08.05.20, 09:30Screenshot Youtube - Prawo i Sprawiedliwość

Bielan: Porozumienie nie zamierza opuścić Zjednoczonej Prawicy

Porozumienie, którego mam zaszczyt być przewodniczącym konwencji krajowej od zawsze mówiło, że jest członkiem Zjednoczonej Prawicy” – powiedział dziś europoseł Adam Bielan.

W rozmowie na antenie Polsat News podkreślił:

Byliśmy członkiem Zjednoczonej Prawicy, który tą Zjednoczoną Prawicę zakładał w roku 2014. Wszystkie dokumenty naszych kongresów, wszystkie dokumenty naszych ciał statutowych mówią wyraźnie, że chcemy pozostać członkiem Zjednoczonej Prawicy”.

Dodał, że choć cała partia z pewnością ZP nie opuści, nie może być pewnym tego, co myślą indywidualni posłowie. Porozumienie jako partia z pewnością pozostanie członkiem Zjednoczonej Prawicy – podkreślił Bielan.

Polityk poinformował także, że już w najbliższy poniedziałek odbędzie się prezydium zarządu krajowego Porozumienia. Podkreślił, że będzie wówczas oczekiwał szczegółowej relacji z rozmów Jarosława Gowina przede wszystkim z politykami opozycji. Zaznaczył:

Bo to, co mnie martwi, to krążące w mediach plotki, nie tylko anonimowo przedstawiane przez różnych polityków, bo to jest element pewnej gry politycznej, że politycy opozycji nas chcą skłócić”.

Tu odnosił się szczególnie do słów Włodzimierza Czarzastego, który przekonywał, że toczyły się rozmowy mające na celu rozbicie większości rządowej. Podkreślił, że nie ma powodu aby wierzyć jemu, a nie liderowi swojej partii, mimo to oczekuje zdecydowanej reakcji medialnej, również prezesa Gowina.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Foster2020.05.8 12:06
Bielan szykowany przez Prezesa na prezesa.
ktoś tam2020.05.8 10:31
To może byście sobie w tym Porozumieniu zmienili "umiłowanego przywódcę"?
Realista2020.05.8 10:20
Opuści, opuści, tylko jeszcze nie wiadomo kiedy. Pewne jest natomiast, że będzie kolejny kryzys kiedy Gowin znowu powie nie następnemu absurdalnemu/przestępczemu pomysłowi Kaczyńskiego. I pa pa zjednoczona prawico. W dłuższej perspektywie Kaczyński potrafi rządzić tylko niewolnikami. A gowinowcy pokazali trochę charakteru.
ABBA2020.05.8 10:06
Musicie spacyfikować gówina! On znowu rozprawia o jakiś politycznych pomysłach dotyczących konstytucji. Jest politycznym szkodnikiem! Co jeden pomysł to gorszy. Rozłozył szkolnictwo wyższe, chciał żeby rodzice w wyborach głosowali równiez za swoje dzieci, chciał pozbawić PAD prezydentury i kilkakrotnie szantażował odejsciem z koalicji. Jaroslaw Kaczyński uratował i Zjednoczoną Prawicę, i Rzeczpospolitą! Gdyby nie gowin mielibyśmy wybory 23 maja i wygrałby PAD, jak to się mówi, w cuglach. Teraz znowu niepewność i brudne gry po stronie diabelskiej opozycji. Nie wiem, czy gowin jest przez kogoś zadaniowany, czy też jest po prostu głupi, a ambicje i ego ma jak Himalaje. Teraz znowu lata po mediach i przekonuje, jaki on ważny i jakie ma wspaniałe pomysły. Za chwile znowu zaplącze się we własne nogi i Kaczyński będzie musiał Polskę ratować. Musicie spacyfikować politycznego ślizgacza i szkodnika, bo doprowadzi do następnego kryzysu!!!!! Koniecznie!!!!!
bogdanus2020.05.8 9:59
Opozycja przez swoich ludzi w rejonie bojkotuje wybory. Tylko na czas wyborów, dane może znać druga osoba z listonoszem, która by była zaprzysiężona do zachowania tajemnicy. Jakie to są dane, tylko adres, imię i nazwisko by przekazać lub włożyć przesyłkę. Należy uchwalić ustawę kto może zaprzysięgać, kogo można zaprzysięgać. Mogą zaprzysięgać, sędziowie, marszałkowie, burmistrzowie, są to osoby zaufania publicznego. Ze względu że opozycja bojkotuje wybory przez swoich ludzi zaprzysiężone osoby mogą być z innych miast. - Inna opcja. Można zorganizować tradycyjne wybory na wypadek obstrukcji urzędników pod namiotami z zachowaniem bezpieczeństwa. Udowodniono bardzo male zarażenie na powietrzu. Musi to być namiot z przewiewem, jedną osobą i pojedynczym petentem. Wiadomo że opozycja zarzuci narażanie ludności na zarażenie. Wiadomo że zagrożenie będzie takie samo a nawet mniejsze jak w sklepie, poczcie, przedszkolu, w kościele czy w urzędzie. Jesteśmy usprawiedliwieni, ludzie są bardziej narażeni przez bojkot urzędników opozycji.
kibic2020.05.8 9:37
Bielan na szefa Porozumienia, Gowin na Madagaskar !!!
ABBA2020.05.8 9:54
Popieram!!!!
F232020.05.8 9:35
to się nazywa program Koryto+