11.11.13, 11:05

Bieg Niepodległości i Amway Polska. Do czego wzywają prorządowi politycy?

Firma Amway to amerykańska korporacja założona w 1959 roku przez Jaya Van Andela i Richa DeVosa. Firma działa na zasadzie sprzedaży bezpośredniej i korzysta z tzw.marketingu wielopoziomowego. Sprawa tej dziwnej firmy stała się głośna po tym, jak byli amwayowcy publicznie zarzucali firmie stosowanie metod sekty, czyli stosowanie metody prania mózgów. Dziś Amway Polska ponownie wchodzi na … salony polityczne. Firma jest jednym z organizatorów dzisiejszego Biegu Niepodległości. A polskie władze promują i namawiają Polaków do Biegu!

Jak widać np. na Twitterze ministra Sikorskiego czy Premiera Tuska, Bieg Niepodległości jest dla nich czymś, co tak naprawdę świadczy o istocie świętowania dzisiejszego dnia. Sikorski napisał: Wolałbym pobiec w Biegu Niepodległości, pomaszerować z Prezydentem Komorowskim. W pracy, na spotkaniu ministerialnym Azja-Europa w Delhi.

A Premier Tusk dodał: 35 lat temu ganialiśmy się z milicją, bo święto było zakazane. W wolnej Polsce lepiej pobiec w Biegu Niepodległości, niż udawać bojownika.

Cóż, widać że dla władzy ważniejsze od poważnego obchodzenia Święta Polskiej Niepodległości, jest imprezka sportowa sponsorowana przez mętne i oskarżane o sekciarstwo Firmy typu Amway. Bolesne jest to, że ludzie łykają taką tandetną i pozbawioną żadnej refleksji retorykę obecnych przedstawicieli państwa Polskiego. Wolę w tych dniach posłuchać co ma do powiedzenia Jarosław Kaczyński, niż biec z jęzorem na wierzchu w Biegu Niepodległości. Swoją drogą, zastanawiające jest to, jakim cudem Amway Polska dostała się na salony układu zamkniętego?

Sebastian Moryń

Komentarze

anonim2013.11.11 11:23
"...jakim cudem Amway Polska dostała się na salony układu zamkniętego?" Naprawdę się nie domyślasz Koteczku? Jest taki cudowny środek, który otwiera PRAWIE wszystkie drzwi (na szczęście nie pasuje do bram nieba). Tyle w tym temacie... Nie ma co się ekscytować takimi cudami. Każdy Polak sam wystawia o sobie świadectwo.
anonim2013.11.11 11:36
A film o Amway - jak to w komunie - nadal "półkownik" i kiedy z półki będzie go można zdjąć i obejrzeć- nie wiadomo, za to racza nas "nazi matkami i nazi ojcami"...cóż na razie POgratulować renegatom...
anonim2013.11.11 11:39
po jakiego licha Fronda cytuje twitery tuskomatołów!!?? OLAć TYCH bandziorów!
anonim2013.11.11 11:40
Zanarkand, gammacrew, GoscZcH i inni sowieccy agenci wpływu chcą nas namówić na stosowanie ich zbrodniczych metod - niedoczekanie, my potrafimy was lewizno pokonać bez waszych zbrodniczych sposobów typu azjatyckiego.
anonim2013.11.11 11:49
Jaki Premier taki bieg.
anonim2013.11.11 11:51
4 Morynie...
anonim2013.11.11 12:31
@gammacrew, @Nabi cię może nie zna, ale ja znam i potwierdzam: jesteś ciołkiem. To zresztą najłagodniejsze z określeń, jakie przychodzą mi do głowy. Takimi, to mój dziadek, kiedyś wbijał paliki do łańcucha dla krów na łące.
anonim2013.11.11 12:31
nie ma co się dziwić; rząd PO-lski/PiS-lski robi z nas frayerów tak samo jak ten Amway
anonim2013.11.11 12:35
Amway ma bardzo dobre produkty wysokiej jakości.
anonim2013.11.11 13:58
No to już wiemy do jakiej sekty jest wyznawcą Grund - tak! Amway'a! @jansw - pisze jak to niedouczony lewak myląc pojęcia, w dodatku kłamie - bo do łez to dopiero będzie miał powody, a zamiast śmiechu @jansw potrafi jedynie wydawać z siebie charakterystyczny rechot. No i zacytujmy samego @jansw : wszak wypisuje "tak głupie komentarze..."prawdziwy" lewicowiec"
anonim2013.11.11 14:09
Nabi odleciałeś... Robisz, nam konserwatystom, antyreklamę, jak Joanna od Krzyża... Pan Moryń też nie jest lepszy - niedługo jak firma z czymś różowym w logo będzie sponsorować obchody 3 maja to zaraz podniesie się krzyk, że pedały... Zarzucacie (i słusznie) platformersom, że są przeciwko czemuś a nie za czymś - a sami dokładnie robicie to samo. Gdybym chory nie leżał w domu to bym szedł w marszu (narodowców, a nie pisowców, bo mimo wieeelu wad RN jest lepszy od Jara i spółki) - chcecie coś dla Polski zrobić to ruszcie dupy sprzed komputerów i idźcie na wiec, koncert czy co tam w Waszym mieście jest organizowane:)
anonim2013.11.11 14:17
Panie Moryń poleciał Pan po całości...gdzie tu widać flagę Amway?? Malutkie logo jednego z wielu sponsorów... Zastanawam się co jest złego w bieganiu, że tak was to drażni?
anonim2013.11.11 14:30
Gorszego artykułu na Frondzie dawno nie czytałem, Amway, sekta ..... szkoda gadać, może kolega redaktor by zapoznał się z życiorysami założycieli Amwaya to by zmienił zdanie. Redaktor nie ma pojęcia, że założyciele tej "mętnej" firmy wspierają normalne rodziny, przez co są oskarżani min. przez GW o homofobie? Ale po co sobie zadawać trud, lepiej pisać bzdury ...
anonim2013.11.11 14:38
Po tym artykule straciłam serce do Frondy. Jestem dystrybutorem Amway, kocham Polskę , biorę udział w Marszu Niepodległości razem z wieloma innymi dsytrybutorami Amway....szkoda że niektórzy piszą co wiedzą a nie wiedzą co piszą..........
anonim2013.11.11 23:59
Widzisz Krzysiekuj - jak rzeczywistość weryfikuje - nazywasz się konserwatysta, atakujesz mnie razem z lewakami, a jak życie pokazało w Warszawie i nie tylko, po raz kolejny różne janswy, Domejki, Zarkandy i inne goście_z_CH wydmuchały was jak dzieciaki.... Ładnie ci teraz?
anonim2013.11.12 0:19
Jeśli jeden konserwatysta powie drugiemu choremu psychicznie konserwatyście, że jest chory to staje się lewakiem? To co robi część naszego środowiska to zbydlęcenie i trzeba z tym walczyć. Lewacy wykorzystują każdą okazję aby nam przykopać - a Ty takich okazji dostarczasz i jeszcze się dziwisz jak ktoś Ci uwagę zwróci...
anonim2013.11.12 8:51
Panie Redaktorze, Proszę sprawdzić informacje na temat firmy Amway Polska i jej działalności i nie pisać o tym, co zarzucają firmie jej byli dystrybutorzy. To tak, jakby Pan napisał o tym, co mówią ludzie,którzy odeszli z kościoła na temat kościoła. Proszę również nie nazywać firmy Amway sektą; to jest niepoważne. Piszę ten komentarz, ponieważ jestem regularnym czytelnikiem Frondy i naprawdę cieszę się, że istnieje portal, który przeciwstawia się obowiązującym dzisiaj "normom" zachowania. Nie piszę, żeby bronić firmy Amway, bo ona tego nie potrzebuje - wiem co mówię - jestem z nią związany od ponad 20 lat. Piszę ten komentarz, ponieważ zależy mi na tym, żeby Fronda była nadal portalem, na którym można przeczytać rzetelne informacje, a niestety obawiam się, że tym artykułem Pan się trochę ośmieszył przed ludźmi, którzy znają tę dziedzinę. Pozdrawiam Jarosław Hajek
anonim2013.11.12 9:11
Panie Moryń, weź pan przebiegnij ze mną te 10km to się Panu głowa wywietrzy i nie będziesz pisał takich głupot na "poświęconym portalu". No i nie otwieraj lodówki, bo tam się dopiero spiski czają...