraela i musi dmuchać na zimne, by nie sprawiać wrażenia, że jest wroga wobec Żydów w ogóle."

Opublikowanie przeprosin mogłoby zostać odebrane przez niechętne Polakom środowiska żydowskie w Ameryce jako rzekomy antysemityzm Obamy.

KZ/Wyborcza.pl

 

Komentarze

anonim2015.04.23 12:00
To ważna informacja, bo ujawnia OFICJALNĄ politykę Stanów Zjednoczonych wobec Polski.
anonim2015.04.23 12:04
Obama jest reprezentantem interesów Wielkiego lobbingu- klanu rodzin zgromadzonych wokół FEDu. Te rodziny, to środowisko masonskie, którego istnienie wiąże się z poczatkami USA. Żydowska sekta B'nai B'rith jest silnie związana z tymi masonskimi interesami. Są to wielkie., rozległe plany depopulacji ludzkosci, z założeniem inicjacji narzędzia tejże depopulacji - tzw III wojny światowej. Europa, Bliski.Wschód w tym Izrael i Polska to przyszly teatr wojny, która ma przetrzebic narody świata. W tym kontekście nie dziwi postawa Obamy, czlowieka swiadomie interreligijnego jakze dziwnie powiklanego z kard Bergoglio - biskupem Rzymu, który usilnie przygotowuje katolików na jedną światową religię.
anonim2015.04.23 12:57
Ha ha nie wiedziałam, że Wielka Ameryka tak bardzo boi się Izraela i środowisk żydowskich we własnym kraju :P Jeden z wielu przykładów, jak Żydzi owinęli sobie Obamę wokół palca, aż żal ... ściska, jak sie na to wszystko patrzy.
anonim2015.04.23 16:22
Wypowiedzi najwyższych rangą urzędników USA dobitnie obnażają analfabetyzm rządzących w tym kraju ludzi. Tak to jest , jak się chodziło do szkoły a na zajęciach żuło się gumę i nogi trzymało na biurku.