12.07.19, 09:12(fot. wikipedia/domena publiczna)

Biedny jak Marian Janicki. Czyli jak generał radzi sobie z dezubekizacją

Marian Janicki, były szef Biura Ochrona Rządu słynie z tego, że otrzymał awans za nadzorowanie służby podczas katastrofy smoleńskiej. Jak się okazuje stworzono dla niego specjalnie stanowisko w krakowskich wodociągach, dzięki czemu może zarobić nawet 10 tys. zł miesięcznie. 

W ubiegłym tygodniu "Rzeczpopospolita" pisała o dramatycznych losach byłych pracowników PRL-owskich służb. Jednym z przypadków jest gen. Marian Janicki. 

- Dramatyzm sytuacji pogłębiła ustawa dezubekizacyjna, która dotknęła wielu funkcjonariuszy. Gen. Janicki zamiast 10 tys. zł emerytury dostaje 1,8 tys. zł, bo służbę w BOR zaczynał przed rokiem 1989. Pracował zatem w strukturach organów bezpieczeństwa PRL. Nieważne, że było to tylko półtora roku, a całą karierę zrobił w czasach wolnej Polski. Obecnie, żeby związać koniec z końcem, pracuje w krakowskiej spółce wodno-kanalizacyjnej – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Jednak generał nie jest hydraulikiem za najniższą krajową. Jak się bowiem okazuje, stworzono dla niego specjalne miejsce. 

Rzeczywiście, od niedawna gen. Marian Janicki jest zatrudniony w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie. O sprawę zapytaliśmy Roberta Żurka, rzecznika spółki.

- W związku z przygotowaniem do wdrożenia infrastruktury krytycznej zarząd spółki podjął decyzję o powołaniu pełnomocnika ds. zintegrowanego zarządzania bezpieczeństwem – mówi "Gazecie Polskiej" rzecznik spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Robert Żurek

Na czym dokładnie będzie polegała praca Janickiego? "Trudno zgadnąć" – podsumowuje dziennik. 

bz/gpcodziennie.pl

Komentarze

retro2019.07.12 9:29
Maniek był szoferakiem dla "prezydenta" Wałęsy. Zrobił błyskawiczna karierę. a w tym mundurze wygląda komediowo. Czapka generalska mu nie lezy.
książĘ z Bródna2019.07.12 9:22
Jeszcze kilka głosowań w PE i trzeba będzie dla Beaty utworzyć jakieś specjalne stanowisko. Może w szatni albo - nie bójmy się tego słowa - w 𝐛𝐮𝐟𝐞𝐜𝐢𝐞: Była premier Beata Szydło nie została wybrana na stanowisko przewodniczącej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego. Środowe głosowanie było tajne. Za kandydaturą Szydło opowiedziało się 21 europosłów, przeciwko było 27 europosłów, a dwóch wstrzymało się od głosu.